Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja opryskalem helmem zobaczymy co bedzie na wiosne jak bedzie zle to sie poprawi bynajmniej z miotla po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a stosował ktos taką mieszanine Maczuga + Glean

w ogóle mozna to mieszac

Przecież to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tylko po co? To dokładnie to samo tylko inny producent. Nie poszerzysz w ten sposób spektrum działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory pomyłka nie wiedziałem że to to samo!

Ale kupiłem Legato + Maczuga! Stosował ktoś taką mieszaninę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legato czyste czy Legato Plus bo jak czyste to trzeba 0,2-0,3 l/ha + 15 g Maczugi.

Ja w ubiegłym roku sam robiłem zupę a la Legato Plus czyli 800 g IPU + 0,15 DFF + 15 g Glean - było ok, zabieg wykonany 20 listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwykłe, jest napisane w instrukcji że legato 0,75 + 15g gleanu (maczugi).

To późno pryskałeś! Ja myślałem żeby tak w tym miesiącu opryskać, najpóźniej pod koniec października! Na legato jest napisane że mozna w każdej fazie rozwojowej pryskać a na maczudze faza 1,2 liście albo 2,3 chyba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

miał ktoś problemy ze szczawiem w pszenicy?? u mnie to wygląda nieciekawie, około 1-2 na metrze , z tego co mi się wydaje będę musiał zostawić go do wiosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczaw to rośnie na łąkach i pastwiskach oraz nasypach kolejowych ,jest wskaźnikiem bardzo kwaśnej gleby ,albo mylisz go z czymś innym,jest też chyba chwastem wieloletnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest wieloletni więc ciężko będzie walczyć i lubi też azot, więc nie wiadomo co lepsze - zmniejszyć dawki azotu czy pogodzić się z występowaniem szczawiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Jeżeli chodzi o to http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Rumex_obtusifolius.htm to chwastoks trio u mnie w jęczmieniu jarym wypalił.

dziękuję bardzo, właśnie o to chodzi,

ja go mam ponieważ kupiłem kilka lat temu pole i było go tam multum bo to był ugór, całkiem dobry bo klasa 3b-4a, ph około 6,5, i w tym roku posiałem grykę lecz nie wzeszła przez te deszcze za to ten chwaścior strasznie ruszył,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwalczy go tez Starane, i jest chyba stosowane w gryce, ale moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwalczy go tez Starane, i jest chyba stosowane w gryce, ale moge sie mylic.

o starane w gryce pierwszy raz słyszę a uprawiam ją od lat, w sumie u nas jest takie zagłąbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stosował ktoś sam expert met? stosowany by byl w fazie szpilki.... glinu nie chce dodawac bo sieje buraki.... ewentualnie moge dodac pare gramow granstaru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a stosował ktoś sam expert met? stosowany by byl w fazie szpilki.... glinu nie chce dodawac bo sieje buraki.... ewentualnie moge dodac pare gramow granstaru...

expert met nie nadaje się na szpilkę, albo przed wschodami albo na 2 liść, szpilkę może spalić, tak usłyszałem od osoby sprzedającej go a ona pytała wyżej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w fachowej prasie pisze ze stosuje sie go w fazie 00-11.... to juz nic nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na etykiecie środka piszą 1-3 liści czyli zaraz po szpilkowaniu(niby szpilkowanie to wyrzycanie pierwszego liścia za pochwy liścieniowej). Sam dokładnie nie wiem dlatego lepiej chwilę poczekać na wszystkie chwasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grześu najlepiej by było poczekać aż pierwszy będzie pełny a drugi się pokazuje,

tylko na przykład moja siana 1.10 kiedy osiągnie tą fazę a oprysk kupiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas wzeszły pszenice siane ok.25.09 te siane na przełomie września i października gdzie nigdzie się pokazują ,a te późniejsze leżą sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie expert metem można pryskać przed wschodami i nic złego się nie dzieje, ja w piątek siałem ostatni kawałek a w sobotę pryskałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...