Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam ja w tym roku trochę eksperymentowałem.. pryskałem jednocześnie na grzyba Bumper Super, na chwasty Mustangiem ,mocznik+siarczan magnezu 50+6 kg na hektar co roku jesli jest susza pryskam mocznikiem dolistnie i są efekty, nawozy rozsiewane nic wtedy nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też się przymierzam do aplikacji Arte'i na ochronę liścia flagowego ale zobaczymy co z tego będzie. Jak nie popada to nic już nie daję pierdo**! Narazie pszenica niczego sobie jedna z lepszych w okolicy ale nie cieszy mnie to jak nie będzie wody to nie wykształci odpowiedniej liczby pięterek w kłosie...:/

 

532f089f23e34f2fm.jpg

 

6ad97ad76449c465m.jpg

Tylko pozazdrościc pszenicy,ale bez deszczu pewnie taka by nie urosła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalcie się cymbały dalej a po żniwach cena jaka jest teraz będzie dla nas marzeniem ,przyobserwujcie komentarze na np.rolpetrol -że ceny spadają to 5 razy w tygodniu się pisze ,ale gdy ceny mają iść do góry to tylko jeden raz coś napisane.

Wydaje mi się że łanów o takiej kondycji w Polsce jest niewielka część,ale jeszcze przed nami kłoszenie i nalewanie ziarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba "słyszę " lekką nutkę zazdrości w Twoim poście ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "cymbał" jak żal Ci du** ściska to nie musisz wyrażać swoich opinii na forum i zaczynać posta od obrażania. U mnie nikt narazie nie narzeka na kondycję zbóż większość z tych zadbanych wygląda podobnie a deszczu nie było cały kwiecień ostatnio trochę pokropiło a szczeliny w ziemi są takie, że palce można wkładać. Wiadomo że jak będzie susza to nie będzie 6 czy 7 ton z ha ale będzie 4-5 spokojnie, pamiętaj że nieurodzaj sprzyja ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego "cymbał" jak żal Ci du** ściska to nie musisz wyrażać swoich opinii na forum i zaczynać posta od obrażania. U mnie nikt narazie nie narzeka na kondycję zbóż większość z tych zadbanych wygląda podobnie a deszczu nie było cały kwiecień ostatnio trochę pokropiło a szczeliny w ziemi są takie, że palce można wkładać. Wiadomo że jak będzie susza to nie będzie 6 czy 7 ton z ha ale będzie 4-5 spokojnie, pamiętaj że nieurodzaj sprzyja ceną.

Z tym że nieurodzaj sprzyja ceną to sie nie moge zgodzić.Dowód zeszłoroczna susza do tego gradobicie,a cena za pszenice 520zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ze susza sprzyja ceną to tak róznie bywa w ubiegłym roku była susza ale tylko u nas wiec ceny były jakie były natomiast 2 lata temu kazdy chyba pamieta pszenice prawie po 1000zł bo ja tak i tez to było efektem suszy ale na szersza skale bo nie tylko w polsce niestety uroki otwartego i wolnego rynku takie jest moje zdanie, forum jest dla nas i również nie rozumie jak ktoś komuś jedzie dlatego ze wrzucił fotke swojego zboza w rolnictwie mówimy na to poprostu buraki albo trzoda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal mi nie ściska ,bo sam mam podobne uważam tylko że pokazywanie że uprawy są w dobrej kondycji jest dla nas golem samobójem ,a tacy co strzelają gola samobóje mądrzy raczej nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie chce zastosować na ochronę kłosa oraz ewentualnie przeciwko mszycom i skrzypionką podczas kłoszenia mieszaninę Topsin M 500 SC + Fastac 100EC + Insol 3 - 1 l + siarczan magnezu 5% czy można zastosować taką mieszaninę?? Stosował to już kiedyś. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak wnioskowanie, iż jakieś zdjęcie może mieć jakikolwiek wpływ na kształtowanie się cen również nie należy do najbardziej rozsądnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

susza w Polsce to jest pryszcz na tylku, ale susza na ukrainie to zapowiedz obfitości na koncie, wszystko zalezne jest od polityki i roli mediow w naglasnianiu klesk lub obfitych plonów, ktore są kierowane garstką oligarchów ktorzy przezucają zboze z australi do usa i usa do europy i vice wersa statkami wykorzystując kursy walut i propagandy suszowe... ubigloroczna susza w Polsce nie zrobila na nikim wrazenia bo zasypano poludniowo wschodnią Polske tanim zbozem i rzepakiem z ukrainy.

 

Slawek fungicydy i pestycydy mozesz mieszac, ale odzywki w tej fazie to wedlug mnie zbedny zabieg i nieoplacalny, byl na to to czas do 1 kolanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te media ! a AGRO-PIERDOŁY w samo połódnie to szczyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ma ktoś może link do strony, na której są pokazane w formie zdjęciowej główne choroby grzybowe zbóż [wlazło mi "coś' i nie wiem co to]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum robi sie poprostu burdel jak ktos komus lzy bez powodu a każdy jezdzi i widzi jakie sa uprawy i co może z nich byc i uprawa kolegi raaaf82 to nie pępek swiata bez urazy wrócmy może do tego do czego te forum służy. jasne oni nich sobie pierdu pierdu a my wiemy swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie to nie chodziło o pole Ralfa tylko Lukiego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile kg mocznika dac na 1 ha będę pryskał w tym tygodniu i czy można prysnąc bez siarczanu pryskam ok. 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak na marginesie to nie chodziło o pole Ralfa tylko Lukiego ....

Dzięki, też to miałem napisać.Dobrze jakby alwaro uważniej czytał posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Ma ktoś może link do strony, na której są pokazane w formie zdjęciowej główne choroby grzybowe zbóż [wlazło mi "coś' i nie wiem co to]

Poszukaj w google,albo opisz jak wygląda ta choroba.Masz tu jeden link:http://www.farmer.plantpress.pl/article.php?id=79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie u mnie wkońcu popadało, troche zapużno bo czas w którym pszenica wykształcała plon już minoł, ale niech będzie mniej aby było drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauwazyłem u mnie w pszenicy maczniaka.Mam dwa srodki orius i tebu,czym będzie lepiej prysnąć na pierwszy zabieg,a drugi zostawić na kłoszenie?Czy to nie jest czasami jedno i to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poczytaj ulotki i sprawdź składniki czynne w obu środkach i nie zadawaj takich pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zauwazyłem u mnie w pszenicy maczniaka.Mam dwa srodki orius i tebu,czym będzie lepiej prysnąć na pierwszy zabieg,a drugi zostawić na kłoszenie?Czy to nie jest czasami jedno i to samo?

na macznika orius jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zauwazyłem u mnie w pszenicy maczniaka.Mam dwa srodki orius i tebu,czym będzie lepiej prysnąć na pierwszy zabieg,a drugi zostawić na kłoszenie?Czy to nie jest czasami jedno i to samo?

na macznika orius jest lepszy

ty owad przecież to ten sam środek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty "płazie" ja wiem że one są z tej samej grupu chemicznej i maja te same oznaczenie ale u nas doradca rolniczy mówił że orius jest lepszyna mącznika niż jakiś inny środek i go powinno sie dawac jak najwcześniej, pozatym jak Horizon też jest z tej samej grupy chemicznej i ma taki sam symbol a jakos go na zboża sie nie daje, orius dodatkowo mozna dawac na buraka więc jednak jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...