Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To ci juz prawie miejsca na wode nie zostanie... Lepiej rozloz to na zabiegi bo inaczej bedzie wiecej szkody niz pozytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to idzie tak że na pierwszy strzał daję: herbicydy,miedź mangan cynk,Chlorek chloramekwatu,ew.jakiś dopalacz typu nutri pga, A za jakieś 10-14 dni Moddus + Fungicydy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cz można mieszać herbicydy np. Granstar z CCC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłorocznym Top Agrar były podane mieszaki w różnych programach ochrony i tak jak ktoś wcześniej pisał na forum - miejsca na wodę w opryskiwaczu to już nie było (CCC+sulfonomocznik+fungicyd+Moddus).

Czyli rozumiem że 25 g Granstar + 0,8 l CCC+ mikro powinno być git.

Czy Granstar zawsze sprzedawany jest ze wspomagaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc, ale czasami sprzedawcy nie daja wspomagacza, zwlaszcza jak sie nie upomnisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 100g Grandstaru dostałem o,5l Trendu - i tak jest od lat.

W zasadzie DuPont do większości swoich herbicydów ( dawkowanych po 10-20g) daje klej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy zabieg zrobiony-miało być inaczej ale trzeba ciąć koszty wiec poszedł Prorok+input+zasilanie.myśle ze na stanowisko po rzepaku wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwonilem do syngenty i mi odradzili............a dodatek proroka to nawet zalecaja przy obnizonej dawce tilta 0,7

po jakim czasie zadziala saletrzak z drugiej dawki od zastosowania ????

bo w ubiegla sobote zasialem 200 kg a zboze z dnia na dzien coraz gorsze -zóte ,blade place wychodza na slabszych kawalkach - moze byc inna przyczyna jesli nie azot???? pon,wtorek byly przelotne opady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pszenica ozima- na jesieni zastosowałem EkspertMet plus DFE tanio wyszło, ale pozostał tylko chaber i blada przytulia (zero fiołka czy miotły) Czym dokończyć sprawę Czy czekać na ocieplenie czy już teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma sens danie niewielkiej ilości boru tak ok.80g/ha pszenicy teraz w fazie 1-kolanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co można dobrego w rozsądnej cenie zastosować na liść flagowy w drugim zabiegu pomiędzy Inputem a Prosaro ?

W szczególności chcę się zabezpieczyć przed septoriozą liści i brunatną plamistością bo od jesieni mam presję tych chorób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ansu Zapewne robiłeś mieszanką 3 hektarową Expert Met + Alister Ja już ją robię 2 raz i też mam taki sam problem z Chabrem którego prawie w ogóle nie wzięło i przytulią lekko zżółkniętą ale mającą ochotę jeszcze rosnąć. W tamtym roku robiłem Granstarem-Strong poprawkę i nie chwaląc się ale było rewelacyjnie! Bławatek padł i przytulii też nie było. Nie trzeba się śpieszyć jest czas do liścia flagowego. W tej chwili czekam na ciepłe noce i będę robił. Koszt zabiegu to około 60zł/ha + Zabieg jesienny 90zł. Czyli same herbicydy kosztują tyle samo co Atlantis + Mustang. Trzeba oczywiście doliczyć jeden zabieg opryskiwaczem. Ale widząc obok pola sąsiadów, to nie można odpowiedzieć sobie na pytanie czy to od chwastów tak zielono czy od pszenicy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku po Expert Met + Alister nie poprawiałem, trafiłem w dobrym momencie z zabiegiem.

W tym roku Expert Met + Pelican 500 SC tam gdzie maja być buraki.

Oraz: Protugan + Glen + Pelican 500 SC na innych polach.

W pierwszym przypadku liczyłem się z tym, że przytulia zostanie, ale chaber pierwszy raz w życiu na oczy widzę. Chwastów jest niewiele wręcz trzeba szukać ale się trafiają czasem nawet dorodne pojedyncze okazy.

Niestety trzeba poczekać i po przymrozkach działać.

Druga mieszanka okazała się skuteczniejsza i nie będzie poprawki.

 

Myślę że Tomigan 250 EC nie wystarczy i ( Granstar-Strong) trzeba będzie zrobić ciekawe ile kosztuje Tribi 75 WG i Granstar 75 WG Jakie proporcje 0,3/15, a może 0,4/10 lub inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam rozsiać drugą dawkę nawozu pod pszenicę, ale słyszałem że najlepsza jest saletra w drugiej dawce ja mam mocznik.

Co sądzicie można siać mocznik jak nie to czemu???

A jak nie siać to może dolistnie rozdzielić na II i III dawkę???

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo Opera 1,5l

Opera razem z Corbelem czy sama?

A ten Falcon utrzyma zielony flagowy do T3 ? Jaki to koszt?

Men Ty rzeczowych porad udzielasz to rozwiń trochę.

Pszenica jak na razie ładna i nie chcę T2 zniszczyć bo ostatni zabieg już nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

mam rozsiać drugą dawkę nawozu pod pszenicę, ale słyszałem że najlepsza jest saletra w drugiej dawce ja mam mocznik.

Co sądzicie można siać mocznik jak nie to czemu???

A jak nie siać to może dolistnie rozdzielić na II i III dawkę???

 

pozdrawiam

 

daj dolistnie jak najszybciej ,bo chyba sie spóżniłeś z 2 dawką szczególnie jak masz mocznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falcon to co prawda nie strobiluryna ale myśle ze przy dzsiejszych prognozach cen jest rozwiazaniem optymalnym.trzy substancja aktywne zrobia swoje.bayer przewiduje falcon własnie jako t2 w technologiach 3-zabiegowych i bez problemu pszenica dotrwa do t3.

jeśli masz top agrar polska poczytaj nr marcowy albo kwietniowy(nie pamietam dokładnie)tam własnie FAlcon wypadł najlepiej w ochronie jęczmienia jako zabieg pojedyńczy,lepiej od programów reklamowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie w TopAgral kilka lat temu czytałem o falconie w jęczmieniu jarym{stosowałem ale teraz sieje ozimy} było O.K.

Obecnie Falcon daje na pierwszy w pszenicy i jęczmieniu ozimych,

ze względu na PAŁECZNICĘ i BRUNATNĄ PLAMISTOŚĆ LIŚCI

naprawdę godny polecenia mimo że ma w składzie triazole pięknie działa w niskiej temperaturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...