Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki kolegom za podpowiedzi.Zakupiłem środki: na T1Capallo za 5l 543zł brutto,na T2 chyba dam Tebu 1 l 55 zł,na T3 Duet ultra w 5 l 721 zł.Czy dobrze myślę?A może coś dokupić a np.Tebu wykorzystać w jarej?Proszę dradżcie!

Pozdrawiam.Marian.

 

Może raczej T2duet, a T3 tebu... a yamato podobno w buraku sie sprawdzilo, -opinia slużb surowcowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kolegom za podpowiedzi.Zakupiłem środki: na T1Capallo za 5l 543zł brutto,na T2 chyba dam Tebu 1 l 55 zł,na T3 Duet ultra w 5 l 721 zł.Czy dobrze myślę?A może coś dokupić a np.Tebu wykorzystać w jarej?Proszę dradżcie!

Pozdrawiam.Marian.

 

Kolego jak już masz śor. na gospodarstwie to zamien T2- daj duet co najmiej 90gr epoxykonazolu i T3 - tebu ok 140 gr tebukonazolu możesz do tego zabiegu dodać strobilurynę najlepiej ok 80-100g azoksystrobiny(amistar, olimpus).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kolegom za podpowiedzi.Zakupiłem środki: na T1Capallo za 5l 543zł brutto,na T2 chyba dam Tebu 1 l 55 zł,na T3 Duet ultra w 5 l 721 zł.Czy dobrze myślę?A może coś dokupić a np.Tebu wykorzystać w jarej?Proszę dradżcie!

Pozdrawiam.Marian.

Do kol Tryczek jak myślisz w buraku Yamato lepsze o duetu bo do tej pory w buraku jechałem Duetem.

 

Yamato = nie warto, kurcze strata kasy nawet za 50 zł za 1 bym nie kupił

 

Zdecydowanie duet (epoxykonazol + tiofanat) b.dobra opcja w buraku i nie tylko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tryczek ja planuję na słabszych stanowiskach T1 Zamir 1l (jeżeli wyskoczy mączniak to 0,15 Talius) na T2 Olympus 1,2l+ 0,5 l tebukonazolu i jeżeli zajdzie taka konieczność T3 0,5l Duetu.

Na mocniejszych stanowiskach T1 Capallo (lub coś innego doradź!) na T2 Olympus 1,2l+ 0,5 l tebukonazolu lub Juwell TT 1,0l.

Jak myślisz będzie git?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnicy !!! uważajcie z zakupem nawozów to zmowa cenowa zatrzymali import zboża przenicy kukurydzy żyta a zboże podrożało i nawozy podrożały i jeszcze będzie drożeć a producent nawozów wie że rolnik ma dużo kasy za zboże to więc podnosi za pół roku znów wróci do normy nie wierzcie że mają puste magazyny oni bezprzerwy kłamią manipulują nami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Tryczek ja planuję na słabszych stanowiskach T1 Zamir 1l (jeżeli wyskoczy mączniak to 0,15 Talius) na T2 Olympus 1,2l+ 0,5 l tebukonazolu i jeżeli zajdzie taka konieczność T3 0,5l Duetu.

Na mocniejszych stanowiskach T1 Capallo (lub coś innego doradź!) na T2 Olympus 1,2l+ 0,5 l tebukonazolu lub Juwell TT 1,0l.

Jak myślisz będzie git?

 

 

Kolego

 

słabsze rozwiązanie:

T1 Bumper super 1 l (lub czysty prochloraz) + 0,1-0,15 talus (zastosuj wcześniej jeżeli masz podatne odmiany na mączniaka)

T2 olimpus 1,2 + duet 0,4 (80-90g epoxykonazolu ewentualnie Rubric lub soprano)!!!

T3 Zamir 1 l

 

nocne stanowiska:

 

T1 Capalo 0,8 + Juvel 0,6

T2 Duet 0,4 (soprano 1 l )

T3 Olimpus 1,2 + tebu 0,6

 

(Bardzo mocna kombinacja, T1 bardzo mocny, posiadam lepsze wyniki niż przy Inpucie, sprawdz i sam wyciągnij wnioski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryczek a w jarej najmocniejszą ochronę jak można przeprowadzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tryczek a w jarej najmocniejszą ochronę jak można przeprowadzic?

 

Mocne dwa zabiegi

T1 - Input 1 l lub na podatne odmiana na mączniaka Juvel 0,6 + Caplao 0,8

T2 - Olimpus 1,2 + Soprano 0,7 lub Fandango 1 l

 

To wszystko zależy od odmiany, przedplonu, intensywności plantacji itd. Pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam takie pytanko co powiecie na zabieg w pszenicy ozimej

T1 Juwe 0,6l + duet 0,4

T2 olimpus 1,5+ soprano 0,7

na kłosa Orius???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gospodar a nie lepiej zrobic dwa zabiegi dobrymi srodkami. na t1 juwel lub capalo na klos fandango lub reweller.sam orius slaby jak na klos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie chciałem zaczerpnąć informacji, jestem początkujacym farmerem.. ale tak jak Ty na T1 myśle o Juwel i capallo , u siebie mamy problem głównie w Muszelce

i chciałbym dać jej super ochronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juwel -stara substancja czynna krezoksym metylowy: bardzo słabo na mączniaka i słabo na podstwę

capalo -najnowsza substancja czynna metrafenon : dość dobrze na podstawę i mączniaka.

ja będę dawał 1-Capalo 2-Fandango 3-Duett +Tebu

można coś pokombinować z prochlorazem ,albo flusiazolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w muszelce problem jest z septorioza .duze opady plus wysoka temp.sprzyjaja infekcji.ja bym poczekal na przebieg pogody .na t1 dalbym capalo 1.4 l i poczekal na przebieg pogody.jesli bardzo by padalo to po pojawienu sie flagowego pojechalbym falconem 0.6 l a po wykloszeniu duett lub fandango ewentualnie reveller. jesli by bylo sucho to na poczatku kloszenia fandango lub reveler.strobiluryny ladnie dzialaja jesli zboze nie ma oznak porazenia chorobami. lepiej poczekac co pogoda przyniesie i dopasowac program ochrony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły jest orius na kłosa? Przecież to Tebukonazol a na T3 zwalcza się Fuzarium i z tego co pamiętam to nawet 0,8l/h styknie żeby się ustrzec przed tym a jak technologia 3 zabiegowa i flagowy chroniony to lux i tak jest. Ale może się mylę to poprawcie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na T3 polecam 0,5l jakiegoś tebukonazolu np. tarcza łan chyba najtansza i do tego 0,5l caramby 60SL (metkonazol). Mieszanina wykazuje bardzo dobre właściwości lecznicze jak i zapobiegawcze w fuzariozach. Mi doradzano uważać ze strobilyrunami w tym terminie bo może być później problem z zielona słoma w żniwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownam ostatnie dwa lata panowie . kazde stanowisko po rzepaku gleby3b 4a zaprawa scenic dwa lata temu capalo i fandango 6.9 t z ha azot 140 ha.ostatni rok yamato 1.5 i reveler 0,8 plon 6.2 a propo slabe wschody na ma jesien a plon malo gorszy niz rok wczesnieji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla crow zielona sloma w zniwa to zasluga strobilurin i bardzo dobrze . sloma w spodzie moze i jest zielona a;le gora jest sucha.w czasie zbiorow nasiona maja 14 procent wilgotnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej ta strobiluryna dać na liść flagowy żeby trzymała powierzchnie asymilacji?

A czy ktoś stosował zamiast AMISTARU ACANTO? to jest prawie polowa ceny tylko czy efekt taki sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza strobilulryna z dobrym triazolem fandango stopsowales . ja tak i byl super .ma protiokonazol czyli dobra substancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy stosował ktoś Stratego? ponoc ma byc rewelacyjne na t2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie w paru miejscach na jednym kawałku 2 ha wymokła mi psznica ozima zamierzam jak tylko sie da najwczesniej posiac w tych miejscach pszenicę jarą reszte kawałkow bede pryskał mustang + atlantis a na tym przesiewanym nie wiem czy mijać tą dosiewaną i pryskać smym mustangiem czy mieszanina jak na zimową nie wiem czy atlantis nie zaszkodzi pszenicy jarej z góry dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atlantis to doskonałe rozwiązanie w pszenicy jarej, załatwiona zostaje sprawa owsa i antywylegacz idzie do lamusa.

Ja z ochroną przymierzam się do:

ozima

t1:capalo

t2: amistar+duet ultra (0,3+0,4)

t3: tebukonazol

jara?

t1: capalo

t2/t3: duet ultra + tebu (0,4 + 0,5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w jarej spokojnie można jechać 0.5 l mustang + 0.2 atlantis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
atlantis to doskonałe rozwiązanie w pszenicy jarej, załatwiona zostaje sprawa owsa i antywylegacz idzie do lamusa.

Ja z ochroną przymierzam się do:

ozima

t1:capalo

t2: amistar+duet ultra (0,3+0,4)

t3: tebukonazol

jara?

t1: capalo

t2/t3: duet ultra + tebu (0,4 + 0,5)

0,3 azoksystrobi?to tak dla zasady rozumiem?

jarą zapraw baytanem a tą kase za capallo wydaj strobilurynkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...