Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego Cię to tak dziwi? Wystarczy nieco zwiększyć ilość i nie ma o co się martwić. Przy takich temp. jak teraz...! I siana w grudniu zejdzie pod śniegiem bez problemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod koniec tygodnia sieje po burakach i jakos specjalnie sie nie martwie. Jak bym mial siac nawet w grudniu to bym wolal ozima niz jara a po buraczkach srednio 8 ton...niezaleznie od terminu siewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego Cię to tak dziwi? Wystarczy nieco zwiększyć ilość i nie ma o co się martwić. Przy takich temp. jak teraz...! I siana w grudniu zejdzie pod śniegiem bez problemu!

gdzie"zejdzie" chyba wzejdzie od wschodów kolego pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaorałem po burkach jest tak sucho że nie ma szans by coś zeszło. Do końca listopada nie przewidziano żadnych opadów, więc raczej jare. Ozime siane we wrześni jeszcze nie wszędzie poschodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja po burakach wychodziła przez ostatnie 2 tygodnie. Teraz większość szpilkuje zastanawiam się czy jechać a`la maratonem trochę sucho i zimno chociaż do 0 st. C można nim jechać sam nie wiem jakie macie doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sianej 3 tygodnie temu jeszcze nie widać, pryskanie zostawiam na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pszenica nie wschodzi i nie rośnie to chwasty też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie pszenica siana 20 września i już jest zielono i maam pytanie odnosnie pryskania na chwasty bo wczesniej nie pryskałem bo za sucho było a moje pytanie to czy do 20g Gleanu 75Wg można dodać 5 g Granstaru 75Wg w celu zwiększenia efektywności na chabra bławatka i czy nie zaszkodzi taka mieszanina bo granstar jest herbicydem do stosowania na wiosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś stosowałem Glean+ 10g Granstaru+ Trend 90 EC jesienią na dużą pszenicę chabry powinny być na wierzchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Min 8 (średniodobowa) na plusie i nie ma przeciwwskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wykonałem opryski na wszystkich polach i moja dawka wynosiła 20g Gleanu i 5 g Granstaru na ha i zobaczyny jakie bedą efekty a pogoda byla idealna w słońcu 18*C i bezwietrznie jescze jak by w nocy byo ok 7*c to bedzie dobrze tylko boje się czy 20 g gleanu zniszczy miotłę. Kupiłem buteleczkę gleanu 100g za 200zł i do tej buteleczki była dołączona miarka i jak odmierzałem po 20 g na opryskiwacz to na 5 opryskiwacz pozostało 25 g czyli wychodzi, że miarka żle wyskalowana i pytanie czy taka dawka zniszczy miotłę i chabry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat z miotła to glean bedzie miał najmniejszy problem.gorzej może być z reszta.

co miałeś na celu dodając te5g granstaru??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże coś te 5gr granstaru na te chabry, wydaje się trochę mało. Sam miałem dodać do gleanu 1 litr tulurexu ale trochę spanikowałem gdyż wschody były bardzo nierówne a rośliny które wyszły ostatnie miały dopiero po 2 liścia. Może lepiej dmuchać na zimne niż gdyby miało je przypalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie mało.rozumiem takie dodatki do walki z rzepakiem.ale do glenu nie ma takiej potrzeby.wogole mieszanie sulfonylomoczników jest dziwnym pomyslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pszenica posiana w terminie optymalnym tyle co wzeszła u was też tak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była siana w optymalnym terminie, wzeszła na raty i ostatnio zaczyna żółknąć. Zaczynam się zastanawiać czy jej nie opryskać połową dawki siarczanu magnezu. Tylko muszę się skonsultować z ośrodkiem doradztwa rolniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siana 17 wrzesnia ladnie sie krzewi. siana 23 wrzesnia wschodzi. i tu duze zdziwienie 6 dni roznicy w siewie a taka rorznica. szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sialem tego samego dnia co oralem.znajomy mial zaorane wczesniej i sial tego samego dnia co ja to dopiero jeden lisc ma.trzeba bylo jednak szanowac wilgoc w ziemi tej jesieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zawsze działając z zasadami agrotechniki osiąga się dobre rezultaty. Przykład tegoroczny jest jawnym tego dowodem.Zalecane wcześniejsze zaoranie roli przed jesiennym siewem celem tzw. zależenia gleby okazało się błędem którego skutki możemy choć nie koniecznie odczuć w plonie. Sam zrobiłem tak na jednym polu i przy terminowym siewie wschody wyniosły ok40% i tak pomogła w tym trochę lżejsza ziemia. Reszta roślin wzeszła po opadach w okolicy 15, 10 . Resztę pól posiałem na drugi, trzeci dzień po orce i tam wschody były na poziomie 80-90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiane w optymalnym terminie w tym samym dniu co orka na ciężkiej glebie miejscami szpilkuje. Po głębokim namyśle wczoraj opryskałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica zasiana po rzepaczysku pole nie orane tylko trzy razy talerzowane i na tydzień przed siewem uprawione agregatem siew 28 września wschody idealne i już co najmniej trzy liście,kolega siał 4 października po orce ta sama odmiana i wschody słabe dwa liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku sezonów bardzo widoczne są efekty błędnie wykonanych zabiegów agrotechnicznych, jak wskazał S-Piotr bardzo ważne jest zapobieganie przesychaniu czyli częste niszczenie skorupy, orka może przesuszyć glebę na dużą głębokość (co jest świetnie widoczne w tegorocznych zasiewach pszenicy) ale warto pamiętać o zabiegach hamujących parowanie (chociażby bronowanie) ja miałem 70% stanowisk pod pszenice zaoranych na 3 tygodnie przed siewami (idealne wschody), nawet siew w świeżo zaoraną glebę niewiele daje jeśli orało się przeschnięte ściernisko lub poprzedzające zabiegi nie ograniczyły dostatecznie parowania

 

czy u Was ceny pszenicy również nie powróciły do poziomów z przed obniżek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...