Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a są może jakies odmiany pszenicy za którą nie przepadały by zbytnio dziki bo u mnie to jest z tym straszny problem. Od 2 lat u mnie straty przekraczają nawet 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale można zaprawiać opryskiwaczem i pryskać ziarno w skrzyni siewnika ? czy niezabardzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam możliwosci przerobienia betoniarki (wyczyszczenia) ani kupna zaprawiarki itp.. i chce zaprawiać w siewniku (jestem skazany) to lepiej na sucho czy na mokro w opryskiwaczem polewać i mieszać co ? ktos umie mi na to pytanie odpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zaprawianie w siewniku nie gwarantuje jednakowego pokrycia ziarna więc marny będzie efekt lepiej kup materiał siewny i zasiej rzadziej i odzyskaj należne pieniądze z ARR lepiej na tym wyjdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejku nie mam na to czasu.. żeby kupować jeździć mam jedyny wybór siać to co mam a mam dobre odmiany i skazany jestem na zaprawianie w siewniku wiec uwaga pytam poraz 10ty chyba Jaką zaprawę wybrać na such/mokro do zaprawiania w siewniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już musisz kijem w siewniku najtańsza zaprawa w proszku np Zaprawa zbożowa Orius 02 WS na śnieć cuchnącą, śnieć gładką, zgorzel siewek powinna zabezpieczyć na minimalnym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz to nie zaprawiaj w siewniku...!!! bo sniec pewna, lepiej wysyp na przyczepe, spryskuj opryskiwaczem i posypuj zaprawa, a nastepnie przesypuj mieszajac jak cement z wapnem, kiedys tak robilem dopoki nie zrobilem sobie zaprawiarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam możliwosci przerobienia betoniarki (wyczyszczenia) ani kupna zaprawiarki itp.. i chce zaprawiać w siewniku (jestem skazany) to lepiej na sucho czy na mokro w opryskiwaczem polewać i mieszać co ? ktos umie mi na to pytanie odpowiedzieć?

Ja zaprawiam w betoniarce bez żadnych przeróbek. Z jednej strony zasypuję potem przewracam na 2 stronę daję zaprawę z wodą i a pół minuty się merda. Jak nie miałem podajnika ślimakowego to wysypywałem z betoniarki w worki. Teraz postawiłem slimaka i wysypują zaprawione ziarno na czerpak a na drógim końcu fizyczny z workiem tylko włancza i wyłamcza przenośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to wy juz siejecie ostro, a ja dalej siedze w Anglii i mysle czy kiedykolwiek przestanie padac. Nawet polowa nie zrobiona a pszenica juz czarnieje i zaczyna sie klasc. w pole nie wjedzie bo chodzac sie idzie utopic:/

Beznadzieja kompletna, az wam zazdroszcze ze robicie u siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pada na całej wyspie czy tylko miescowo takie anomalia braku pogody/

jak cena pszenicy w związku z tym ?

 

ps. jeszcze nie sieje się ale zboże trzeba zaprawić , zakupić itp. rozważania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki srodek na chwasty na oprysk jesienny polecacie stanowisko jest po rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin82 kiedy pryskałeś tym Danadimem.

Czy pryskałeś nim celowo tylko na odstraszenie dzików, czy też zwalczając nim mszyce lub skrzypionki przy okazji odstraszałeś dziki.

 

p.s.

Ciekawe czy im środek poszedł w kichy, dobre by to było skurwielom, jeśli myśliwi "mięsiarze z celownikiem optycznym" nie chcą zmniejszyć ich ilości, ani płacić godziwych odszkodowań.

 

opryskaj pszenice danadinem, u mnie to pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki srodek na chwasty na oprysk jesienny polecacie stanowisko jest po rzepaku?

każdy sulfonylomocznik nawet w czterokrotnie obniżonej dawce załatwi ci sam rzepak.możesz dac GLAEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to kiedy polecacie pryskać,jesienią po siewie czy wiosna? Ja do tej pory pryskam wiosną.

 

Dwie twarze Chyba Glean a nie Glaen? Zadziała na chwasty czy tylko na rzepak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam-literówka kiedy pryskac-zdecydowanie jesienia. u mnie na polu po rzepaku daje MARATON 4l/ha +5g granstaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś coś z praktyki a nie czasapism o odmianach Akteur, Alcazar lub Mulan.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam Glean sam pryskałem tamtej jesieni i nie robiłem żadnych powtórek na dwuliścienne tylko z racji tego że mam problemy z wyczyńcem to musiałem przelecieć Atlantisem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rzepak zasiałem dokładnie 25 września i rośnie nic nie widać żeby go brało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jechał Maratonem pszenicę zabrakło mu i dał Glean to za rok tam dokładnie w tych miejscach rzepak wyszedł zmienił kolor i padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubuś

 

To zależy jaką siejesz odmiane i czy masz kwalifikowany materiał siewny czy swoje ziarno. Ja sieje TUAREGO 110 kg/ha ,bo w tamtym roku go posiałem 130 kg/ha to był za gęsty, Cubusa 150 kg/ha ,no i pszenica rośnie umnie tylko po rzepaku , do tego im wcześniej siejesz tym rzadziej i tak dalej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy jechał Maratonem pszenicę zabrakło mu i dał Glean to za rok tam dokładnie w tych miejscach rzepak wyszedł zmienił kolor i padł.

 

rzepak można spokojnie siać już po 9 miesiącach co innego buraki tu trzeba troszkę dłużej zaczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...