Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia na temat apyros +granstar to czekam na opinie ...jutro bym chciał pryskać pszeniczkę 10 ha 20 g apyros +20g granstar ale nie mam doświadczenia z tego rodzaju mieszaniną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dałem 130N/ha. i niedam antywylegacza bo za sucho chciałem jeszcze dać 2 razy saletrę ale to niema sensu{narazie} mam tilt i też się zastanawiam co robić ,odzywki moim zdaniem tak ale wieczorem i pół dawki sam dawałem po 2-3,podobno tytan i asahi {cena} na tawie stresy pomaga wubiegłym roku dawałem TYTANIT w jęczmieniu jarym a sypał 2,5-3t.\ha.

 

no widzisz - ja w zeszłym roku nie dawałem na jęczmień TYTANITU - posypał mi 1,5 t /ha - także się opłacało się dać ;D

nie widziałem żeby pomógł bo to średnia na słabszej ziemi to co się rozkrzewiło uschło i została jedna roślinka z jednym kłosem a wnim 5-10 zieren.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia na temat apyros +granstar to czekam na opinie ...jutro bym chciał pryskać pszeniczkę 10 ha 20 g apyros +20g granstar ale nie mam doświadczenia z tego rodzaju mieszaniną

Ja dziś tym pojechałem. A do tego dodałem antywylegacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki, chyba właśnie tak zrobię, planowałem dać jakieś 140 N/ha, a z fungicydem i odżywkami też jeszcze czekać?

I dawka 200kg saletry

II dawka 150 kg saletry

IIIdawka 80 kg saletry

co w efekcie tez daje jakieś 143 kg N

Ja z odżywkami i fungicydami czekam aż troche popada ,na sobotę coś zapowiadają obym sie doczekał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia na temat apyros +granstar to czekam na opinie ...jutro bym chciał pryskać pszeniczkę 10 ha 20 g apyros +20g granstar ale nie mam doświadczenia z tego rodzaju mieszaniną

Kolego troszkę zaspałeś z tymi opryskami Ta susza nie bedzie sprzyjać na działanie oprysku ,wiem to z własnego doświadczenia.W zeszłym roku pryskałem w czasie suszy jęczmień jary ,kompletnie nic nie pomogło,a środek nie byle jaki bo lintur.Chwastów było tyle że sypnął zaledwie 1 tonę z hektara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dałem 130N/ha. i niedam antywylegacza bo za sucho chciałem jeszcze dać 2 razy saletrę ale to niema sensu{narazie} mam tilt i też się zastanawiam co robić ,odzywki moim zdaniem tak ale wieczorem i pół dawki sam dawałem po 2-3,podobno tytan i asahi {cena} na tawie stresy pomaga wubiegłym roku dawałem TYTANIT w jęczmieniu jarym a sypał 2,5-3t.\ha.

 

no widzisz - ja w zeszłym roku nie dawałem na jęczmień TYTANITU - posypał mi 1,5 t /ha - także się opłacało się dać ;D

Więc jak pomaga coś ten TYTANIT czy nie bo nic już z tego nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dałem 130N/ha. i niedam antywylegacza bo za sucho chciałem jeszcze dać 2 razy saletrę ale to niema sensu{narazie} mam tilt i też się zastanawiam co robić ,odzywki moim zdaniem tak ale wieczorem i pół dawki sam dawałem po 2-3,podobno tytan i asahi {cena} na tawie stresy pomaga wubiegłym roku dawałem TYTANIT w jęczmieniu jarym a sypał 2,5-3t.\ha.

 

no widzisz - ja w zeszłym roku nie dawałem na jęczmień TYTANITU - posypał mi 1,5 t /ha - także się opłacało się dać ;D

Więc jak pomaga coś ten TYTANIT czy nie bo nic już z tego nie wiem

zobacz jest temat TYTAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajniejsza jest wuszukiwarka ŚOR - FreshManager sie nazywa.. tam jest wszystko i o wszystkich "chemikaliach"... jest tez wyszukiwarka online ale zapomnialem nazwy strony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajniejsza jest wuszukiwarka ŚOR - FreshManager sie nazywa.. tam jest wszystko i o wszystkich "chemikaliach"... jest tez wyszukiwarka online ale zapomnialem nazwy strony..

Program też pomocny tylko szkoda że wszystkich środków nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moje pytanko dotyczy preparatów Moddus+CCC czy ktoś z tu obecnych poparzył w tym roku tą mieszaniną pszeniczke bo mnie sie udalo i szukam przyczyny, 14.04 zastosowałem ta mieszaninke po wytworzeniu sie pierwszego kolanka wiec termin ok. 18.04 spadł całkiem przyzwoity deszczyk więc na mocniejszych glebach suszy jeszcze jako takiej nie ma, czy przyczyną moga być niewielkie przymrozki na kilka dni po zabiegu?? od jakiegos tygodnia pszenica ledwo zipie i jest pomarańczowa, ewidentnie wina tego zabiegu bo miejsca nie dopryskane wyglądaja normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciek dodawałem odzywke rosasol even + siarczan magnezu

@agroserwis dawki według etykietki 0,3+1 litra na ha

wiem że to w tym roku za duzo ale jak pryskałem to nikt jeszcze o suszy nie myslał pozatym pierwsza dawka N poszła juz 2.03 stanowisko po rzepaku i pszenica była naprawde mocno wyrośnięta. co do mieszaniny z odżywkami to w poprzednich latach dodawałem jeszcze mocznik i mieszanine dwóch fungicydów i nigdy nic sie nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie to nie od Moddusa ani CCC bo dawki są w porządku.

My daliśmy 0,4 Moddusa i też nic się nie stało.

A może przez przypadek dałeś za dużo siarczanu lub odżywki?

Albo to stres jaki przeżyły rośliny:

odżywka+siarczan+środki+przymrozek.

Może odczekaj kilka dni to stan plantacji się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem moze ktos pomoze...

opryskałem pszenice mocznikiem okolo 10 kg na hektar i środek grzybobójczy bumper ale zamiast sie poprawiac troche sie pograrsza bo jest ta susza teraz i rosliny zostaly chyba poparzone przez ten mocznik do tego nasilia sie septorioza lisci i nie wiem co teraz zrobic...moze ktos pomoze? opryskac jeszcze raz jakims fungicydem? prosze o pomoc jak teraz poprawic stan plantacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pchać się z mocznikiem w suszę.

 

Moja rada,odczekaj kilka dni i pryśnij np. Tiltem + Adob Mn 1-1,5l/ha

Mój kolega miał podobny przypadek i tak zrobił, cudów nie było ale stan się poprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam taki problem moze ktos pomoze...

opryskałem pszenice mocznikiem okolo 10 kg na hektar i środek grzybobójczy bumper ale zamiast sie poprawiac troche sie pograrsza bo jest ta susza teraz i rosliny zostaly chyba poparzone przez ten mocznik do tego nasilia sie septorioza lisci i nie wiem co teraz zrobic...moze ktos pomoze? opryskac jeszcze raz jakims fungicydem? prosze o pomoc jak teraz poprawic stan plantacji?

wczoraj dałem : falcon 0.65+insol 0.85+tytanit 0.33l/ha. mam nadzieje że miało to sens !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam taki problem moze ktos pomoze...

opryskałem pszenice mocznikiem okolo 10 kg na hektar i środek grzybobójczy bumper ale zamiast sie poprawiac troche sie pograrsza bo jest ta susza teraz i rosliny zostaly chyba poparzone przez ten mocznik do tego nasilia sie septorioza lisci i nie wiem co teraz zrobic...moze ktos pomoze? opryskac jeszcze raz jakims fungicydem? prosze o pomoc jak teraz poprawic stan plantacji?

Tyle razy było poruszane na forum żeby nie pchać sie w susze z mocznikiem.

Teraz pozostaje tylko modlic sie o deszcz. Może ASAHI by pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deszcz ma byc w poniedzialek a myslicie ze deszcz pomoze? bo ja juz sam nie wiem....musze czymś jeszcze raz od grzyba dac myśle moze alert??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co pchać się z mocznikiem w suszę.

 

Moja rada,odczekaj kilka dni i pryśnij np. Tiltem + Adob Mn 1-1,5l/ha

Mój kolega miał podobny przypadek i tak zrobił, cudów nie było ale stan się poprawił.

mangan pomaga w takich sytuasjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocznikiem w susze nie da rady z tego co tu piszecie... a siarczanem Mg albo odzywkami z makro i mikroelementami mozna czy tez nie za bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mocznikiem w susze nie da rady z tego co tu piszecie... a siarczanem Mg albo odzywkami z makro i mikroelementami mozna czy tez nie za bardzo?

 

 

Oczywiście, że można (w małych dawkach), ale po co, to i tak niewiele pomoże.

Lepiej zamiast wydawać na odzywki 50zł/ha, schować te pieniądze do portfela po suszy się przydadzą.

 

Np. 100ha x 50zł = 5000zł

I jest zysk.

 

 

Ew. jeśli stosujesz produkcję bardzo intensywną to zastosuj te odżywki.

My na pszenicę dawaliśmy dwie dawki:

 

1. Basfoliar 36E 2l/ha

2. Basfloliar 36E 2l/ha

 

I to wystarczy. A były dawane tylko żeby żadnych niedoborów nie było.

A produkcje mamy bardzo intensywną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dać mocznik z magnezem i do tego mikroelementy, Magnez przy takiej suszy nawet jak jest go dużo w glebie robi się niedostępny i wtedy widać żółknięcie zboża. Najlepiej połączyć go z mocznikiem, będzie się lepiej wchłaniał i mocznik ochroni przed poparzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...