Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem na 1 zabieg duet ultra w 0,6l/h co myślicie weźmie w tej temperaturze? pozdrawiam

zostaw to na drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center kto ci polecił duet ultra na pierwszy niejest to najlepszy wybór.chorób podsuszkowych to nie weżmie .Na drugi zabieg jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luki jak dodać fotkę? [/img]

 

Musisz umieścić zdjęcie na jakimś serwerze np. fotosik.pl i tam będziesz miał różne linki i wybierzesz sobie miniaturka na forum i dajesz ten link do posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy zabieg na grzyba dałem Tosin Zielony Pak ,czy to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się.

156N na dzień dzisiejszy i 200 saletry na kłos zakończy nawożenie

(po rzepaku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

156 już dałeś? To nieźle Moim zdaniem 200 na kłosa to przesada spokojnie wystarczy 120. Szkoda kasy nie za tą cenę zboża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę rzadko ,tak samo jak u mnie ,ile wysiewałeś ,bo ja 140-160,u mnie poszło

tak 68N-koniec marca

16N+16S+5K(100kg Prosanu)

68N-koniec kwietnia

68N-koniec maja

wszystko w saletrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

68 koniec marca

dwa razy mocznik dolistnie

basfoliar

crystalon

68 20 kwiecień

50 na liść flagowy

20 na kłos

120 na 10 ton nie wystarczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troszkę rzadko ,tak samo jak u mnie ,ile wysiewałeś ,bo ja 140-160,u mnie poszło

tak 68N-koniec marca

16N+16S+5K(100kg Prosanu)

68N-koniec kwietnia

68N-koniec maja

wszystko w saletrze.

145kg od 15 do 20 września

Ja nie chcę gęściej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach porobię zdjęcia mojej,u mnie e plonie powinno być lepiej jak w ubiegłym ale rekordów nie pobiję ,miałem już raz pszenicę co dała ponad 9 ton to wiem jak powinna wyglądać wiosną taka pszenica, w tym roku tego będzie ale może na 8 się złapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja dostała 119N/ha

po świętach dam jeszcze 50N

a dalej zobaczymy bo są bardzo nierówne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mogę opryskać siarczanem magnezu 5kg/ha z dodatkiem Basfoliaru 36extra 5l/ha pszenicę po deszczach, gdy jeszcze rośliny są mokre wieczorem? Na rosie mogę pryskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, mogę opryskać siarczanem magnezu 5kg/ha z dodatkiem Basfoliaru 36extra 5l/ha pszenicę po deszczach, gdy jeszcze rośliny są mokre wieczorem? Na rosie mogę pryskać?[/quote

Pryskać możesz ale efekt będzie połowiczny ...to są nawozy typowo dolistne lepiej jest to zrobić pod wieczór przed rosą na suche rośliny ....Z tego co napisałeś to troszkę małe te dawki ja daję około 10-12 kg siarczanu + basfoliaru około 7-8 l lub wuxalu w tej samej dawce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak tam choroby u mnie na jednej nieopryskanej pszenicy masakra mączniak i septerioza jak byk i niema jak wjechać bo leje .Do input musze coś dodać chyba na mączniaka bo przytej infekcji nieporadzi,fenpropimorf chyba powinien być dobry ,co o tym sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, mogę opryskać siarczanem magnezu 5kg/ha z dodatkiem Basfoliaru 36extra 5l/ha pszenicę po deszczach, gdy jeszcze rośliny są mokre wieczorem? Na rosie mogę pryskać?[/quote

Pryskać możesz ale efekt będzie połowiczny ...to są nawozy typowo dolistne lepiej jest to zrobić pod wieczór przed rosą na suche rośliny ....Z tego co napisałeś to troszkę małe te dawki ja daję około 10-12 kg siarczanu + basfoliaru około 7-8 l lub wuxalu w tej samej dawce

 

Z tego co mi wiadomo to 5 kg siarczanu Mg jest wystarczające . Ja daję 5 dwa razy w ciągu całego okresu i jest OK.

Z resztą się zgodzę tz. rośliny muszą być suche.

A i przez kilka godzin po oprysku nie powinien padać deszcz bo rośliny nie zdążą wchłonąć wszystkiego.

 

na razie pogoda nie rozpieszcza do tego typu nawożenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 kg jest dobre ale na 100l wody a nie ma ha pod warunkiem że mówimy o siarczanie siedmiowodnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.mam pytanie i chciałem się poradzić,otóż,chcem pryskać granstarem i mam możliwość kupić ruski GRANSTAR połowę taniej jak nasz,dziś oglądałem opakowanie i jest z etykietami oryginalnie zapakowane tylko w 500g opakowaniach, GRANSTAR 75 BR PRO i firma ta sama co rozprowadza[czy nie wiem produkuje ]co u nas na POLSKĘ ''DUPONT''poradzcie mi JEST jakaś obawa aby go zastosować ?może ktoś stosował?dziękuje z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawy zawsze sa... np mozna cie namierzyc po IP komputera i wziać ci sie za tylek z kilku paragrafów... wiec lepiej obawiaj sie po cichu a jak juz masz zamiar dzialac to moze sproboj na malym kawalku jak masz obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no możliwe że i tak jak piszesz,tylko że ja nie kupiłem tylko zapytałem co by było jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluss 1 - ryzyko jest dosc duze, po pierwsze nie wiadomo co zawiera opakowanie - mozesz zniszczyc uprawe i to wcale tak rzadko sie nie zdadza. Po drugie sam Du Pont w Polsce moze ci sie dobrac do d... i podac do sadu, dodatkowo przylozy Ci Inspekcja a Agencja moze Ci oDebra1c doplaty. No i oczwiscie sledztwo policji - od kogo kupiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...