Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mój mechanik wygłosił mi w tym roku teorie że powinienem zmienić cały filtr powietrza w rekordzie bo powiedziałem mu że trzepie filtr co rano bo jest tak zaje.....ny że szok a on mi na to że źle mi działa ten cyklon i że plewy powinny lecieć do miski na dole filtra on mi mówi żę jak jest wszystko w pożądku to na wiltrze sie zbierają najdrobniejsze śmieci i że on nieczyści filtra co dzień bo niema takiej potrzeby. Czy to jest prawda????[/quote

]

 

 

 

Moim zdaniem zmień mechanika skoro takie bzdury opowiada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie takie bzdury @paweł0128 jak kupiliśmy nowego rekorda to gwarancyjny powiedział to samo że codziennie trzeba czyścić dolną miskę a filtry tylko co jakiś czas jednak po około 10 latach na dole już się nic nie zbiera tylko filtry są codziennie przedmuchiwane a w owsie to i dwa razy dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklony są plastykowe co się im mogło stać? wytarły się ? mam prawie 30 lat zo56 i co rano pełna micha kurzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale coś musi w tym być bo mnie w miskach nic sie niezbiera, kupiłem jeden kompletny i zobacze jaka jest rużnica między starym a nowym filtrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem John deera 1065 w jęczmieniu, leci mi do zbiornika dużo ości, obroty młocarni są już maksymalne, nie wiem co można jeszcze z tym zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podciągnij klepisko a nawet sprawdź szczeliny wlotową i wylotową, w moim JD mam takie blachy mocowana pod klepisko one pozwala lepiej łamać ości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podskakiwaniem tyłu u Bizona rekorda z 1990 roku, na dużych obrotach, może ktoś wie w czym jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem z podskakiwaniem tyłu u Bizona rekorda z 1990 roku, na dużych obrotach, może ktoś wie w czym jest problem, jest to tak silne że mocoweanie kabiny się urwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij pas na wytrząsacze i odpal kombajn jeśli pomogło to masz wały wytrząsaczy do wymiany a je należy wymieniać parami no i wytrząsacze nie mogą być spawane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdejmowałem pasy od wytrząsaczy, ale i to nie pomogło, pasek z młocarni też zdjełemi nic, wygląda to na wialnie, wie ktoś może co przy wialni może być nie tak????Dodam że silnik jest po kapitalnym remoncie, robiony przez najlepszego mechanika w okolicy, i jakiego znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem z podskakiwaniem tyłu u Bizona rekorda z 1990 roku, na dużych obrotach, może ktoś wie w czym jest problem.
Proponuje sprawdzić napęd podsiewacza, a mianowicie czy nie masz luzu na mimosrodach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podciągnij klepisko a nawet sprawdź szczeliny wlotową i wylotową, w moim JD mam takie blachy mocowana pod klepisko one pozwala lepiej łamać ości.

Klepisko tez mam podciągnięte ma maksa w tej chwili jest trochę lepiej bo jęczmień bardziej dojrzały ale i tak ości przelatuje dosyć dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam rekorda 1990 w którym mam problem ze skrętem tylnie koła w małym stopniu reagują na kierownice , myślałem że to wina pompy i kupiłem nową ale po zamontowaniu jest tak samo jak było podpowiedzcie coś co może być nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam dwie opony do bizona używane rozmiar 23.1x26 stan dobry ok 40% bieżnika gg 9553723 cena 1000 zł za sztuke woj malopolskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No zdejmowałem pasy od wytrząsaczy, ale i to nie pomogło, pasek z młocarni też zdjełemi nic, wygląda to na wialnie, wie ktoś może co przy wialni może być nie tak????Dodam że silnik jest po kapitalnym remoncie, robiony przez najlepszego mechanika w okolicy, i jakiego znam.

Wyważ wszystko co się kręci- bęben, odrzutnik, wentylator. Jak? zwal pasek i kręć sam pokarze ci w którym miejscu jest za ciężkie na obwodzie. Jak to nie pomoże sprawdz czy nie masz zaklejonego podsiewacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną ze silnik w John Deere kopci na niebiesko i kombajn traci moc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyną ze silnik w John Deere kopci na niebiesko i kombajn traci moc???
zobacz końcóki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos z was posiada claasa 108s. Jesli tak to napiszcie mi cos o tym kombajnie poniewaz chcialbym kupic taki mam jeden na oku i z silnikiem perkins i nie wiem na co zwracac uwage przy kupnie. Jesli ktos ma takiego to prosze o rady na co powienienem zwrocic uwage i jak se sprawuje silnik w tej maszynie po 3 tys mth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos z was posiada claasa 108s. Jesli tak to napiszcie mi cos o tym kombajnie poniewaz chcialbym kupic taki mam jeden na oku i z silnikiem perkins i nie wiem na co zwracac uwage przy kupnie. Jesli ktos ma takiego to prosze o rady na co powienienem zwrocic uwage i jak se sprawuje silnik w tej maszynie po 3 tys mth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, silnik w kombajnie JD 960 grzeje się co morze być przyczyną ?, i jeszcze jedno pytanie przy koszeniu owsa , mieszanki jest dużo zanieczyszczeń , jak jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie

 

Panowie (i Panie jeżeli takowe są na forum ), co można poradzić na wpadające do zbiornika ziarna pszenicy "w plewce". Czy podkręcenie cepów lub przymknięcie dolnego sita coś da? Czy jest to powodem zbyt wczesnego koszenia i że zborze nie jest "przestane"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...