Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak poszukasz w necie to zobaczysz że 0,5kg granstaru kosztuje na czarnym rynku 260lub.550 lub 1200zł.Odpowiedz nasuwa sie sama.Dziwne jest że ci sami dostawcy oferuja euparen który jest całkowicie wycofany.Dobrze jeszcze jest jak te preparaty zawieraja niwielka dawke substancji czynnej.Gorzejj jak zupełnie coś innego.Rozumię że niekórzy nie wiedzą o czym pisze ale może zrozumieją dlaczego im coś nie zadziałało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuje przejście z oprysku wiosennego na chwasty na oprysk jesienny czyli po siewie pszenicy od 3 lat stosuje Maraton 375sc i jestem zadowolony, koszty też nie są wysokie i nie martwie się wiosną czy temp jest dobra już do oprysku czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy pszenice z których wcześniej zszedł śnieg mają kolor rudy, całkowicie przemrożone liście. Rzepki uszkodzone placowo na 1 m/kw zostało max 15 roślin u pozostałych stożek jak rozgotowana kapusta - generalnie nieciekawie.

Czekam do końca tygodnia czy coś odbije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IPU 2,5l na pszenice załatwi miotłę a mączniak i tak będzie obojętnie jakim herbicydem pojedziesz.

 

Ja pisze zgodnie ze swoim doswiadczeniem - pszenica siana 20 wrzesnia wiec miotla na wiosna byla spora i 3 l/ha izoproturonu jej nie zwalczylo - zostalo okolo polowy miotly. Izoproturon jest pobierany w 70% przez korzenie a w 30% przez liscie wiec im szybciej tym lepiej i jesienia ten srodek sie sprawdza, a na wiosne juz nie bardzo. Z maczniakiem chodzi o to, ze IPU zwieksza ryzyko jego wystapienia, ale to nie znaczy, ze jak nie zastosujesz IPU to maczniaka nie bedzie - tylko latwiej go zwalczyc.

 

A Granstar - tylko oryginalny, nie bede przeciez kreda mielona pol oprysrkiwal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak poszukasz w necie to zobaczysz że 0,5kg granstaru kosztuje na czarnym rynku 260lub.550 lub 1200zł.Odpowiedz nasuwa sie sama.Dziwne jest że ci sami dostawcy oferuja euparen który jest całkowicie wycofany.Dobrze jeszcze jest jak te preparaty zawieraja niwielka dawke substancji czynnej.Gorzejj jak zupełnie coś innego.Rozumię że niekórzy nie wiedzą o czym pisze ale może zrozumieją dlaczego im coś nie zadziałało

A ja mam sprawdzonego dostawcę.

1kg 900zł i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie protuganu to po waszych komentarzach trudno coś powiedzieć jedni chwalą inni narzekają i bądz tu mądry? zaletą jest cena a w tym sezonie trzeba ciąć koszty bo kolejny już rok optymistycznie dla branży zbożowej się nie zapowiada ps. co do granstaru to koleś opowiadał ze jakiś tani miał w tamtym roku i że ok tylko jakiś tajemniczy był i wogóle... a teraz czytając to poniżej to najprawdopodobniej miał towar zza wschodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panki franki prysnąłem pszenickę jesienią Maratonem i wszystko było by ok tylko przytulia miejscami pozostała, trochę to dziwne ale prawdziwe. Środek jeszcze działa bo siewki przytulii niektóre usychają a nie które mają się dobrze. I tu jest pytanie co byście polecili coś taniego i co by ją wzięło ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu dziwne, po Maratonie moze zostac przytulia. Ja bym ci polecil Mustang, pewnie 0.4 l/ha juy by wystarczylo, ale ocenic musisz sam.

 

a wracajac jeszcze na chwile do Protuganu - wierze, ze czasami zabieg wiosenny jest skuteczny. Warunek: niezbyt wczesnie siana pszenica, nie za duza przytulia (np. jeszcze na poczatku fazy krzewienia), wczesnie wykonany zabieg (w tym roku to pewnie jeszcze przed swietami) i optymalne warunki po zabiegu. I powinno byc git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panki franki prysnąłem pszenickę jesienią Maratonem i wszystko było by ok tylko przytulia miejscami pozostała, trochę to dziwne ale prawdziwe. Środek jeszcze działa bo siewki przytulii niektóre usychają a nie które mają się dobrze. I tu jest pytanie co byście polecili coś taniego i co by ją wzięło ??

Pewnie się spóźniłeś z maratonem ja kiedyś poprawiałem chabra to granstar wyszedł najtaniej. Ale na to masz jeszcze chwilę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzik mi po Glinie z Legato też została jedna roślina przytuli na metrze kwadratowym.

Planuję to Grodylem 20g zrobić i też ma być git

Koszt Polskiego 48 zł za ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pszenica miejscami jest brunatna do samej gleby - brak oznak zieloności ale nie da się jej wyciągnąć z ziemi to czy odbije?

Czy przesianie jarą tych miejsc agr upr. siewnym ma sens - jesienią poszło 1,5 l IPU+ 0,2 DFF + 12 g Gleanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej na przytulie to Aurora.Dziwny sposób działania ale działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskałem kilka razy aurorą bez domieszki i wydaje mi się,że przypala pszenicę bo po zabiegach końcówki liści delikatnie siwiały mimo zalecanych dawek i zatrzymywała się w rozwoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy na silnie osłabione plantacje pszenicy oz. lepiej jest dać teraz 34 N i za tydzień pozostałe 50N czy wsypać to na jedną dawkę (ziemia obecnie jest prawie goła a siewki dopiero powoli zaczynają odbijać)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pryskałem kilka razy aurorą bez domieszki i wydaje mi się,że przypala pszenicę bo po zabiegach końcówki liści delikatnie siwiały mimo zalecanych dawek i zatrzymywała się w rozwoju

 

No przypala, zwlaszcza jak w czasie / po zabiegu jest wilgotno (oprysk wieczorny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Wasze pszenice

moja Kris ładnie przezimowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku nie jest żle, 2 tygodnie temu było czarne pola ale od tygodnia jest ciepło i padał ciepły deszcz to pszenice zroiły sie ładnie zielone, dostały juz azot więc teraz sie ruszą w górę.

Tak wyglądała 16 marca

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e558baa2c4b89aaf.html

a tak 23 marca

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fcd290dbfd2e5366.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duża różnica. U mnie było podobnie. Nie wiem jak wygląda obecnie ale 19.03 dałem azot i coś już na pewno ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mam slaby wzrok gdzie tam jest pszenica

u nas zima byla malo sniezna i zboza sa piekne tylko zyta troche porazone -szczegolnie wczesnie i gesto zasiane-pop....lem sobie przekladnie i w 3 przejazdach wysialem cale zyto-tragedia a reszta bardzo ladna.tylko u jednego cale pola do przesiania-to stary dziadek i cos schrzanil, bo za miedza ladne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam poznaniaka6 3 metrowy. Z 97roku.

To musiałeś coś poprzestawiać z redlicami bo sieją ja amazon. Ja też sieję poznaniakiem i mam równy rozstaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 10dni temu dałem po 180kg na ha Saletrzaku CAN 27N nie chciałem dawać większej dawki bo pszenica była w opłakanym stanie teraz się ładnie zazieleniła. Co myślicie o rozlaniu teraz RSM 32 po 100 -120l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam poznaniaka6 3 metrowy. Z 97roku.

To musiałeś coś poprzestawiać z redlicami bo sieją ja amazon. Ja też sieję poznaniakiem i mam równy rozstaw.

Zgadza sie redlice mam przesuniete, jedną w prawo drugą w lewo itd. i teraz jest rozstaw miedzy nimi taki 13-9-13-9cm itd. Tak sieje juz 3 rok i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...