Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak miałem kiedyś opryskiwacza 400l to sypałem 50kg. Teraz mam 1200 i czasami ciężko się odnieść. Syp 50kg nic jej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 1700 dawałem w ubiegłym roku 175kg +basfoliar w litrach nie pamiętam ale chyba coś koło min. dawki i nic nie paliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy z huzarem mogę stosować mocznik bo to drugie to esteron czyli 2-4D a z tym już kiedyś dawałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy można mieszać pume uniwersal 069 EW z mustangiem 306 SE w jakich dawkach i kiedy najlepiej wykonać oprysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy można mieszać pume uniwersal 069 EW z mustangiem 306 SE w jakich dawkach i kiedy najlepiej wykonać oprysk ?

 

Musisz wykonać dwo odrębne zabiegi, jako pierwszy zabieg Mustang czyli chwasty dwuliścienne następnie po minimum około 5-7 dniach drugi zabieg Pumą chwasty jednoliścienne.

 

Moje pytanie dlaczego chciałeś zrobić taką mieszaninę ?

Z czym masz problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy można mieszać pume uniwersal 069 EW z mustangiem 306 SE w jakich dawkach i kiedy najlepiej wykonać oprysk ?

 

Musisz wykonać dwo odrębne zabiegi, jako pierwszy zabieg Mustang czyli chwasty dwuliścienne następnie po minimum około 5-7 dniach drugi zabieg Pumą chwasty jednoliścienne.

 

Moje pytanie dlaczego chciałeś zrobić taką mieszaninę ?

Z czym masz problem ?

 

Po prostu nie moge poradzić sobie z miotłą zbożową, próbowałem juz róznych oprysków w innych latach i efekt był mizerny, i teraz włąsnie chce spróbować pumą. Tak mi doradził sprzedawca w sklepie, sugerował że moge to razem zmieszać i prysnąc jak sie ociepli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na rynku pojawił się generyk pumy nie pamiętam nazwy.

Ta nazwa to Foxtrot, ale cena nieznacznie niższa od Pumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie moge poradzić sobie z miotłą zbożową, próbowałem juz róznych oprysków w innych latach i efekt był mizerny, i teraz włąsnie chce spróbować pumą. Tak mi doradził sprzedawca w sklepie, sugerował że moge to razem zmieszać i prysnąc jak sie ociepli

 

Koszt zabiegu Mustangiem i Pumą będzie koszmarnie wysoki myślę że razem około 180 PLN/ha

Ja będe próbował coś takiego jak Lancet Plus 125WG koszt około 110 PLN/ha, jest to nowość polecana przez Chemirol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź na oprysk Herbicydowy JEŚIENIĄ i będziesz miał problem z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja prysnąłem na jesieni tolurexem 2l/h i miotły nie ma ani śladu zawsze było ok i chwast też odpuścił teraz mi troszkę zaczęło badylko rosnąć i myślę że poprawię goldem 1l/h myślicie że to już dobry termin ? czy może wstrzymać się troszkę? Jakieś 3 tyg temu siałem saletrę po pszenicy to druga dawka kiedy? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój plan jest taki:

Atlantis 150g(Actirob) +Mustang 0,5 l +CCC 300g + CuMnS(dalgety) 2l/ha+Nutri Pga 0,35 to w najbliższym czasie

a za jakieś 2-3 tyg

Opera1,25+Corbel0,4 +Flexity 0,35 +Moddus 0,35 (można tak pomieszać ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam pryskać atlantisem+granstar 20g + tomigan 0.3 tylko z tą pogoda ciążko trafić .Czekałem na wyższe temperatury,ale teraz pasowało by jechać bo w pszenicy zieleni się od chwaściorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek zrobiłem 0.9 Input i 0,15 talius

Jutro 0.35 moddusa a wtorek druga dawka saletry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też co roku mam duże problemy z miotłą. Mam kawałek gdzie jest z nią duży problem. W tym roku planuje zastosować 3 litry Protuganu na hektar. Jak myslicie czy da rady ją zniszczyc? Warunki nie pozwoliły popryskac na jesieni i musze teraz czym predzej pozbyc jej sie z pola. Czekam na porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINTUR górna dawka .Granstar ,Granstar strong,granstary w ulotkach piszą że fiołek średnio wrażliwy ale w praktyce wychodzi dobrze daje rade.Tęż mam fiołka i daje atlantis na miotłe+granstar+tomigan i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jesień dawałem Lintipur + Glean ale trzeba miejscami zrobić poprawkę. Zawsze dawałem Atlantis + Secator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

granstar miał rejestracje bez adiuwanta a teraz stosujemy go z adiuwantem i dlatego lepiej działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ziomfarm: nie rób tego ,zastosuj Atlantis 200g lub Atribut jeżeli nie będzie tam rzepaku,po takiej dawce IPU twoja pszenica będzie wyglądała jakby brakło jej azotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy osiągają bardzo wysokie plony pszenicy mnie się nie udaje jaką macie receptę aby osiągnąć np.7 ton z ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...