Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na pierwszy zabieg powinien wystarczyc wirtuoz w dawce 1 l na ha nizej nie ma sensu schodzic.ja swoje pszenice batute i rywalke bede jechal pod koniec tygodnia wirtuoz 1 l antywylegacz 1.2 l modus 0.25 l.ja bym zwiekszyl dawke modusa do 0.25 lub 0.3 na twoim miejscu antywylegacz pozostawil to 0.7.muszelka duza nie rosnie wiec nie ma co bardzo ja skracac lepiej dobrze usztywnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy apyros 20 g /ha stosowany w obecnych warunkach (18-19 c w dzień 4-5 w nocy) stosować czy za zimno jest i czekać ja chcę zwalczyć miotłę i osłabić perz a w późniejszym oprysku załatwię resztę dwuliściennych w pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalna zawartość mikroskładników pokarmowych, % (m/m) czy ktoś może mi wytłumaczyć co to oznacza procent m/m czyli np. zawartość azotu 15% (m/m) ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minimalna zawartość mikroskładników pokarmowych, % (m/m) czy ktoś może mi wytłumaczyć co to oznacza procent m/m czyli np. zawartość azotu 15% (m/m) ???????

 

Zawartosc procentowa roztworu,/15%N/- czyli na 10O kilo cieczy znajduje sie w niej 15 kilo czystego N. m/m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minimalna zawartość mikroskładników pokarmowych, % (m/m) czy ktoś może mi wytłumaczyć co to oznacza procent m/m czyli np. zawartość azotu 15% (m/m) ???????

 

Zawartosc procentowa roztworu,/15%N/- czyli na 10O kilo cieczy znajduje sie w niej 15 kilo czystego N. m/m

Czyli w przypadku mocznika trzeba np napuscic do zbiornika 50 litrow wody + w 18 litrach wody rozpuscic 32 kilo mocznika /46%/ puzniej zmieszac razem i wyjdzie 15 % roztwor azotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzcie mi czy to bedzie dobra kombinacja jak dam

1l.antywylegacza płynnego675+0,3moddusa na ha.

czy jakąś inną kombinacje zastosować pszenica to muszelka i skagen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej mi chodziło o znaczenie liter (m/m) co oznaczają ???

Witam.Nie trafiłem na jednoznaczne wytłumaczenie tego skrótu.Litera "m" jest symbolem masy http://www.fizyka.mnet.pl/Teoria/0.1wiad%20wst.pdf więc rozumie że chodzi tu stosunek zawartości czystego składnika do ogólnej masy danego "nośnika,wypełnienia".Jeżeli jest inaczej to proszę mnie poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej mi chodziło o znaczenie liter (m/m) co oznaczają ???

Witam.Nie trafiłem na jednoznaczne wytłumaczenie tego skrótu.Litera "m" jest symbolem masy http://www.fizyka.mnet.pl/Teoria/0.1wiad%20wst.pdf więc rozumie że chodzi tu stosunek zawartości czystego składnika do ogólnej masy danego "nośnika,wypełnienia".Jeżeli jest inaczej to proszę mnie poprawić.

 

Zgadza się jest tak jak napisałeś. Bo stężenie jest to zawsze stosunek masy a nie objętości, ale ze względu że 1l wody ma masę 1kg to łatwo się liczy. I należy pamiętać że jeżeli na 100l wody damy 15kg odżywki to stężenie nie wynosi 15% tylko 15/115*100%=13.04 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do zastosowania w pszenicy jarej przeciwko chorobom. Planuje dwa zabiegi ale nie z górnej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskacie już jakimiś fungicydami??

U mnie w pszenicy dziwnie placowo żółkną końcówki liści ktoś wie jaka przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że oznaczenie m/m to ilość czegoś do czegoś ale właśnie chodzi co do czego bo jak jest napisane kg/l to wiadomo ze chodzi o stosunek kg do litrów. Dopytuje się bo Grupa Osadkowski sprzedaje swoje odżywki OSD Zboże OSD Rzepak itp. odżywki w formie proszku i skład opisany jest w ten sposób Składniki pokarmowe % (m/m) i chciałbym policzyć jak to jest w stosunku do Basfoliaru ale basfoliar podaje stężenia normalnie czyli g/l lub zawartość w % wagowych a tutaj Osadkowski podaje jakoś nie normalnie chyba celowo żeby nikt tego nie przeliczył ??? Jest ktoś w stanie to wyjaśnić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wirtuoz 1.1 l antywylegacz 1.2 modus 0.25 pryskalem dwa dni temu zboze 15 cm widoczne objawy maczniaka.placowe zolkniecie prawdopodobnie ph niskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...... Jest ktoś w stanie to wyjaśnić ??

Pomyśl logicznie:Np.to http://www.osadkowski.com.pl/index.php?mod=1&idt=204 będżie tym samym co w tym http://www.rolnictwo.com.pl/2,3,4,1,0,0,1838,0,basfoliar_reg36_extra_adob_sp__z_o_o__sp__k_,0,all,10,1.html zawartość w procentach wagowych.Oczywiście nie chodzi o równoważność składników ale o jednostkę miary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sucho się zrobiło i pojawił się niedobór magnezu,tego liścia którego trzyma w palcach to mączniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek wyglada to na niedobor magnezu w tym sie zgodze .maczniak jak by byl to nalot grzybni by sie pojawil na lodydze najpierw.ziemia wyglada mi na piaskowa stawiam na magnez raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po oprysku w zimowej pszenicy granstar + grodyl spadła mi temp raz w nocy do zera weźmie chwast? po ile dniach są efekty jakieś? dawałem 25+10 + olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te zgjecia sa z agrofoto.to napewno brak manganu i magnezu.

Czyli wedle Twojego toku rozumowania wnioskuję że jeśli zdjęcie pochodzi z agrofoto to na 100% jest to brak manganu i magnezu.... Wyjaśnij mi proszę zawiłość twojej diagnozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...