Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To nie żart, na pewno się uśmiejecie, u nas w okolicy wynaleziono nowy środek na choroby grzybowe w zbożach.Wynalazcy do zbiornika wykonując oprysk na chwasty dolewają dwa wiadra gnojówki. Nie wiem czy im to pomaga, gdyż nie są to moi sąsiedzi, ale słyszałem to od wielu osób, że tak niektórzy rolnicy robią. Co o tym myślicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy jechać z drugą dawką saletry? teraz jest pierwsze kolanko ale niektórzy u mnie już dawno wysiali drugą dawkę. Ja zawsze czekałem do drugiego kolanka i się zastanawiam który sposób jest lepszy. Pszenica wygląda dość dobrze ale mogła by być bardziej zielona i już pojawiają się pierwsze oznaki choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz na co czekać. Druga dawka jest decydująca pod względem plonu. Teraz buduje się liczba ziarniaków w kłosie. Nie czekaj tylko rura....!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomet Wysłany: Nie Maj 2 19:09 GMT 2010 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

zdjcie000fg.jpg

 

 

pszepraszam za ten post zaszła mała pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nad tym zastanawiam ale w moim regionie jest to plaga....! Prysnąłem na podstawę źdzbła ale nie widać zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pogoda

Dokładnie

Mam taki kawałek za słupem gdzie nie było w tym roku pryskane niczym a rośliny są podobne.

Niskie temperatury powodują brak przyswajania mikro

Ja dałem 5kg siarczanu i 5 crystalonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to takie oczywiste że sprawcą tych szkód jest pogoda. U nas stało się tak w przeciągu trzech dni. We środę u mnie nie było nic prysłem Alertem bo zauważyłem co się dzieje po ludziach. Wczoraj patrze u siebie to samo ale opanowane tylko dolne stare liście góra czysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na takie zboża można lecieć jeszcze RSM za pomocą końcówek?

741ea9a53d6c753dm.jpg

fb6155df8333d919m.jpg

 

Jest w fazie dobrego pierwszego kolanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna, czasami przypali troszke liscie... ale jest to efekt przejściowy i po tygodniu pszeniczka dostanie niezlego kopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka dawka będzie odpowiednia? Do tej pory dostała 180kg CAN 27N i 170 RSM 32 Ale to było jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Myślę o 100l /ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie źle ja dałem pod pszenice 200kilo mocznika i ma wystarczyć tylko nie pisz sprawozdaniu do agencji ile wysiałeś i wypryskałeś bo przekroczysz normy nawozowe i będzie po doplatach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 kg mocznika to niecałe 100N jak dla mnie za mało aby uzyskać plon na zadowalającym poziomie. Ja daję ok 150N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy takich dawkach osiagam plony na poziomie 7 ton co jest dlamnie zadawalajace ,a bywa i ok 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaką ty masz ziemię i jaki płodozmian? Ja przy tej dawce osiągnę max 5 przy dobrych wiatrach zależy jak pogoda dopisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzecia klasa jak bede mial czas to wstawie fotke jak wyglada teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki21 śmiało można jechać końcówkami otworowymi. Oby na suche rośliny. Nie namęczysz się tak jak z wężami i równomierniej rozlejesz RSM. Tylko już trochę mało zostawiasz sobie miejsca na dawkę na kłos. Bo tak jak na szybko obliczyłem to już dałeś około 120kg/ha azotu i teraz dołożysz jeszcze 42kgN/ha to już ładna dawka się robi. Możesz dać ale 100 litrów to już górna granica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną że na poprzeczu żółknie mi pszenica,dokladnie caly siewnik .zastanawiam sie czy to nie nakladka siewnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzecia klasa jak bede mial czas to wstawie fotke jak wyglada teraz
no pokaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luki21 śmiało można jechać końcówkami otworowymi. Oby na suche rośliny. Nie namęczysz się tak jak z wężami i równomierniej rozlejesz RSM. Tylko już trochę mało zostawiasz sobie miejsca na dawkę na kłos. Bo tak jak na szybko obliczyłem to już dałeś około 120kg/ha azotu i teraz dołożysz jeszcze 42kgN/ha to już ładna dawka się robi. Możesz dać ale 100 litrów to już górna granica

 

Nie wiem czy będę dawał coś na kłosa. A jak już dam to po 100 kg CAN. Chciałem dać teraz po 80-100l zobaczę jak to będzie wyglądać bo coś żółknie od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na 1 zabieg duet ultra w 0,6l/h co myślicie weźmie w tej temperaturze? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziała czemu nie. Może pogoda się poprawi. Ja dałem Alert w środę ale poprawy nie widzę tylko pogorszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...