Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kubuś Wysłany: Sob Paź 10 18:32 GMT 2009 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

orientujecie się może czy glean ma jakieś warunki stosowania odnośnie temp.?

zapowiada się chłodny tydzień, 4-8 st. C, czy w takich temp. można nim pryskać ?

 

 

na ulodce nic niepiszą o temperaturach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok temu stosowałem glean 20 g /ha w pszenicy a teraz na tym polu w połowie sierpnia zasiana gorczyca na poplon rośnie bez żadnych problemów. wnioskuję ze rzepak posiany na tym polu też by sobie poradził i nie odczuł efektu oddziaływania gleanu .... ponoć jesli ph ziemi jest nie wysokie a u mnie tak jest to nawet gdzieś czytałem ze podwójna dawka gleaanu na polu nie wpływa w kolejnym roku na rzepak pole musi być zasadowe to bez obaw jesli ph pola wysokie to lepiej przestrzegać zaleceń i nie ryzykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

josef i kdsz - ok może i macie rację ale czy sami sprawdzaliście te mieszaniny na własnym polu ?

 

Ponieważ nikt się nie przyznał iż je stosował to ja kupiłem jednak maraton i glean i dam 3,5l maratonu + 8g gleanu - mam nadzieję że wiosną nic nie będę musiał poprawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
josef i kdsz - ok może i macie rację ale czy sami sprawdzaliście te mieszaniny na własnym polu ?

 

Ponieważ nikt się nie przyznał iż je stosował to ja kupiłem jednak maraton i glean i dam 3,5l maratonu + 8g gleanu - mam nadzieję że wiosną nic nie będę musiał poprawiać

stosuke panide i IPU od 2 lat. jak na razie wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Mam pytanie i nie wiem gdzie o nie pytać ,zapytam tu choć nie w temacie.Słyszeliście że agencja szuka magazynów,silosów,do przechowywania ziarna oczywiście odpłatnie,do 20 pażdziernika trzeba składać oferty?Składał ktoś z was?prawda to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja mieszanka to Expert Met 0,35 kg na ha + 10-12 g Gleanu po tym idzie rzepak i nic mu nie jest. Co ciekawsze po tym zabiegu w ubiegłym roku w pszenicy w maju wyskoczyły samosiewy rzepaku i rosły w najlepsze - pól dawki Gleanu nic nie robi rzepakowi w następnym roku.

Mam taki dylemat 80 % plantacji pszenicy jest w fazie 2 - liścia, na rędzinach, poprzeczniakach oraz od miedz brak wschodów - czy wykonywać zabieg czy jeszcze poczekać a w przyszłym tygodniu zimno + przymrozki.

czy na wiosne jeszcze czyms poprawiasz czy juz jest ok./

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
josef i kdsz - ok może i macie rację ale czy sami sprawdzaliście te mieszaniny na własnym polu ?

 

Ponieważ nikt się nie przyznał iż je stosował to ja kupiłem jednak maraton i glean i dam 3,5l maratonu + 8g gleanu - mam nadzieję że wiosną nic nie będę musiał poprawiać

jezeli chodzi akurat o maraton to nie mieszalem nigdy sam, poprostu kupowalem oryginal, gdyz byl dostępny, jednakze inne srodki robilem sam w ten spsob np, nurelle=cypermetryna+chloropiryfos-tzn np, dursban+cyperkill, aha, a po maratonie i tak zdaza sie ze trzeba robic poprawke, u mnie powodem byl chaber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
josef i kdsz - ok może i macie rację ale czy sami sprawdzaliście te mieszaniny na własnym polu ?

 

Ponieważ nikt się nie przyznał iż je stosował to ja kupiłem jednak maraton i glean i dam 3,5l maratonu + 8g gleanu - mam nadzieję że wiosną nic nie będę musiał poprawiać

jezeli chodzi akurat o maraton to nie mieszalem nigdy sam, poprostu kupowalem oryginal, gdyz byl dostępny, jednakze inne srodki robilem sam w ten spsob np, nurelle=cypermetryna+chloropiryfos-tzn np, dursban+cyperkill, aha, a po maratonie i tak zdaza sie ze trzeba robic poprawke, u mnie powodem byl chaber.

Za późno pojechałeś a chaber jako średniowrazliwy został też raz tak miałem i teraz na 2-3 liściu jadę byle nie wiało i lało resztę olał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie jest sens by teraz pryskać pszeniczke od chwastów, dodam że chciałbym zlikwidować miotłe oraz samosiewy rzepaku. Środek jakim dysponuje to maczuga. Pogoda raczej nie rozpieszcza tej jesieni ostatnio spadło jakieś 20cm śniegu, ale już znikł.

Czy można dodać do maczugi granstaru??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Glean® 75 WG to srodek głównie na samosiewy rzepaku i miotłe zboowa. Tak,

ale, ale…

Rzeczywiscie w przypadku zwalczania samosiewów rzepaku mona powiedziec, e Glean®

75 WG nie ma sobie równych. A jest to w tej chwili problem powany. Upraw rzepaku stale

przybywa. Niestety jest to roslina, która bardzo łatwo osypuje sie podczas zbioru, nawet

mimo stosowania srodków sklejajacych łuszczyny. Osypane nasiona rzepaku zachowuja

zdolnosc kiełkowania nawet do 7 lat. Stad te dua skutecznosc w zwalczaniu samosiewów

jest cecha niezwykle poadana. Powszechnie wiadomo równie, e Glean® 75 WG skutecznie

zwalcza miotłe. Jednake mało kto wie, e herbicyd ten ma jedno z najszerszych spektrów

zwalczanych innych gatunków chwastów dwulisciennych. Łacznie zwalcza kilkadziesiat

gatunków. Sa to szybko rosnace jesienia chwasty rumianowate, kapustne (w tym samosiewy

rzepaku, gorczyca polna, rzodkiew swirzepa), gwiazdnice, maki. Skutecznie hamuje równie

rozwój i niszczy przytulie czepna, miotłe zboowa, ostroen polny, rdesty, komose biała,

przytulie czepna, jasnoty, szczawie, starzec zwyczajny, przetaczniki, oraz wiele innych

chwastów mniej powszechnych w zasiewach zbó ozimych jesienia. Nieco słabsza

wraliwosc na Glean® 75 WG wykazuja jedynie fiołki polne i chaber bławatek. Glean® 75

WG jest te jednym z niewielu preparatów jesiennych skutecznym przeciwko roslinom z

rodziny motylkowatych. W przypadku gatunków grubonasiennych takich jak bobik, groch,

czy łubin, zamieranie roslin nastapi dopiero po wyczerpaniu sie materiałów zapasowych

zgromadzonych w nasionach. Pozwoli im to osiagnac nawet 10 – 15 cm wysokosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Panowie jest sens by teraz pryskać pszeniczke od chwastów, dodam że chciałbym zlikwidować miotłe oraz samosiewy rzepaku. Środek jakim dysponuje to maczuga. Pogoda raczej nie rozpieszcza tej jesieni ostatnio spadło jakieś 20cm śniegu, ale już znikł.

Czy można dodać do maczugi granstaru??

Do glinu czy tam maczugi trzeba coś dodać na miotłę i przytulię. Lentipur flo 1,5l+10g glinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie laickie pytanie, jaki jest optymalny termin orki zimowej pod zboża jare ??? Ktoś wie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma optymalnego terminu każdy orze jak może a przede wszystkim jak mu pogoda pozwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki jest optymalny termin, jest to moment kiedy to po zaoraniu nowe chwasty do zimy jeszcze nie urosną a stare zdążą przegnić do wiosny więc kiedy to jest ? Ktoś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy gleanem można pryskać gdy w nocy temperatura spada lekko na minus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są przeciwwskazania? Myślę, że można przy niewielkich przymrozkach stosować Glean. Moim zdaniem najbardziej trzeba zwracać uwagę na amplitudy temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku glean wogóle nie podziałał u mnie na miotłe w czerwcu patrząc na moje pola widziało się plantacje miotły a nie zboża, albo pryskane było w nieodpowiednich warunkach moze było za sucho moze za wietrznie , moze ta deszaczowa wiosna tak na tą miotłe wpłyneła.

Ubiegłe lata było okey wiec w tym roku glean ma swoja chwile prawdy podziała czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w zeszłym roku zauważyłeś słabe działanie Gleanu ,to jest duża szansa ze w tym sezonie efekt będzie jeszcze gorszy.Niestety chwasty przy braku stosowania zmianowania herbicydowego uodparniają się na dany herbicyd.Zastosuj lepiej coś z innej grupy jak Glean lub jego generyki bo masz 75% pewności że sytuacja się powtórzy.Sam to przerabialem i szkoda pieniędzy na

' chwilę prawdy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...