Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To nie ta sama grupa chemiczna ale ten sam środek. Różnice w stosowaniu zależą od tego jak producent zapłacił za rejestracje, im więcej tym szerszą ma rejestracje. Producenci generyków rejestrują tylko na podstawowe zastosowania bo dobrze wiedzą że mądrzy rolnicy zastosują generyk według zaleceń pierwotnego środka.

To tak jak Roundup i dziesiątki innych środków zawierające glifosat, mogą różnić się stężeniem ale to takie same preparaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam takich co stosuja tylmo horizon w rzepaku i się upierają a ja patrze na cene ostatnio tebu ma najlepszą a działa super bo mam kliny i niedopryskuje specjalnie żeby było widać efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto wie czy można mieszać Bumper z mocznikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie ta sama grupa chemiczna ale ten sam środek. Różnice w stosowaniu zależą od tego jak producent zapłacił za rejestracje, im więcej tym szerszą ma rejestracje. Producenci generyków rejestrują tylko na podstawowe zastosowania bo dobrze wiedzą że mądrzy rolnicy zastosują generyk według zaleceń pierwotnego środka.

To tak jak Roundup i dziesiątki innych środków zawierające glifosat, mogą różnić się stężeniem ale to takie same preparaty.

 

Drobna uwaga: to nie zawsze jest ten sam srodek. Mimo, ze maja te same substancje aktywne, moga sie roznic formulacjami, i dodatkami a to moze duzo zmieniac. Jesli ktos stosowal Ryze, wie o czym mowie. Jak nie ma duzej roznicy cenowej to ja wole oryginalne produkty zamiast generykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tom zboża wyglądają? Pomogły coś ostatnie deszcze? U mnie już jednemu kolesiowi się pszenica wykłosiła bardzo ładna i zdrowa w jednym z kłosów naliczyłem 13 pięterek ziarniaków. U mnie sukces ładny ale daleko w tyle bo jest trochę późniejszy dziś dałem jeszcze dolistnie mocznik + magnez i ekosol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sypnołem 3 dawke azotu na pszenice jak nie bedzie sucho to sypne jeszcze 4 dawke na kłos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten mocznik powinien być odwrotnie zastosowany małe rośliny mogą dostać więcej ,starsze mniej no i stężenie %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam u mnie dziś tak coś troszke poświęciło ale bez rewelacji. Wczoraj kupiłem litre Arte'a (dobrze że tylko tyle) i prysnełem jeden kawałeczek i jakiś strasznie dziwny mi się wydawał bo wogóle nie smierdział nic a nic podczas oprysku, korek z opaską (pekła elegancko) ale pod nim była miękka wkładka pod korkiem ale tej nalepki klejącej nei było u was też tak jest? Stara Artea śmierdziała kiedys na kilometr co jest? A to w butelce pachnie jak by jakiś rozpuszczalnik:/ ?
umnie artea tesz nie śmierdziała niewiem czy coś zmienili {nośnik} ,triazole niby tesame.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was z mączniakiem, bo w mojej okolicy pomimo suchej pogody pełno w zbożach i nie pomagają na to żadne środki pomimo kilkukrotnego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi zabieg na pszenice zalecacie robić przed wykłoszeniem czy po?

Warto w tej fazie dodać jeszcze do ARTEI , 5 kg siarczanu magnezu i 7l basfoliaru 36 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest mączniak ale koło tyłka mi on lata...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mączniak rządzi
chyba dam coś ze strobiuryną bo teraz warto {chyba}?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeszcze nie kłosi to możesz się wstrzymać kilka dni...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się jeszcze nie kłosi to możesz się wstrzymać kilka dni...!
dopiero flagowy wychodzi to kris.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarki poczekaj do początku kłoszenia, będziesz miał spokój z zabiegiem na kłos,

ma mączniaka proponuje coś z triazoli, taniej i wydaje mi się że skuteczniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarki poczekaj do początku kłoszenia, będziesz miał spokój z zabiegiem na kłos,

ma mączniaka proponuje coś z triazoli, taniej i wydaje mi się że skuteczniej

muśle o amistarze+artea {2 triazole}tylko ta artea wtym roku nie śmierdzi [falc}czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba musisz mieć piękną pszenice że o amistarze myślisz, toć to kupę kasy kosztuje , ja bym tak nie inwestował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba musisz mieć piękną pszenice że o amistarze myślisz, toć to kupę kasy kosztuje , ja bym tak nie inwestował
teraz po opadach się wyrównała {mozajki}ale jak dam teraz to pewne że będzie efekt bo czy dalej będzie padało? jeśli tak to na kłos coś doloże, wczesniej był falcon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli chodzi o mączniaka to proponuję coś z morfoliną np. Tilt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jeżeli chodzi o mączniaka to proponuję coś z morfoliną np. Tilt

tilt 0.5l.+olympus 1l./ha brałem pod uwage ale kupiłem juwel w dobrej cenie{po terminie}i jutro jade kropić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jeżeli chodzi o mączniaka to proponuję coś z morfoliną np. Tilt

tilt 0.5l.+olympus 1l./ha brałem pod uwage ale kupiłem juwel w dobrej cenie{po terminie}i jutro jade kropić.

 

Juwell jak najbardziej może być 1,2-1,5 L zależy od nasilenia grzybów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba musisz mieć piękną pszenice że o amistarze myślisz, toć to kupę kasy kosztuje , ja bym tak nie inwestował
teraz po opadach się wyrównała {mozajki}ale jak dam teraz to pewne że będzie efekt bo czy dalej będzie padało? jeśli tak to na kłos coś doloże, wczesniej był falcon.

 

Najtańsza strobiluryna jest w Acanto około 125zł netto za litr, a strobiluryny tyle co w Amistarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zgadzasię ale sama strobiuryna za droga a i skuteczność pod warunkiem że bardzo zdrowe zboże ,więc zdałoby się dodać np.tilt a w juwelu miałem morfoline {mączniak zwarjował},triazol no i strobiuryne . kupiłem w dobrej cenie z znanej mi solidnej firmy ale po terminie w ubiegłym roku tak samo kupiłem stratego i powiem WAM że strobiuryny są bdb.tylko ta sena !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie dziś tak coś troszke poświęciło ale bez rewelacji. Wczoraj kupiłem litre Arte'a (dobrze że tylko tyle) i prysnełem jeden kawałeczek i jakiś strasznie dziwny mi się wydawał bo wogóle nie smierdział nic a nic podczas oprysku, korek z opaską (pekła elegancko) ale pod nim była miękka wkładka pod korkiem ale tej nalepki klejącej nei było u was też tak jest? Stara Artea śmierdziała kiedys na kilometr co jest? A to w butelce pachnie jak by jakiś rozpuszczalnik:/ ?
umnie artea tesz nie śmierdziała niewiem czy coś zmienili {nośnik} ,triazole niby tesame.
dzwoniłem do syngenty nowa artea jest zmieniona i mniej śmierdzi więc spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...