Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z was siał pszenice po podorywce, bo zrobiłem póżno i ciut głębiej niż na podorywke na rzpaczysku, a teraz jak bym kultywatorem przerobił i tak posiał, czy będzie zniżka plonu?

 

bardzo prawdopodobne, iż stanowisko będzie za suche co przyczyni się do słabych wschodów (o ile nie wystąpiły opady deszczu po ty zabiegu); ja natomiast zastanawiam się czy wykonać głęboką orkę na stanowisku po ziemniakach, czy wysuszy ona glebę czy też lepszy będzie siew bezpośredni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz siać w podorywkę lub talerzówkę to niestety bez siewnika talerzowego nie za bardzo. Ja od lat sieję po rzepaku przenicę na talerzówkę ( mam Kvernalanda 3m z redlicami talerzowymi) i nie widać różnicy, może tylko trochę droższa jest ochrona na chwaściory, ale jak jesienią się dobrze trafi to wiosną sam grandstar 12-15 g wystarcza, ale jak się nie trafi lub coś spieprzy to wiosną często idzie Tomigan ( zamiast Starane, bo tańszy a to to samo) z grandstarem i niestety przy suchej jesieni może być poprawka na jednoliścienne. W tym roku musiałem na dwa kawałki dawać pełną Apyrosu (26g), na niektóre Atlantis i na jeden ( ale tam co orka głęboka tak jest) Pumę bo w końcu maja wylazł wyczyniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zasiać pszenice ok 20 pazdziernika po burakach jaką polecacie odmiane na tak póżny siew oczywiście siane bez orkowo w podorywkowca (jak kolega mi porzyczy) buraki będą kopane holmerem a moze dać sobie spokój i zasiać jarą czekam na opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planuje zasiać pszenice ok 20 pazdziernika po burakach jaką polecacie odmiane na tak póżny siew oczywiście siane bez orkowo w podorywkowca (jak kolega mi porzyczy) buraki będą kopane holmerem a moze dać sobie spokój i zasiać jarą czekam na opinie

spoko siej pszenicę, nawet pod grubera jak masz dobry siewnik. Tylko 230-240 to minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pszenica Kobra Plus

MTZ 48 g

Siła kiełkowania 97 %

 

Co powiecie o tym?

no super a moja kris MTN33,6g a siła 89% z centrali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pszenica Kobra Plus

MTZ 48 g

Siła kiełkowania 97 %

 

Co powiecie o tym?

48 gr to nie za dużo ale jak byś chciał siać dziś to 190 na ha i chyba coś azotu pod korzeń, chociaż stówkę saletry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planuje zasiać pszenice ok 20 pazdziernika po burakach jaką polecacie odmiane na tak póżny siew oczywiście siane bez orkowo w podorywkowca (jak kolega mi porzyczy) buraki będą kopane holmerem a moze dać sobie spokój i zasiać jarą czekam na opinie

Zasiej Monsuna to jest przewódka,nic lepszego nie wymyślisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym?

no super a moja kris MTN33,6g a siła 89% z centrali

 

Kris mnie wyleczył 2 lata temu, Tylko wyszła paszówka, choć sypnęła nie najgorzej, pod 9 ton, białko 13,5 ale nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieje krisa kilka lat prawie wszystko na pasze dla świń i powiem wam że zawsze jak biore to drobna strasznie ale sieje około 350 szt/m i wtedy jest zupełnie inna poza tym bardzo zdrowa i mała wytrzymuje sporo N , właśnie skończyłem sianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy sieją albo kończą siewy a ja sobie czekam az ten je*any KWS mi ziarka przywiezie, chemirol nie lepszy dzis dotarł zobel a jakas mila pani poinformowala mnie gdy dzwonilem nasty raz pytajac o termin dostawy ze jak w przyszlym tygodniu posieje to nawet bedzie lepiej bo teraz jeszcze za wczesnie??? sie zachcialo doplaty do materialu siewnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę siał koło 200 kg/ha tej Kobry. Mój Boomer ma MTZ 33,8 g i SK 85 %.
za gęsto sieją i dlatego drobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie sieje, bo w zasadzie u mnie za wcześnie. Takiego mi przywieźli tego Boomera z Aleksandrowa. Zobaczę, co wyjdzie z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie sieje, bo w zasadzie u mnie za wcześnie. Takiego mi przywieźli tego Boomera z Aleksandrowa. Zobaczę, co wyjdzie z tego.
też bym czekał ale wilgoś ucieka a resztki siałem na świeżą orke więc pośpiech wskazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nie posieję teraz, to posieję w październiku. Planuje w sobotę zasiać jakieś 16 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie sieje, bo w zasadzie u mnie za wcześnie. Takiego mi przywieźli tego Boomera z Aleksandrowa. Zobaczę, co wyjdzie z tego.

Ja widziałem tego Boomera ( to jakaś czeska chyba), jakoś taki był drobny i wziąlem Potenziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie sieje, bo w zasadzie u mnie za wcześnie. Takiego mi przywieźli tego Boomera z Aleksandrowa. Zobaczę, co wyjdzie z tego.

Czemu za wcześnie? agrotechniczny kończy się za parę dni i u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszyscy sieją albo kończą siewy a ja sobie czekam az ten je*any KWS mi ziarka przywiezie, chemirol nie lepszy dzis dotarł zobel a jakas mila pani poinformowala mnie gdy dzwonilem nasty raz pytajac o termin dostawy ze jak w przyszlym tygodniu posieje to nawet bedzie lepiej bo teraz jeszcze za wczesnie??? sie zachcialo doplaty do materialu siewnego

 

Jestem ciekawy czy ta Paniusia w ogóle ma pojęcie o roli czy tylko jest od klepania w komputerze. Bo jak ma pojęcie o roli to jej szkoła powinna się wstydzić, a jak nie ma to ją powinni zwolnić bo drugi raz do nich nie pójdziesz przez taką głupiuą C....ę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termin terminem a ja po buraku w tamtym roku siałem 8 grudnia w błoto 2 ha osatatni raz siewnikiem jechałem to snieg padał i tak pod sniegiem z 2 tygodnie skielkowała niesamowicie mocno ale nie wyszła dopiero po 3 tygodniach strzeliła szpilki ,przyszedł mróz snieg......

na wiosne saletra lekka bronka i po tygodniu na skracanie-pieknie zaczeła sie krzewic dała 6,5 tony to lepsze niz jakie kolwiek zboze jare wiec na terminy agrotechniczne przy pszenicy nigdy nie patrze bo tak mi sie bardziej opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
termin terminem a ja po buraku w tamtym roku siałem 8 grudnia w błoto 2 ha osatatni raz siewnikiem jechałem to snieg padał i tak pod sniegiem z 2 tygodnie skielkowała niesamowicie mocno ale nie wyszła dopiero po 3 tygodniach strzeliła szpilki ,przyszedł mróz snieg......

na wiosne saletra lekka bronka i po tygodniu na skracanie-pieknie zaczeła sie krzewic dała 6,5 tony to lepsze niz jakie kolwiek zboze jare wiec na terminy agrotechniczne przy pszenicy nigdy nie patrze bo tak mi sie bardziej opłaca

Tu masz rację,że żadna jara nie da tak jak najpózniejsza zimowa,ale każde opóznienie od optymalnego przy stosowaniu odpowiedniej zaprawy i ochrony fungicydowej obniża plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
termin terminem a ja po buraku w tamtym roku siałem 8 grudnia w błoto 2 ha osatatni raz siewnikiem jechałem to snieg padał i tak pod sniegiem z 2 tygodnie skielkowała niesamowicie mocno ale nie wyszła dopiero po 3 tygodniach strzeliła szpilki ,przyszedł mróz snieg......

na wiosne saletra lekka bronka i po tygodniu na skracanie-pieknie zaczeła sie krzewic dała 6,5 tony to lepsze niz jakie kolwiek zboze jare wiec na terminy agrotechniczne przy pszenicy nigdy nie patrze bo tak mi sie bardziej opłaca

Mam kolegę w sąsiedniej wsi , który po burakach kopanych w listopadzie sieje już jarą pszenicę i robi to już kilka lat. Ja jakoś nigdy się nie mogłem na to zdecydować mimo że on jest 8 km ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz czy będzie ciepła? U Ciebie na śląsku to i tak okres wegetacji jest dłuższy niż u nas o co namniej miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...