Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy dać 2 dawke azotu na pszenice nie mam 1 kolanka coś narazie ?;/ a dawałem azot jakieś 2-3 tygodnie temu

 

A na chwasty goldem zawcześnie czy już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy kyoś stosował huzar pak i w jakich dawkach huzaru i tego drugiego środka stosuje sie, bo ja dałem 150 huzaru i 0.375 tego drugiego na hektar. Czy nie za dużo?

ja stosowałem dawno temu i juz więcej tego błędu nie zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy dać 2 dawke azotu na pszenice nie mam 1 kolanka coś narazie ?;/ a dawałem azot jakieś 2-3 tygodnie temu

 

A na chwasty goldem zawcześnie czy już ?

Wstrzymaj sie jeszcze z tą drugą dawką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów po fachu.

Mam pytanie u mnie jest już prawie susza, deszczu nie było około 10 dni, oczywiście saletra nie rozpuści się w 100% jak się ją posieje, a zatem czy można ją rozpuścić w wodzie i wykonać zabieg opryskiwaczem?

Proszę o opinię.

Absolutnie NIE!!!Po pierwsze gdy jest susza nie powinno sie wykonywać zabiegów mających na celu dożywienie roślin,każda odzywka zawiera jaką tam część azotu a w okresach gdy nie ma deszczu to moze okazać sie gwożdziem do trumny i zamiast polepszyć tylko pogorszysz.Po drugie tylko i wyłącznie można dokarmiać rośliny wodnym roztworem mocznika w stężeniu odpowiednim do danej fazy rozwojowej rośliny,W ŻADNYM WYPADKU ROZPUSZCZONĄ SALETRĄ!!!

Ja pierwszą dawkę azotu dawałem 18 marca a z drugą poczekam aż gdy popada deszcz czyli zapewne maj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na grzyby warto w taką susze kropić ?

Też radziłbym się wstrzymać.Rosliny w taką pogode nie sa narażone aż w takim stopniu na choroby.Ja w zeszłym roku wykonałem tylko jeden zabieg na grzyba w czasie kłoszenia i był to duett ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy kyoś stosował huzar pak i w jakich dawkach huzaru i tego drugiego środka stosuje sie, bo ja dałem 150 huzaru i 0.375 tego drugiego na hektar. Czy nie za dużo?

ja stosowałem dawno temu i juz więcej tego błędu nie zrobię

Dlaczego? Ja osobiście go jeszcze nie używałem,ale w okolicy prawie wszyscy nim jadą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie jadę na grzyba narazie bo nie ma sensu a dziś zauważyłem gdzieniegdzie zalążki mączniaka na łodygach czyli jednak wilgoć w ziemi jest ale jeszcze sie wstrzymuje bo chcę jak najwięcej zahaczyć dobrym środkiem fazę kłoszenia jak będzie sucho to mączniak obleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy kyoś stosował huzar pak i w jakich dawkach huzaru i tego drugiego środka stosuje sie, bo ja dałem 150 huzaru i 0.375 tego drugiego na hektar. Czy nie za dużo?

ja stosowałem dawno temu i juz więcej tego błędu nie zrobię

Dlaczego? Ja osobiście go jeszcze nie używałem,ale w okolicy prawie wszyscy nim jadą

u mnie przy max dawce przepuścił miotłę , pewnie z terminem nie trafiłem , z atlantisem nie miałem jeszcze takich przypadków a juz kilka lat stosuje, przy minimalnych dawkach zawsze jest 99% skuteczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie stosuje attribut w zeszłym roku miałem do tego lintur to do samych żniw ani chwaścika.W tym roku attribut+granstar,ciekawe jakie efekty bedą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiscie stosuje attribut w zeszłym roku miałem do tego lintur to do samych żniw ani chwaścika.W tym roku attribut+granstar,ciekawe jakie efekty bedą

No i oczywiście dawki min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znalazlem na polu mączniaka w pszenicy (Rywalka).. porażenie raczej małe do średniego (dolne czesci roslin) - w zwiazku z moim niedoswiadczeniem w uprawie (ochronie) pszenicy (1 raz) mam pytanie dotyczace stosowania fungicydów:

1. Jakim srodkiem oraz jakie sa ceny konkretnych srodków?

2. W jakiej fazie rosliny (dodam, ze pszenica zaczyna pojawiac sie 1 kolanko)?

3. Jakie sa ewentualne straty w plonie w przypadku niezastosowania odpowiedniego fungicydu czyli czy stosowanie ma sens ekonomiczny?

4. Czy mozna mieszac fungicydy z mocznikiem, siarczanem Mg, nawozami dolistnymi mikroelementowymi i antywylegaczem?

Dzieki. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja w przyszłym tygodniu planuje wejść z opryskiem zakupiłem już mieszankę taką jak w zeszłym roku attribut i mustang,rok temu zdało mi egzamin było czyściutko ani chwasta,ani miotły.Mam pytanie?czy mogę jeszcze do tego zmieszać środek na grzyby?i czy na grzyby mogę teraz prysnąć razem z chwastami?czy na grzyby pryska się pużniej[nie chciał bym gnieść za dużo zboża]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz mieszać te herbicydy z środkiem na grzyby (gdy nie ma przeciwwskazań)

 

My tak robimy dajemy herbicyd+fungicyd a pryskaliśmy wczoraj pszenicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle nad daniem mocznika+siarczan magnezu+ekolist zastanawiam sie nad dodaniem antywylegacza jesli taka mieszankal mialbym pryskac to w jakiej porze dnia, czy mozna by bylo domieszac jeszcze cos na grzyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herbicydow nie powinno sie mieszac z grzybobojczymi. oprysk nawozowy w warunkach suszy mija sie z celem i moze spowodowac poparzenia[wlasne doswiadczenia],jesli juz to wieczorem w pochmurna pogode.nawozenie dolistne nalezy traktowac jako uzupelnienie zwyklego np. po okresie suszy a nie jak lekarstwo na bledy nawozowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie miał ktoś PAŁECZNICĘ ZBÓŻ w jakimś zbożu? na to djabelstwo działa tylko triadimenol i imzalil wiec traz tylko falcon ale zamało ma tej substancii , może macie jakieś doćwiadczenie .
ponawiam pytanie bo w mojej kolicy się trafia ale nikt z tym nie walczy chyba nie wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy stosujecie antywlegacz przy takiej pogodzie, bo u mnie jest pierwsze kolanko i chciałem prysnąć razem z fungicydem jak tak to w jakiej dawce, dodam że pszenica krótka mało podatna na wyleganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku, ponieważ susza trwa już od końca marca - dałem niepełne dawki środków na skórcenie tzn . 0,5 l antywylegacz + 0,2 moddus. Wydaje mi się że w zupełności wystarczy bo susza swoje zrobi i więcej skracać nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
herbicydow nie powinno sie mieszac z grzybobojczymi. oprysk nawozowy w warunkach suszy mija sie z celem i moze spowodowac poparzenia[wlasne doswiadczenia],jesli juz to wieczorem w pochmurna pogode.nawozenie dolistne nalezy traktowac jako uzupelnienie zwyklego np. po okresie suszy a nie jak lekarstwo na bledy nawozowe

Zdecydowanie popieram!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy stosujecie antywlegacz przy takiej pogodzie, bo u mnie jest pierwsze kolanko i chciałem prysnąć razem z fungicydem jak tak to w jakiej dawce, dodam że pszenica krótka mało podatna na wyleganie.

Moze podaruj sobie ten antywylegacz,no chyba że stosujesz BARZDZO wysokie dawki N.Jesli nie stosujesz wysokich dawek azotu to absolutnie nie ma sensu,tym bardziej ze pszenica mało podatna na wyleganie.Jak jest susza to samo się skróci,a antywylegacz skraca korzenie co w efekcie sprawia że roslina gorzej sobie radzi w okresie suszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, chyba właśnie tak zrobię, planowałem dać jakieś 140 N/ha, a z fungicydem i odżywkami też jeszcze czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki, chyba właśnie tak zrobię, planowałem dać jakieś 140 N/ha, a z fungicydem i odżywkami też jeszcze czekać?
ja dałem 130N/ha. i niedam antywylegacza bo za sucho chciałem jeszcze dać 2 razy saletrę ale to niema sensu{narazie} mam tilt i też się zastanawiam co robić ,odzywki moim zdaniem tak ale wieczorem i pół dawki sam dawałem po 2-3,podobno tytan i asahi {cena} na tawie stresy pomaga wubiegłym roku dawałem TYTANIT w jęczmieniu jarym a sypał 2,5-3t.\ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dałem 130N/ha. i niedam antywylegacza bo za sucho chciałem jeszcze dać 2 razy saletrę ale to niema sensu{narazie} mam tilt i też się zastanawiam co robić ,odzywki moim zdaniem tak ale wieczorem i pół dawki sam dawałem po 2-3,podobno tytan i asahi {cena} na tawie stresy pomaga wubiegłym roku dawałem TYTANIT w jęczmieniu jarym a sypał 2,5-3t.\ha.

 

no widzisz - ja w zeszłym roku nie dawałem na jęczmień TYTANITU - posypał mi 1,5 t /ha - także się opłacało się dać ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...