Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to wlasnie objawy zasychajacych lisci. linia pokazuje dokad siegala lanca. po prawej pszenica po oprysku, po lewej nie pryskana jest ok<a href=31fcd1747f999e79m.jpg' alt='31fcd1747f99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Atribut z Sekatorem u mnie jest ok.Co do tych lisci wniosek z tego ze tak dzialaja srodki grzybobojcze niezaleznie czym pryskamy to efektjest ten sam pszenica dostaje szoku i stad te zaschniete koncowki liscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z przedstawicielem bayernu , zaschnięte końcówki liści to po prostu

efekt soczewkowy . Wykonanie oprysku w czasie gorąca i przy słońcu .

 

odnośnie Atrybutu - działa również doglebowo i w czasie suszy jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrybutu stosuję od początku jego rejestracji nigdy nie było problemów (tylko buraki i rzepak nie rosły) a w tym roku zauważyłem że zmieniły się jego kolor i granulacja oraz ciecz podczas mieszania nie pieni się. Zastosowałem w pszenicy jarej 60g+3l chwastoksu + 1,5l Atpolan i coś mi się wydaje (jest czerwiec) że te jasnozielone listki to głuchy owies sobie rośnie. Znajomy dał 100g i płacze że perz został. Więc coś jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozmawiałem z przedstawicielem bayernu , zaschnięte końcówki liści to po prostu

efekt soczewkowy . Wykonanie oprysku w czasie gorąca i przy słońcu .

 

odnośnie Atrybutu - działa również doglebowo i w czasie suszy jest problem.

 

a co mial ci odpowiedziec? ze ich srodek to lipa? i ze pali liscie? ja tez pryskalem preparatem bayeru,ogrzana wodu i wieczorowa porą, efekt zasychania jest widoczny na niektórych odmianach np bogatce, wiec efekt soczewkowy u mnie nie wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskałem część pszenicy środkiem riza a część artea zabiegi wykonywane wieczorem a efekt taki sam tez zasychają liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskalem Duetem ultra i na Turni juz 50% flogowego zaschlo a nie pryskana poprzeczka jest zielona jak odcieta.Woda ciepla a oprysk wieczorem.Gdybym wiedzial wczesniej,ze jej tak pomoge... saletry 650kg na ha poszlo i 30 ha zniszczone.A mialo byc tak pieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tą turnie wcześniej jakim środkiem opryskiwałeś ,bo mi się wydaję że to lekkie przegięcie stosowanie nawożenia azotowego na poziomie 220kg N i do tego jedne z najtańszych środków na grzyba ,to się poprostu jedno z drugim gryzie.

Co do efektu soczewkowego wystarczy że pada deszcz i świeci słońce zarazem i też poparzy u mnie tak sie zdarzało ostatnio ale flagowy cały. Radzę podziękować za współpracę Turni i ją zwolnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turnie pryskalem Topsinem przy pierwszym zabiegu. Wzialem w dzierzawe troche pola po bylym pgr i tak sie uczyc zaczynam.Na forum duzo uzytownikow Duet chwali wiec zastosowalem. Reszta srowdkow to sprzedawcy swoje filozofie mi wciskaja.A tak na przyszlosc to jakie odmiany z kwalifikatu uwazacie za najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...ja tez jestem z okolic zamościa...jesli nie masz nic przeciwko to daj namiary na siebie skad jesteś...robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...ja tez jestem z okolic zamościa...jesli nie masz nic przeciwko to daj namiary na siebie skad jesteś...robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem , w pszenicy zimowej w najlepszym kawałku po ziemniakach , pomimo zastosowania w optymalnym terminie Mustangu+Attribut pojawił się oset w kilku sporych kępach i miejscami pojedyńcze , pszenica wiadomo wykłoszona(i zapowiada się na 7-8 t) i zastanawiam się czym opryskać ,wiem że żaden środek w tym terminie nie jest wskazany ,zastanawiam się nad Granstarem lub Lontrelem , ewentualnie HakajSam , może ktoś miał podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem , w pszenicy zimowej w najlepszym kawałku po ziemniakach , pomimo zastosowania w optymalnym terminie Mustangu+Attribut pojawił się oset w kilku sporych kępach i miejscami pojedyńcze , pszenica wiadomo wykłoszona(i zapowiada się na 7-8 t) i zastanawiam się czym opryskać ,wiem że żaden środek w tym terminie nie jest wskazany ,zastanawiam się nad Granstarem lub Lontrelem , ewentualnie HakajSam , może ktoś miał podobny problem.

 

zaczekaj jeszcze troche... tak jeszcze z półtorej tygodnia rozrób granstaru w plecak i po łbach je i po łbach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez granstar polecam bo ostroznia po Goldzie poprawialem i super wyszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nie zaglądałem na pole, zaniedbanie i niestety jest tam sporo miotły (pszenica ozima). Teraz już po ptakach czy da rade jakoś to jeszcze wytępić? Zborze bardzo gęste i wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem , w pszenicy zimowej w najlepszym kawałku po ziemniakach , pomimo zastosowania w optymalnym terminie Mustangu+Attribut pojawił się oset w kilku sporych kępach i miejscami pojedyńcze , pszenica wiadomo wykłoszona(i zapowiada się na 7-8 t) i zastanawiam się czym opryskać ,wiem że żaden środek w tym terminie nie jest wskazany ,zastanawiam się nad Granstarem lub Lontrelem , ewentualnie HakajSam , może ktoś miał podobny problem.
Te osty to nie sa takim problemem chyba ze jest ich mocna duzo ja bym poczekal i pryskal po przekwitnieciu pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy piszą granstar załatwi na 100%. Niektórzy pryskają nawet na kwiat ,aby tylko nic nie dodawać .Proponowałbym opryskiwaczem miejscowo popryskać ,zawsze szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej dać sobie spokój?? no chyba że naprawdę jest tego dużo... ale jeśli występuje sporadycznie to chyba nie ma co sie bawić... owszem z opryskiwaczem plecakowym można by sie było przejść i miejscowo opryskać ale cały łan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo nie zaglądałem na pole, zaniedbanie i niestety jest tam sporo miotły (pszenica ozima). Teraz już po ptakach czy da rade jakoś to jeszcze wytępić? Zborze bardzo gęste i wysokie.

 

 

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Qki ta miotła jest na całym polu czy tylko na części? Mógłbyś zastosować jakiś środek na miotłe, który można stosować w jak najpóźniejszych terminach i najlepiej w najniższej zalecanej dawce. Pamiętaj jednak że robisz to na swoją odpowiedzialność. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys pryskalem Puma przed kwitniem pszenicy i bylo ok mysle ze po przekwitnieniu tez mozna ale nie mam pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedys pryskalem Puma przed kwitniem pszenicy i bylo ok mysle ze po przekwitnieniu tez mozna ale nie mam pewnosci.

 

 

W takich sytuacjach nigdy nie ma się pewności. Najlepiej na jakimś małym kawałku pola zrobić doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miotla jest na calym polu. pszenica jest bardzo ladna, gesta i na ta chwile kluski wygladaja ladnie. martwie sie jednak ze ta miotla zepsuje mi plon a moze nawet bedzie sie zle kosic. jak myslicie czepiac sie jej jakos czy teraz juz po ptakach i zostawic? jest jej tak na oko 1/4 w stosunku do pszenicy a cale pole przez to jest bardzo geste. stopa robie slad pol metra kwadratowego tak to sie wszystko wyklada. pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...