Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wymysliłem sobie taki plan na pierwszy zabieg ochrony Flexity 0,4 +Opera Max 1,3 ,na drugi Fandango 0,8 + Corbel 0,5 . Co o czymś takim sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym flexity sam myślałem na pierwszy zabieg ,można by coś pokombinować w zależności od sytuacji na polu.Tylko napisz gdzie go zdobyć, pytałem o niego niewiedzieli czy będą go mieć w tym roku.A na drugi 0.8 Fandango jeżeli zła pogoda dodał bym tebukonazol o.5 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flexity ma na wyłączność firma dalgety.Wkur... mnie to że ktoś bierze sobie srodki czy odmiany na wyłączność ale taka polityka producentów ,może im to lepiej wychodzi.Tebukonazol to na gorszych przedplonach po rzepaku nie ma sensu chyba?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja wymysliłem sobie taki plan na pierwszy zabieg ochrony Flexity 0,4 +Opera Max 1,3 ,na drugi Fandango 0,8 + Corbel 0,5 . Co o czymś takim sądzicie ?

eee. co to jest to Flexity??z reguly srodki robione na wyłączność nie porazaja jakością(formulacja subst. aktywna).ale to tak na marginesie.Twoja wola.

ja bym dał w takim układzie operę z corbelem( bo po co morfolina na drugi zabieg) a poprawił fandango.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flexity panowie to czysty metrafenon czyli cała nowinka z Capalo .Cel to uderzenie w fuzaryjną zgorzel podstawy źdżbła ,w kraju rejestracja tylko na mączniaka ,jak wiadomo opera nie może poszczycić się skutecznością na podstawę źdźbła,A chodzi mi o pyraklostrobinę na pierwszy żeby podgonić pszenicę po tym niechcianym późnym starcie ,ewentualnie osłabić wpływ stresu .

Jak wiemy protiokonazol nie jest rewelacją na mączniaka i terzeba go czymś wzmocnić w tym temacie np.talius,corbel,atlas

Niemcy zalecają mieszankę Input +Talius na pierwszy.

macie tu linka od anglików:

http://www.hgca.com/document.aspx?fn=load&media_id=5188&publicationId=4406

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić samym Capalo wszystko za jednym podejściem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę uzytkowników, jeżeli podajecie czym pryskacie lub jakimis mieszankami to padawajcie ile tego dajecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym sezonie t1 dałem capallo 1.3 l nie miałem zastrzeżeń. Moim zdaniem capallo oraz input jedyne skuteczne środki na t1 .Reszta to tak na pół gwizdka albo i mniej .wszystko pokaże czas jak ta pszenica będzie wyglądać ,i jaki realny plon będzie mogła wydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capalo ma w sobie niepotrzebnie fenpropimorf ,gdyż metrafenon robi mączniaka ,dlatego jest też preparat Ceando tzn.metrafenon +epoksykonazol.Ale Capalo barkuje strobiluryny i efektów z tym związanych, 2 lata temu robiłem Opera Pak +Swing i nie mogłem nażekać poza podstawą źdźbłą,pszenica wydała średni plon 8,5 tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno fenpropimorf jest bardzo dobrym nosnikiem dla epoksykonazolu i metrafenonu i poto on tam jest.Jeżeli strobiluryna daje efekt na t1 to 0.5 input+0.5 fandango .Osobiście nierobiłem strobiluryną na t1.Protiokonazol była by pełna dawka +Spiroksamina +trifloksystrobina .Nie jest to chyba takie głupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podstawe żdzbła dodaj maciek unix.ale tak wogóle powinienieś pomyślec o dobrej zaprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i pytam

acanto czy ktoś stosował?

na jakie uprawy? i dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak zaprawa to kinto duo -materiał kwalfikowany ,ale pewnie oszczędzają

sam zaprawiam baytanem i pewnie już ostatni rok raxilem ,najlepiej było by jokeya dać. Unix sam tani nie jest i ma nieszczęsną formulację ,trzeba by dodać jakiś sklejacz.

Gwoli scisłości to we fandango jest fluaksastrobina .O fenpropimorfie jako nośniku nie słyszałem ,podaj źródło ,o mieszance 1/2 input i fandango też słyszałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis bylem na pszenicy... i nie wiem jak jest u was, ale u Was, ale u mnie nie wygląda to za dobrze... jest duzo plesni... a tam gdzie juz nie ma sniegu są duze wymrozenia... chyba po ostatnich mrozach....rozpatruje przesiew ... i tak sie zastanawiam jak to wygląda w innych czesciach Polski gdzie snieg juz dawno stopnial i przyszly mrozy.... a juz nic nie mowie o zasilanych pszenicach azotem....brrrrrrrrrr....aha moja pszenica w fazie 3-4 lisci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maćku o fenpropimorfie powiedział mi gość który kiedyś pracował w basf robili badania i szybciej się metrafenon z epoksykonazolem wchłaniał dlatego napisałem podobno .zresztą też tak myślałem po co on w capallo.jedną pszenice torilld zaprawiłem jockey na jesieni na razie ładnie się rozkrzewiła obniżyłem wysiew ok 300 ziaren zobaczymy co to warta(pszenica po pszenicy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 zabiegi czemu nie ,ale raczej nie w tym roku :późne ruszenie wegetacji i niezbyt intensywny rozwój roślin. Jeżeli ktoś posiada duże kawałki zawsze to łatwiej i przyjemniej .A ja mam trochę tego składania i rozkładania lanc.Ja obstawiam początek maja na pierwszy i początek czerwca na drugi.Będąc na polu też zauważyłem że ostatnie 3 dni z mrozem w nocy na poziomie 15 st i więcej ,w dzień koło 0 i topiące resztki sniegu słońce -dały bardziej popalić pszenicy niż cała zima -ale jestem raczej dobrej myśli ,mogły być regiony gdzie było gorzej.Zobaczymy co będzie dalej, może kwiecień nas zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pszenica dopiero teraz dostała popalić {mróz}

W ubiegłym roku dawałem trzy zabiegi falcon-juwel-artea była zdrowa

poprzednio {2008} duet ultra {kiepski}- dopiero stratego a następnie falcon zrobiły swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica nie wygląda dobrze szczegulnie ta siana wcześnie a póżno siana

liście fioletowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam 1,5ha pola do eksperymentu i chciałbym zasiać na nim pszenice jarą upawianą intensywnie chciałbym osiągnąc jak najwyzszy plon klasa gleby 3a dość urodzajna przedplon buraki cukrowe przyorane liście jaka odmiane pszenicy polecacie (mam zamiar kupic w centrali) jakie nawożenie i jaką ochrone fungicydową polecilibyście mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam publikacje COBORU i prasę rolniczą,tam wszystko jest dla początkujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze zacznij od proby glebowej Nmin... bo jezeli to eksperyment to azotu nie pozalujesz i wtedy mozesz sie przeliczyc i zebrac poślad... w naszym rejonie to chyba nawra najpewniejsza, monsun tez sie sprawdza... moze ktos wie gdzie można kupić starą odmianę "jasna"? dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U każdego nie za wesoło a w telewizji i ministerstwie pewnie będą rekordowe plony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie planowałem zastosować

t1 Capalo 1.5l =150zł

t2 Fandango 1l= 150zł

 

ale czytam,że w pakiecie Univo

 

t1 Input 1l + t2Fandango 1l kosztuje ok.260zł

 

Na ilości to spora oszczędność

Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...