Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

może masz i racje mamy niedaleko siebie pole nigdy z nim nie rozmawiałem na ten temat znam te tereny dokładnie swoim kładzikiem poruszam sie po tych terenach bede miał i twoją na oku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie to jest temat PSZENICA

jak chcecie pogadać który co gdzie sieje proponuje osobny temacik taki regionalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej dyskusji pojawia się pytanie - jaką odmianę miał Janusz Ś, czy cały Różaniec ją posiał i jak za nią płaci Kapka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komedia
to nie komedia ,też możesz się pochwalić która odmiana u Ciebie króluje i gdzie sprzedajesz. Lubycza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem ze tylko na Dolnym Śląsku uprawia się pszenice ...a wy piszecie ze w pozostałej Polsce też ...a nie zyto i łowies ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się grubo mylisz. Może nie mamy 10 ton z ha ale żyto to już się u mnie nie udaje (za dobre kompleksy glebowe) - nikt z moich znajomych nie sieje. A łowies kolego to już też trochę odchodzi do lamusa. Dwa lata temu nie dało się z powodu opadów pojechać regulatorem wzrostu i leżał jakby ktoś wałem przejechał. Z tego co zebrałem to było gdzieś 4 tony za ha (łącznie z ziemią i kamieniami), reszta została na polu. Już nie sieję owsa i nie mam zamiaru. W tym roku na moich terenach owies kto miał posiany pięknie wyglądał gdzieś tak do czerwca potem zaatakowała potężna rdza - nigdy nie widziałem porażenia w takim stopniu. Z ziarna zostały same łupiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak bo mamy o czym pisać jak jesteś RECHU taki cwany to podaj mi adres firmy w woj.lubelskim co płaci tyle co KAPKA czyli 1000+vat przypomne że mam do tego młyna 6 km.napisz po ile ty sprzedajesz i gdzie i podaj adres to to sprawdzimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ceny pszenicy to osobny temat

to też wiem. ale nie lubie jak ktoś o moich postach pisze komedia niech napisze sam jakie odmiany RECHU sieje a może on dopiero na wiosne za stodołą posieje 20 ary owsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak juz taki boj o odmiany to zapytam sie o Muszelke. sial ktos? jakie efekty? pytam poniewaz mam ja posiana 1 raz i interesuje mnie czego moge sie po niej spodziewac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wcześniej pisałem miałem i mam posianą muszelke sypała najlepiej ze wszystkich jest dość plemna ale tamten rok to kazden wie jaki był i o plonach nie chce mówić część dopiero we wrześniu skosiłem i świnki jeszcze zjadły tylko trzeba ją było dosuszyć bo bardzo rosła w kłosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyto to już się u mnie nie udaje (za dobre kompleksy glebowe)

 

ciekawe stwierdzenie możesz trochę więcej napisać

na takim stanowisku to masz z 6t/ha bez nawożenia lub z minimalnym i dzisiaj konkretne pieniądze za żyto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu buja za bardzo, żyto nie lubi ciężkich ziem. Kilkanaście kilometrów ode mnie gdzie są lekkie gleby i kompleksy żytnie owszem tyle można wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ceny pszenicy to osobny temat

to też wiem. ale nie lubie jak ktoś o moich postach pisze komedia niech napisze sam jakie odmiany RECHU sieje a może on dopiero na wiosne za stodołą posieje 20 ary owsa.

 

Chyba z "rechu" byś nie podskoczył ani w sprzęcie ani w areale.

 

A jak już piszecie o odmianach to napiszcie co wiecie o skagen i potencial. Bo takie odmiany u mnie w tym roku dominują. Skagen juz uslyszalem ze jest wysoka a plenność, liczba opadania, MTZ.? Potencjał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maskin ja nie mam zamiaru podskakiwać mam kilka hektarów pola dwa konie do orania i jedną krowe na mleko. utrzymuje sie całkiem z czegoś innego i nie zazdroszcze nikomu hektarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu buja za bardzo, żyto nie lubi ciężkich ziem. Kilkanaście kilometrów ode mnie gdzie są lekkie gleby i kompleksy żytnie owszem tyle można wyciągnąć.

To posiej odmianę hybrydową, np Visello to przy dobrym nawożeniu i ochronie osiągniesz nawet i 9 ton przy niższych kosztach niż w uprawie pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu buja za bardzo, żyto nie lubi ciężkich ziem. Kilkanaście kilometrów ode mnie gdzie są lekkie gleby i kompleksy żytnie owszem tyle można wyciągnąć.

To posiej odmianę hybrydową, np Visello to przy dobrym nawożeniu i ochronie osiągniesz nawet i 9 ton przy niższych kosztach niż w uprawie pszenicy.

Już myślałem o tym. W tym roku na piachach około 10 ton kosili. Tylko, że u mnie jak jest normalny rok to żyto nie jest chodliwe, ciężko sprzedać i słaba cena. Poza tym nigdy takiego nie uprawiałem i cena kwalifikatu jest odstraszająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maskin miałem w 2010roku 3,3ha pszenicy potenzial (kwalifikat CA), siałem po rzepaku rzepak dał 5t/ha, klasa gleby IIIb-IVa, pod korzeń przed orka dałem 90kg, fosforanu amonu, siew 155kg/ha siana chyba 15 październia, na wiosne dałem 100kg soli a saletra w 3 dawkach 270, 190 i 90 kg/ha. Ochrona na choroby to T0 siarkol 3kg, T1 capallo, T2,3 Duet ultea 0,3l + Prosaro. dałemm 1l ccc i dwa razy odzywka. Plon 8,1t/ha. w tym roku kupiłem 1t kwalifikatu. ogólnie to polecam tę odmiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile kosztuje?

Nie pamiętam jaka odmiana ale coś koło 400 zł za 100 kg w tamtym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie może ceny materiału siewnego pszenicy jarej ?,bo pewnie będzie koło 3k chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Capallo w T1 i pytanie ile kosztuje 1l ( brutto). Wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lubię śledzić to forum
tu Cię tak chwalą a Ty nic nie piszesz szabli nie dobywasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...