Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

panowie będę walczył z miotłą w pszenicy protuganem 2.5 lub 2.75 l na ha na co zwrócić uwagę przy oprysku by było skutecznie jak tylko przymrozki znikną to pojadę w pole ale czy to żle jak nałoży mi się oprysk z nawożeniem azotowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Expert met nie poradził sobie z fiołkiem na jednym polu, a przynajmniej tym wyrośnietym. Czym dobić to cholerstwo? Pole to ma niskie ph i na dodatek dużo pszenicy wypadło. Wychodzi na to ze ph ma duzy wplyw na zimowanie pszenicy, na polu obok o właściwym ph jest w miarę w porządku. Takie moje obserwacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Expert met nie poradził sobie z fiołkiem na jednym polu, a przynajmniej tym wyrośnietym. Czym dobić to cholerstwo? Pole to ma niskie ph i na dodatek dużo pszenicy wypadło. Wychodzi na to ze ph ma duzy wplyw na zimowanie pszenicy, na polu obok o właściwym ph jest w miarę w porządku. Takie moje obserwacje.
na fiołka to granstar lub lintur albo mieszanina granstaru z starane,tomigan w tamtym roku przerabiałem ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mustang z fiołkiem może sobie nie poradzić, więc po co ryzykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda mustang z fiołkiem sobie nie poradzi, ale jest też mustang forte i on fiołka ma w wrazliwych, w tym roku spróbuje uzyc dragona w pszenicy. Co tym środku sądzicie i czy ktos stosował, poradzi sobie z fiołkiem i przytulią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary mustang radzil sobie z fiolkiem w 80 procentach .czy to zle?nowy powinien byc lepszy. dwa lata temu stosowalem alister grande wiosna na fiolka ale drogo wychodzi i trzyma pszenice z wegetacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskałem w zeszłym roku mustang 0,4l + apyros 13,3g jeden i drugi ma fiołka w średniowrażliwych na polu został tylko fiołek i to bardzo dużo, w tym roku na tym samym polu bede miał pszenice jara (musiałem rzepak zaorać) i chcem walczyć z fiołkiem bo w rzepaku też tylko on został.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fiołkiem radzi sobie tylko DFE i glifosat. Pozostałe tylko ograniczają w zależności od warunków, w jednym roku może być 99% w innym 1% skuteczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odmiany KWS Julius i Sogod i jestem zaskoczony przezimowaniem siew 150kg/ha super!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pryskałem w zeszłym roku mustang 0,4l + apyros 13,3g jeden i drugi ma fiołka w średniowrażliwych na polu został tylko fiołek i to bardzo dużo, w tym roku na tym samym polu bede miał pszenice jara (musiałem rzepak zaorać) i chcem walczyć z fiołkiem bo w rzepaku też tylko on został.

Dla Lintur 70 WG fiołek jest chwastem wrażliwym i zastosowanie tego preparatu rozwiązuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam Lintur bardzo dobrze radzi sobie z fiołkiem choć denerwujące jest czekanie 2 tyg. na efekty działania preparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wita czy mozna siac pszenice jara po rzepaku opryskanym butisanem 400

bez orki tylko pod agregat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co polecacie do linturu w pszenicy jarej żeby zwalczało owies i miotłe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o mieszaninie 20g Granstaru 75WG + grodyl 5g na hektar? podobno na przytulię potrzeba 2g grodylu na 1 okółek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powiecie o mieszaninie 20g Granstaru 75WG + grodyl 5g na hektar? podobno na przytulię potrzeba 2g grodylu na 1 okółek ?

Stanowczo granstar 20 plus grodyl 20 plus trend, chyba ze lubisz jak przytulia wychodzi na łan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , potrzebny mi dobry a zarazem tani środek chwastobójczy na wiosenny zabieg w pszenicy ozimej ,dodam ze pola są po powodzi ,proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chisel okolo 80 zl ha ,ale pusci chabra i ostrozen.huzar 130 ale powinien wyczyscic wszystko oprocz fiolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huzarem kiedyś pryskałem i słabo zadziałał to odpada ,a może jakąś kombinacje, dalej proszę o porady

 

czesc pola opryskalemsamym maczuga i jak narazie nie jest zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Huzarem kiedyś pryskałem i słabo zadziałał to odpada ,a może jakąś kombinacje, dalej proszę o porady

 

czesc pola opryskalemsamym maczuga i jak narazie nie jest zle

 

Lancet Plus bardzo dobrze działa cena około 100 PLN/ha i zwalcza prawie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Apyros 20 g i do tego granstar 20 g. Chociaż nie ma już zwykłego a ultra to szmelc. zamiast Granstaru można dać generyk Helm Tribi. Koszt mieszanki 11 zł/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...