Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a w kraju 215 euro to już dobra cena, dlaczego? dla przykładu cena rzepaku w Polsce obecnie kształtuje się na poziomie matif + 40 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Ma ktoś pomysł dlaczego tak jest? Jak na razie pośrednicy zarabiają krocie sprzedając nasze zbiory w Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztuką jest zebrać po 8 ton pszenicy i 4 rzepaku w rok gdzie wszyscy mają odpowiednio 4 i 2 tony

w tym roku był kiepski rok w urodzaju

jednak zebrałem duże ilości zbiorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co sądzicie o takim programie ochrony pszenicy

T1: Falcon 460 0,6l/h

T2: Duet Ultra 0,6l/h

Pozostawało mi troszkę takich środków i nie chcę kupować i bawić się w koszta dobrze będzie ? To jest inna grupa substancji prawda ?

 

Mówili dziś w TV w południe że pszenica na MATIF prawie 1000zł Życzę wszystkim na nadchodzące święta i nowy rok takiej ceny co roku pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sztuką jest zebrać po 8 ton pszenicy i 4 rzepaku w rok gdzie wszyscy mają odpowiednio 4 i 2 tony

w moim regionie wszyscy zbierali 1,5 tony z ha kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam co sądzicie o takim programie ochrony pszenicy

T1: Falcon 460 0,6l/h

T2: Duet Ultra 0,6l/h

Pozostawało mi troszkę takich środków i nie chcę kupować i bawić się w koszta dobrze będzie ? To jest inna grupa substancji prawda ?

 

Mówili dziś w TV w południe że pszenica na MATIF prawie 1000zł Życzę wszystkim na nadchodzące święta i nowy rok takiej ceny co roku pozdrawiam:D

Jeżeli chodzi o ochrone to w tym roku u mnie było tak:

T1 Falkon 0,6l

T2 Alert 1l

T3 Duet Ultra 0,6l.

Falkon to była porażka musiałem dać Alert, bo na mączniaka nic nie podziałało, jeżeli chodzi o kłos, to sam duet to jest za słaby, Najlepiej u mnie było jak dałem na T1, Capallo ale dosyc drogi a na T2 duet + tebu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaproponowano taki układ

T1 Zamir 1l + 0,15 Talius

T2 Olympus 1,2 l +0,5 tebukonazolu

lub

T1 Zamir 1l +0,15 Talius

T2 Reveller 0,9l lub Juwel TT 0,9l +0,5l tebukonazolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku dałem capallo a następnie swing i było super

co do duetu to u mnie porażka

a falcon u mnie spisuje się znakomicie, za wcześnie go dajecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym roku dałem capallo a następnie swing i było super

co do duetu to u mnie porażka

a falcon u mnie spisuje się znakomicie, za wcześnie go dajecie

zapomniałem na końcu była jeszcze artea {po swingu}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam co sądzicie o takim programie ochrony pszenicy

T1: Falcon 460 0,6l/h

T2: Duet Ultra 0,6l/h

Pozostawało mi troszkę takich środków i nie chcę kupować i bawić się w koszta dobrze będzie ? To jest inna grupa substancji prawda ?

ja bym zamienił, na pierwszy zabieg duet a na drugi falcon,

ja w przyszłym roku też na pierwszy zabieg będę dawał duet, a na drugi jakaś strubiluryna by się przydała ale zobaczymy o ile środki podrożeją, jeśli zbyt wiele to tebu z czymś się wymiesza i też będzie musiało wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam co sądzicie o takim programie ochrony pszenicy

T1: Falcon 460 0,6l/h

T2: Duet Ultra 0,6l/h

Pozostawało mi troszkę takich środków i nie chcę kupować i bawić się w koszta dobrze będzie ? To jest inna grupa substancji prawda ?

ja bym zamienił, na pierwszy zabieg duet a na drugi falcon,

ja w przyszłym roku też na pierwszy zabieg będę dawał duet, a na drugi jakaś strubiluryna by się przydała ale zobaczymy o ile środki podrożeją, jeśli zbyt wiele to tebu z czymś się wymiesza i też będzie musiało wystarczyć

 

A ja bym całość wywalił !!

 

Koledzy zastanawiam się czytając wasze posty dlaczego co nie którzy z dają Duet na T1 lub Falcon - jedny słowem tragedia

 

Panowie ogólnie bardzo sceptycznie podchodze do wszelkich wyprzedazy ale jeżeli ktoś już jest napalony i jego stacja pogodowa podaje mu z wyprzedzeniem 4-m-sięcznym pogodę to ok.

 

Ja bym zrobił tak:

Mocne stanowiska:

T1: Capalo 1,2-1,4 (Input 1 l )

T2: Rubric lub soprano 0,7-0,8 lub dla fanów BASF Duet

T3: Olimpus 1 l + tebukonazol 0,1

 

 

słabe stanowiska:

T1: Prochloraz (mondatak) 0,7-0,8 lub Zamir 0,9-1 l + talius 0,1-0,15

T2; Soprano 1 l

T3: Tebu 0,5 l

 

Tak naprawde rozwiązań jest wiele bo można również kombinować z juvelem czy z innymi strobilurynami, jednak pamiętajcie T1 - musicie ochronić podstwę i zwalczyć mączniaka a czasem i septorie w T2 DTR, Rdze i septora oraz fuzarium i T3 septorioza kłosa i fuzarium. Oczywiście to tylko najważniejsze choroby bo jest ich stosunkowo więcej ale to wszystk zależy od przebiegu pogody, nasilenia patogena oraz od regionu w którym mieszkacie.

 

Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam co sądzicie o takim programie ochrony pszenicy

T1: Falcon 460 0,6l/h

T2: Duet Ultra 0,6l/h

Pozostawało mi troszkę takich środków i nie chcę kupować i bawić się w koszta dobrze będzie ? To jest inna grupa substancji prawda ?

ja bym zamienił, na pierwszy zabieg duet a na drugi falcon,

ja w przyszłym roku też na pierwszy zabieg będę dawał duet, a na drugi jakaś strubiluryna by się przydała ale zobaczymy o ile środki podrożeją, jeśli zbyt wiele to tebu z czymś się wymiesza i też będzie musiało wystarczyć

 

A ja bym całość wywalił !!

 

Koledzy zastanawiam się czytając wasze posty dlaczego co nie którzy z dają Duet na T1 lub Falcon - jedny słowem tragedia

 

Panowie ogólnie bardzo sceptycznie podchodze do wszelkich wyprzedazy ale jeżeli ktoś już jest napalony i jego stacja pogodowa podaje mu z wyprzedzeniem 4-m-sięcznym pogodę to ok.

 

Ja bym zrobił tak:

Mocne stanowiska:

T1: Capalo 1,2-1,4 (Input 1 l )

T2: Rubric lub soprano 0,7-0,8 lub dla fanów BASF Duet

T3: Olimpus 1 l + tebukonazol 0,1

 

 

słabe stanowiska:

T1: Prochloraz (mondatak) 0,7-0,8 lub Zamir 0,9-1 l + talius 0,1-0,15

T2; Soprano 1 l

T3: Tebu 0,5 l

 

Tak naprawde rozwiązań jest wiele bo można również kombinować z juvelem czy z innymi strobilurynami, jednak pamiętajcie T1 - musicie ochronić podstwę i zwalczyć mączniaka a czasem i septorie w T2 DTR, Rdze i septora oraz fuzarium i T3 septorioza kłosa i fuzarium. Oczywiście to tylko najważniejsze choroby bo jest ich stosunkowo więcej ale to wszystk zależy od przebiegu pogody, nasilenia patogena oraz od regionu w którym mieszkacie.

 

Wesołych Świąt

 

Oczywiście w T3: Olimpus 1 l + teb 0,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam co sądzicie o takim programie ochrony pszenicy

T1: Falcon 460 0,6l/h

T2: Duet Ultra 0,6l/h

Pozostawało mi troszkę takich środków i nie chcę kupować i bawić się w koszta dobrze będzie ? To jest inna grupa substancji prawda ?

 

Mówili dziś w TV w południe że pszenica na MATIF prawie 1000zł Życzę wszystkim na nadchodzące święta i nowy rok takiej ceny co roku pozdrawiam:D

 

Ja również życzę wszystkim Wesołych Swiąt.

 

A jesli chodzi o cene pszenicy.... to nawet zeby była 150 zł, to i tak nas wyliczą ze zostaną nam centy w kieszniach... dowod? rok 2007 i wysokie ceny pszenicy za którymi poszybowały ceny nawozów... i widzialem rok pozniej jak za przyczepe pszenicy co niektorzy kupowali kilka metrów fosforanu po 250 zł.. Wysoka cena pszenicy to śmierć dla rolnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się nie zgodzić z przedmówcą ceny nawozów na pewno nie wzrosną do poziomu 3tys zł za fosforan i 2 tys zł za sól ale nawet gdyby takie były lepiej by było i z ceną zbóż na poziomie 1000zł i rzepaku 2tys ,prosta kalkulacja

plon 6 ton z ha cena 1000zł =6000

nawóz 1,5q fosforanu =450zł

2 soli =400zł

0,35 saletry =350zł

razem ok.1200zł

różnica 6-1,2 =4,8

plon 8ton cena 500zł=4000zł

fosforan 1500zł

sól 1300zł

saletra 800

razem 765 zł

4000-765 =3245

Wniosek dla rolnictwa najgorszy jest urodzaj ,być może zbyt wiele ha jest obsiewane,z pewnością obsiewane są zbyt słabe gleby na których przez 2 lata z rzędu nie urośnie prawie nic ,a w roku o dobrym rozkładzie opadów plon jest 2/3-3/4 z tego co na dobrych ziemiach i zalewa się rynek zbożem po 250zł,Ale nasi wspaniali decydenci postanowili walczyć z nadmiarem dobrej ziemi uprawnej w kraju i puścili autostradę A4 Zgorzelec-Korczowa wygibasem po pasie CZARNOZIEMU od Przeworska do Radymna marnując kilka tys ha,która pierwotnie miała pójść po słabych glebach możliwie najkrótszą drogą ,jak widać w kraju nie brakuje ziemi ,betonu,asfaltu,stali i na pewno nie brakuje pieniędzy które oczywiście unia drukuje i sprowadza do polski a my patrzymy na Euro,długo by tu jeszcze wymieniać,śmierć zdrajcom i głupkom z ministerstwa infrastruktury.Bo takie zjawisko jak na podkarpaciu mogę podziwiać nie ma precedensu na skalę światową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam co sądzicie o takim programie ochrony pszenicy

T1: Falcon 460 0,6l/h

T2: Duet Ultra 0,6l/h

Pozostawało mi troszkę takich środków i nie chcę kupować i bawić się w koszta dobrze będzie ? To jest inna grupa substancji prawda ?

 

Mówili dziś w TV w południe że pszenica na MATIF prawie 1000zł Życzę wszystkim na nadchodzące święta i nowy rok takiej ceny co roku pozdrawiam:D

 

Ja również życzę wszystkim Wesołych Swiąt.

 

A jesli chodzi o cene pszenicy.... to nawet zeby była 150 zł, to i tak nas wyliczą ze zostaną nam centy w kieszniach... dowod? rok 2007 i wysokie ceny pszenicy za którymi poszybowały ceny nawozów... i widzialem rok pozniej jak za przyczepe pszenicy co niektorzy kupowali kilka metrów fosforanu po 250 zł.. Wysoka cena pszenicy to śmierć dla rolnictwa.

jak teraz jest pod 900 to nie jest śmierć tylko zmartwychwstanie

choć to nie te święta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek mi na studiach 10 lat temu prof. od księgowości mówił że dla rolnika lepszy nieurodzaj bo łatwiej sprzeda to lichotę co wyprodukował za niezłe pieniądze. W latach uradzaju zaś za nalepszy towar to i tak nie dostanie tyle co za ową lichotę w czasie nieurodzaju. Nie tyczy się to w ostatnich latach rzepaku na który jest poprostu zapotrzebowanie bio itd. Pytanie tylko jak długo to jeszcze potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duet Ultra słaby ma mącznika? kurcze u mnie w tamtym roku dany na T1 pięknie się sprawdził, pszenica żółkła od spodu poważnie poleciałem do sklepu kupiłem baniaka wielkiego raz dwa w opryskiwacz i ognia na pole a za 20min deszcz.... nie powtarzałem zabiegu ale za 5dni pszenica czarna:D

 

Dlaczego olympus 1l? jego stosuje się 2l min... tebu 0,5? jeśli jego jest 1l/h obniżanie dawki substancji aktywnej nie prowadzi zbytnio do nieskuteczności środka ? Myślę że warto dawać bynajmniej jedną substancję tak jak trzeba.

W jakiej cenie jest ten olympus? Zamir ? Capolo? Myślę że drogo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program ok.

zamiast juwellu raczej swing.

czy juwell jest jeszcze w tym sezonie dostępny?

tryczek dobrze radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę się nie zgodzić z przedmówcą ceny nawozów na pewno nie wzrosną do poziomu 3tys zł za fosforan i 2 tys zł za sól ale nawet gdyby takie były lepiej by było i z ceną zbóż na poziomie 1000zł i rzepaku 2tys ,prosta kalkulacja

plon 6 ton z ha cena 1000zł =6000

nawóz 1,5q fosforanu =450zł

2 soli =400zł

0,35 saletry =350zł

razem ok.1200zł

różnica 6-1,2 =4,8

plon 8ton cena 500zł=4000zł

fosforan 1500zł

sól 1300zł

saletra 800

razem 765 zł

4000-765 =3245

Wniosek dla rolnictwa najgorszy jest urodzaj ,być może zbyt wiele ha jest obsiewane,z pewnością obsiewane są zbyt słabe gleby na których przez 2 lata z rzędu nie urośnie prawie nic ,a w roku o dobrym rozkładzie opadów plon jest 2/3-3/4 z tego co na dobrych ziemiach i zalewa się rynek zbożem po 250zł,Ale nasi wspaniali decydenci postanowili walczyć z nadmiarem dobrej ziemi uprawnej w kraju i puścili autostradę A4 Zgorzelec-Korczowa wygibasem po pasie CZARNOZIEMU od Przeworska do Radymna marnując kilka tys ha,która pierwotnie miała pójść po słabych glebach możliwie najkrótszą drogą ,jak widać w kraju nie brakuje ziemi ,betonu,asfaltu,stali i na pewno nie brakuje pieniędzy które oczywiście unia drukuje i sprowadza do polski a my patrzymy na Euro,długo by tu jeszcze wymieniać,śmierć zdrajcom i głupkom z ministerstwa infrastruktury.Bo takie zjawisko jak na podkarpaciu mogę podziwiać nie ma precedensu na skalę światową.

 

Ilu na forum ma jeszce pszenice? niewielu... cena pszenicy jest dla nielicznych, a za nawozy bedą płacic wszyscy... na dodatek przy urodzaju 2011 ceny pszenicy spadną,a nawozu zostaną, wiec wyliczenia i wskazniki rodem z ODR-u nie mają sensu. Wiadomo na cenie pszenicy zarobią nieliczni, a zapłacą za to wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że cena nawozu2007/2008się nie powtórzy z tego powodu że potem nastąpiło załamanie popytu na nawóz,zbadali granice rynku ,teraz po żniwach 2011 jeżeli ceny zbóż będą nadal wysokie ceny nawozów utrzymają się wysokie a jeżeli na odwrót.

Bankierzy na opcjach wydoili przemysł nawozowy a przemysł wydoił nas,a potem dno,ja wydaję na nawóz pk ok.10-15tys na gosp.40 pszenica/rzepak,pod rzepak 0,35 polifoski6

plon rzepaku z ost.3 lat nie mniej jak 3,5

plon pszenicy średni z ost.3 lat blisko 7

do tego dochodzi jakieś 4tys za wapno i 14 tys za azot w sumie ok.700zł na ha

czyli jakaś 1 tona pszenicy na ha. Wydajności będą jeszcze większe w przyszłości

bo większość gruntów "stawiam na nogi", jeżeli kurs euro będzie w miarę stabilny to będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek mam bardzo podobne podejście do ziemi więc obyś się nie mylił

tylko że Ty myślisz logicznie ale czy police i reszta nauczyły się czegoś po ostatnich huśtawkach cenowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ilu na forum ma jeszce pszenice? niewielu... cena pszenicy jest dla nielicznych, a za nawozy bedą płacic wszyscy... na dodatek przy urodzaju 2011 ceny pszenicy spadną,a nawozu zostaną, wiec wyliczenia i wskazniki rodem z ODR-u nie mają sensu. Wiadomo na cenie pszenicy zarobią nieliczni, a zapłacą za to wszyscy.

Ja jeszcze mam Co prawda część już poszła na paszę ale mam jeszcze pszenżyto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie słyszałem aby u mnie w wiosce ktoś już coś sprzedawał, wszyscy czekają, ja z resztą też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...