Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też myślę że może te na których coś zostało lepiej zostawić , susza już jest .
gdzie ta susza?sialem nawoz po glebie na jare i jest bardzo mokro.sianie moze w polowie tygodnia nastepnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też myślę że może te na których coś zostało lepiej zostawić , susza już jest .
gdzie ta susza?sialem nawoz po glebie na jare i jest bardzo mokro.sianie moze w polowie tygodnia nastepnego

 

a ja sialem dzis jara ziemia lezala 2 dni i kurzylo sie jak na jesieni tuman kurzu ciagnika nie bylo widac a dopiero 24 marzec nie maj susza juz jest po gorach zboza ktore ladnie sie zielenily zaczynaja jakos dziwnie sie przebarwiac jakby brak wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczyna się odradzać. Było kiepsko ale jest zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej miejscowości w marcu w ogóle nie było deszczu i dalej nie zapowiadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja takiej suchej wiosny nie pamiętam, dziś c330 z pełnym opryskiwaczem w rzepaku jeździłem, a to na naszych podmokłych piaskach bez melioracji nielada wyczyn.

wiele zależy też od kawałka, ojciec dziś za to zetora utopił, i to można powiedzieć że z pustym rozsiewaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja musze likwidować rzepak pryskane butisan+ comand czy można bez orki, siał ktoś bez orki tylko agregat?

 

ja orałem wczoraj po takim zestawie, ale znajomy twierdzi, że w zeszłym sezonie wsiał w to jęczmień jary i nie było widocznych efektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze nic materiał siewny musi być ubezpieczony wiec w razie wymarznięcia można sie starać o zwrot kosztów materiału

Napisz coś więcej. Wymarzła mi pszenica kupiona w Polsce (a ta kupiona w Niemczech nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj w sasiedniej wsi wszedzie w kolo pszenice i pszenzyta zielone a jedno pole w srodku kompletnie uschniete az biel bila w oczy-tu chyba odmiana miala znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to jeszcze nic materiał siewny musi być ubezpieczony wiec w razie wymarznięcia można sie starać o zwrot kosztów materiału

 

Nic nie piszą o ubezpieczeniu http://www.portalspozywczy.pl/zboza-oleiste/wiadomosci/rolnicy-ktorym-wymarzly-uprawy-moga-dostac-dofinansowanie-z-arr,67538.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was koledzy ale w mojej wiosce prawie wszyscy przeorali ozime zboza. materialu siewnego brak co drugi sieje kupiona u posrednika paszuwke .ciekawe co z tego nieznanego pochodzenia materialu siewnego wyrosnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo wszyscy sieja, na drogach jeździ więcej ciągników jak samochodów tragedioza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica Tonacja 7,5ha zmarzło 100% pokrywy śnieżnej 0 i to był gwóźdź do trumny przesiewam kukurydzą. Pozdrawiam okolice Płocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to jeszcze nic materiał siewny musi być ubezpieczony wiec w razie wymarznięcia można sie starać o zwrot kosztów materiału

 

Nic nie piszą o ubezpieczeniu http://www.portalspozywczy.pl/zboza-oleiste/wiadomosci/rolnicy-ktorym-wymarzly-uprawy-moga-dostac-dofinansowanie-z-arr,67538.html

 

przyjacielu bo ten co Ci sprzedaje materiał siewny zapomina Ci wspomnieć iz producent materiału ma obowiązek ubezpieczyć ten materiał a zresztą ile roboty dodatkowej i jeszcze producenta naraża na koszta ,Z ustawy nasienej to wynika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gość mnie dzisiaj zrobił w konia, zamawiał 2 tony pszenicy jarej i zdecydował że posieje jednak gorczyce, jak komuś brak jarej pszenicy nich daje znak na 512179312 powiat zamość, a wszystkiej razem, mam około 4,5 ton już przesiana, odmiana HENIKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjacielu bo ten co Ci sprzedaje materiał siewny zapomina Ci wspomnieć iz producent materiału ma obowiązek ubezpieczyć ten materiał a zresztą ile roboty dodatkowej i jeszcze producenta naraża na koszta ,Z ustawy nasienej to wynika pzdr

 

jesteś w stanie wskazać jakieś konkrety czy nie? od jakich ryzyk producent materiału siewnego musi go ubezpieczyć? produkuje materiał siewny już od ładnych kilkunastu lat i pierwsze słyszę o obowiązkowym ubezpieczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica QUEBON wymarzła dokładnie,nie wiem jaką odmianę wybiorę na przyszły sezon. Zna ktoś odmianę pszenicy ozimej która dość dobrze przezimowała na terenie gdzie większość odmian wysiadła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę Ci napisać u mnie w 100% przezimowały ostroga mewa ostka strzelecka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zasiliłem pszenicą ozimą natulę mieszaniną Plonvit Z 1l/ha+Tytanit 0,2l/ha+ siarczan magnezu z mikroelementami 5kg/ha do tego duett ultra 497sc 0,6l/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie wypaliłeś wszystko dobrze oprócz tego duetu na niego co najmniej 3 tyg za wcześnie.Teraz jest mączniak do zduszenia trzeba było użyć czegoś takiego jak :Tilt,Corbel,Atlas,Talius.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...