Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie lejecie oleje hydrauliczne do swoich kombajnów. Najbardziej mnie interesują kombajny john deere a szczególnie 1188. Jeszcze mam pytanie do użytkowników kombajnów john deere: jak ustawiacie swoje kombajny do zbóż takich jak żyto, przenżyto, jęczmień, owies? Dokładnie chodzi mi o szczelinę i obroty młocarni oraz obroty wialni i jak mocno uchylone sita?

Ja leje shella DONAX TD 10w/30 jest to olej jakim oryginalnie zalewają JD, tylko nie zabardzo wiem ile oleju wchodzi do skrzyni biegów mechanicznej w JD 1065 pomoże ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

claas dominator 76s - mam zamiar taki w najbliższym czasie nabyć bo mam okazję połknąć go za około 40 tyś. zastanawiam się tylko czy wart ceny silnik perkins, kosa 4m 1986 rok narodziń ;P, tylko bez sieczkarni ;(, no i mam takie pytanko czym różni się claas 76s od nie "s" no i czy lepsze są z silnikami perkinsa czy mesia?? no i najważniejsze na co zwrócić największą uwagę przy wstępnych "oględzinach denata" ;P hehe Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za wskazówki

Ps. a może coś lepszego polecicie w tej cenie?? dla orientacji podam że mam około 30ha swojego zbożeńka i conajmniej dwa razy tyle na "obczyźnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
claas dominator 76s - mam zamiar taki w najbliższym czasie nabyć bo mam okazję połknąć go za około 40 tyś. zastanawiam się tylko czy wart ceny silnik perkins, kosa 4m 1986 rok narodziń ;P, tylko bez sieczkarni ;(, no i mam takie pytanko czym różni się claas 76s od nie "s" no i czy lepsze są z silnikami perkinsa czy mesia?? no i najważniejsze na co zwrócić największą uwagę przy wstępnych "oględzinach denata" ;P hehe Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za wskazówki

Ps. a może coś lepszego polecicie w tej cenie?? dla orientacji podam że mam około 30ha swojego zbożeńka i conajmniej dwa razy tyle na "obczyźnie"

Oj za te pieniądze to naprwde może być "denat" i ten rocznik coś mi nie pasuje. Jeśli ma orginalne koła to sprawdź na feldze z którego jest roku. Co do jakiś szczególnych rzeczy jakie musisz sprawdzic to raczej nie ma sprawdź ogólny stan kombajnu czy wszystko działa i czy dużo rzeczy trzeba remontować bo za te pieniadze to on raczej od razu w pole sie nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za info czekam na każdą doradę a czemu mercedes lepszy od perkinsa?? żywotniejszy czy ekonomiczniejszy?? Podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spaduje mi ramię kosy z wałka przekładni (szumacher, czy jak to tam zwią). W tamtym roku było wymieniane i już ma frezy objechane i nie idzie tego dociągnąć nijak. Mial ktoś może taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spaduje mi ramię kosy z wałka przekładni (szumacher, czy jak to tam zwią). W tamtym roku było wymieniane i już ma frezy objechane i nie idzie tego dociągnąć nijak. Mial ktoś może taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jaką ma pojemność w tonach zbiornik w bizonie zo56 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

wiecie może ile kosztuje nowy kombajn Deutz-fahr 5445 H jestem zainteresowany jego kupnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. Jak dobrze wymłucić pszenzyto bizonem.To draństwo sie tak trzyma że jak przykręcam na młócarni to całe ziarno jast połamane. Jak zwiększę obroty to ze słomy robi sieczkę. Jak poluzuje na klepisku to znów jest źle wymłócone. I tak źle i tak niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenżyto jest uparte, jedyny sposób to poczekać aż będzie samo miało ochotę wypaść z kłosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem... Jak idzie za dużo zbioru w przenośnik pochyły to coś drży i głośno jęczy. Doszliśmy do tego, że to puszcza sprzęgło cierne od napędu przenośnika pochyłego. Czy dociskał ktoś tarcze tego sprzęgła? Wygląda to tak:

sprzegloms6.jpg

Jak dla mnie trochę dziwnie. Przez łebki śrub przeciągnięty jest jakiś drut. Czy to zabezpieczenie przed ruszaniem tego. Myślicie, że można go wyciągnąć i kręcić? I rozkręcać czy dokręcać kiedyś sąsiad mówił o takim sprzęgle w prasie claasa, w którym, żeby je docisnąć trzeba było śruby trochę odkręcić.

W katalogu to wygląda tak:

katalogdb5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

claas dominator 76s - mam zamiar taki w najbliższym czasie nabyć bo mam okazję połknąć go za około 40 tyś. zastanawiam się tylko czy wart ceny silnik perkins, kosa 4m 1986 rok narodziń ;P, tylko bez sieczkarni ;(, no i mam takie pytanko czym różni się claas 76s od nie "s" no i czy lepsze są z silnikami perkinsa czy mesia?? no i najważniejsze na co zwrócić największą uwagę przy wstępnych "oględzinach denata" ;P hehe z góry dzięki za wskazówki

Ps. a może coś lepszego polecicie w tej cenie?? dla orientacji podam że mam około 30ha swojego zbożeńka i conajmniej dwa razy tyle na "obczyźnie" Kombajn w/w jesz z 1986 roku i pszytachano go z Francji Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do arturplus

to jest zabezpieczenie zeby sie nie odkrecaly. zeby zwiekszyc tarcie musisz dokrecac sruby...

a u mnie jest to przestrzelone srubka 6 o twardosci 8,8 ale to nie moja idea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Mam takie pytanie co sadzicie o kombajnie Bizon Rekord - warto w to sie pakować czy proponujecie coś innego jesli tak to jaki - kombajnik na 20 ha plus robota u sasiadów.

 

Z Góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje obudowy do filtra oleju do Claasa Dominator 76. Ma on silnik OM 352. Bardzo mi na tym zależy. Jeżeli Ktoś wie gdzie moge go dostać lub miałby taki na zbyciu prosze pisać na email anlo@o2.pl

Wymiary tej obudowy to wysokość:22,5cm a średnica 10cm

z góry dziękuje za wszelkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje obudowy do filtra oleju do Claasa Dominator 76. Ma on silnik OM 352. Bardzo mi na tym zależy. Jeżeli Ktoś wie gdzie moge go dostać lub miałby taki na zbyciu prosze pisać na email anlo@o2.pl

Wymiary tej obudowy to wysokość:22,5cm a średnica 10cm

z góry dziękuje za wszelkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, co może być przyczyną tego że w bizonie przy młóceniu pszenżyta do zbiornika wpadają kłosy zboża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yosef99 za bardzo otwarte obydwa sita i małe wiatry ,górne sito przepuszcza zbyt wiele kłosów na dolne które zostaje przeciążone i nie daje rady odseparować kłosów pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłosy będą szły jeśli zboże nie jest w pełni dojrzałe, wtedy żadne kombinacje w kombajnie nie dadzą żądanego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiek-84, koseś - dziękuję za sugestie, przy najbliższej okazji przetestuję czy przymknięcie sita górnego coś pomoże , wiatru chyba więcej nie dodam bo ziarno poza tym jest czyste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .

 

Mam takie pytanie co sadzicie o kombajnie Bizon Rekord - warto w to sie pakować czy proponujecie coś innego jesli tak to jaki - kombajnik na 20 ha plus robota u sasiadów.

 

Z Góry dzięki za pomoc.

Daj se spokuj z rekordem weź zwyklego bizona niebędziesz miał chociaz problemu z grzaniem, a rure sobie rozłożysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...