Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny pszenicy konsumpcyjnej w skupie na 18.01.2011 roku wahają się w granicach: 850-920 zł/t (netto), paszowej: 670-860 zł/t (netto). Szczegóły i ceny pozostałych zbóż w linku poniżej.

Pozdrawiam!

Tak było 2 tygodnie temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co było wcześniej wypowiedzi ministra rolnictwa odnośnie cen zbóż ze nie będą droższe oczywiście chodzi mi tu o jesień można wywnioskować ze nasz owy minister albo jest niedouczony albo działa nie na rzecz rolnika bo teraz to już każdy sobie daje sprawę ze zboża brakuje i go będzie brakowało i niech przestana z ta głupia propaganda już nie mogę się doczekać za tymi wymyślnymi prognozami jak to będzie ze żniwami 2011 kto to wylicza ech .Było by bardzo fajnie gdyby nasze państwo podeszło do sprawy rolnictwa profesjonalnie bo chyba już tylko ten interes nam pozostał wszystko inne rozprzedane .Pora wyjść z letargu i działać na rzecz chłopa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda do żniw jeszcze daleko, ale ciekawi mnie cena pszenicy jaka będzie w sierpniu mam nadzieje że nie po 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mi sie wydaje ze powtorzy sie sytuacja bodajze z roku 2008 bedzie bum bum bum przyjda zniwa i bedzie plum;/ przeciez chlopa trzeba okraść:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co prawda do żniw jeszcze daleko, ale ciekawi mnie cena pszenicy jaka będzie w sierpniu mam nadzieje że nie po 40zł
a mnie w maju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na to co było wcześniej wypowiedzi ministra rolnictwa odnośnie cen zbóż ze nie będą droższe oczywiście chodzi mi tu o jesień można wywnioskować ze nasz owy minister albo jest niedouczony albo działa nie na rzecz rolnika bo teraz to już każdy sobie daje sprawę ze zboża brakuje i go będzie brakowało i niech przestana z ta głupia propaganda już nie mogę się doczekać za tymi wymyślnymi prognozami jak to będzie ze żniwami 2011 kto to wylicza ech .Było by bardzo fajnie gdyby nasze państwo podeszło do sprawy rolnictwa profesjonalnie bo chyba już tylko ten interes nam pozostał wszystko inne rozprzedane .Pora wyjść z letargu i działać na rzecz chłopa .

minister się pomylił albo może nie chciał siać paniki bo hodowcy by go zlinczowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mazowszu o ile na polu nie stoi woda, nadzwyczaj dobrze, ale mamy dopiero połowe stycznia dużo się jeszcze może zmienić. Zauważyłem jednak że wiele plantacji jest już w tej chwili mocno porażonych pleśnią, mysle że przyczyna są kiepskie zaprawy lub całkowity ich brak w stosowanym materiale siewnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w sumie ok, ale na jednym kawałku sianym połową października zauważyłem że chyba musiało przymrozić bez okrywy śnieżnej , jest to na górce i jakoś te wyższe rośliny są przemarznięte, nie zaczęła się jeszcze krzewić,

a siana połową września piękna zielona i aż za gęsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zero pleśni sniegowej ,zaprawa scenic, końce liści przypalone przez wiatr, oby tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zboża ładnie wygladają, tam gdzie był lód juz go nie ma. Teraz zapowiadaja troche śniegu i mrozu, to bardzo dobrze niech wegetacja jeszcze nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa tak nawet bardzo dobrze az widac na polach ,a dodatkowo spadl snieg na niezmarznieta ziemie i to dosc gruba warstwa ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprawia ktoś pszenicę ozimą odmiana ,,Mikula"? U mnie jest trośka posiane, jak u niej z plonowaniem i nawożeniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAŁOŻYŁEM TEMAT W DZIALE PRODUKCJA ROŚLINNA

nasze forum

zajrzyjcie bo to jest chyba koniec tego BAGNA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jezdzi po szkoleniach teraz, bo podobno bardzo dobry jest Klepak na każde ziele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje czegoś takiego na forum że mieli byśmy różne preparaty wystawione i każdy z użytkowników który stosował go to mógł bym się pod nim wypowiedzieć i dać nu określona liczbę punktów od 0 do 10 albo porównań do innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz co tu sie dzieje moze tu sie zalogowac przedstawiciel firmy i siac glupoty albo jakis inny dzieciak zeby wszystko bylo ok powinien nadzorowac to forum iakis madry czlowiek tak jak to sie dzieje na forum sadowniczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzisz co tu sie dzieje moze tu sie zalogowac przedstawiciel firmy i siac glupoty albo jakis inny dzieciak zeby wszystko bylo ok powinien nadzorowac to forum iakis madry czlowiek tak jak to sie dzieje na forum sadowniczym

 

Kolego, jeżeli to do mnie było, to bardzo mi przykro, ani nie jestem dzieciakiem, ani przedstawicielem jakiejś firmy jestem,jestem rolnikiem i to wcześniej zalogowanym jak TY, ja ja chcę się dowiedzieć czy ktoś ś.o.r. kelpak stosował i jakie ma o nim zdanie.

Chyba w tym forum o to mniej więcej chodzi, żebyśmy się dzielili doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że i tutaj zaczyna robić się nerwowo. Poza tym Kelpak nie ma rejestracji w pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zanim normalny człowiek się przekopie przez te śmieć to naprawdę straci nerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem kelpak w fasoli i burakach, tzn częsc opryskana, częsc nie. Gołym okiem nie zauważyłem korzyści, a jak nie widać to po co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...