Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jak polecę pszenicę w fazie po pierwszym ale przed drugim kolankiem Atlantisem 12 OD w dawce 0.82l/ha (wyczyniec) to może dla zboża wyrządzić krzywdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskalem kiedys mieszanina atlantis i mustang uslugowo.pszenicy nic sie wtedy nie stalo.faza drugiego kolanka bodaj ze byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam stosowanie mustanga gdy jest już 2 kolanko. W zeszłym roku stosowałem apyros + lintur i przepusił mi lebiode i rzepak wiec jak było 2 kolanko pojechałem mustangiem , pole wyczysciło ale 1/3 kłosa była czarna i nic w niej nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam stosowanie mustanga gdy jest już 2 kolanko. W zeszłym roku stosowałem apyros + lintur i przepusił mi lebiode i rzepak wiec jak było 2 kolanko pojechałem mustangiem , pole wyczysciło ale 1/3 kłosa była czarna i nic w niej nie było.

 

Czy aby napewno to wina Mustanga

A może jednak fungicydy Ci za dobrze działały idąc twoim tokiem myślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosował Sekator 0,15 na przesiewany rzepak a talerzówke? Czy poradzi sobie z tak wyrośnietym rzepakiem.? Dawniej stosowaliśmy na takie coś chwastox turbo ale podobno w zeszłym roku było sporo reklamacji bo niby rzepak odbił po deszczach co mi sie wydaje dziwne. I czy ktoś stosował PUme w pszenicy jarej bo nie ma ona na nią rejestracji. Ten sekator jest teraz w paku z Esteronem 0,15l + 0,45l tylko nie wiem po co esteron skoro w niczym nie poszerza spektrum działania sekatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można pomieszać huzara z moddusem i mikroelementami w tym miedź ?,oczywiście moddusa 0,1 tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś stosował Sekator 0,15 na przesiewany rzepak a talerzówke? Czy poradzi sobie z tak wyrośnietym rzepakiem.? Dawniej stosowaliśmy na takie coś chwastox turbo ale podobno w zeszłym roku było sporo reklamacji bo niby rzepak odbił po deszczach co mi sie wydaje dziwne. I czy ktoś stosował PUme w pszenicy jarej bo nie ma ona na nią rejestracji. Ten sekator jest teraz w paku z Esteronem 0,15l + 0,45l tylko nie wiem po co esteron skoro w niczym nie poszerza spektrum działania sekatora.

 

Esteron poszerz spektrum chastów np. o chabra bławatka i wzmacnia działanie Sekatora na inne chwasty miedzy innymi samosiewy rzepaku .

Z przesianym rzepakiem sobie poradzi.

Puma spokojnie może być w jarej pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

granstar z grodylem poradzi sobie w pszenicy jarej z rzepakiem takim odbijającym ozimym już jest spory jakieś 5-10cm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę popryskać pszenicę ozimą dursbanem 480 ec na owady.

lepiej chyba BI, dłużej dział i pewnie taniej wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został mi dursban 480 ec z ogórka z tamtego roku i chciałbym popryskać. Czy nic się nie stanie pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Został mi dursban 480 ec z ogórka z tamtego roku i chciałbym popryskać. Czy nic się nie stanie pszenicy.

 

Dursban w pszenicy nie ma problemu, możesz stosowac dawka 0,6 l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy mogę w jednym zabiegu pomieszać Duett Ultra 497 sc 0,6l/ha+ fastac 100 ec 0,15l/ha + dursban 480ec 0,3l/ha+ plonvit z 1l/ha+ tytanit 0,2l/ha + siarczan magnezu 5kg/ha+ mikrovit mn-160 1l/ha bo pszenica już wyrosła duża i szkoda mi jeżdzić dwa razy. Czy nie przypali mi pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno że możesz tylko pytanie czy to wypryskasz. Może się okazać że zacznie ci się wszystko krystalizować pod wpływem ciśnienia. Podziel to chociaż na 2 x w odstępie 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabiegu na klos nie przewidujesz?przyjechana pszenica to nie problem w porownaniu ze stratami wywolanymi przez grzyby i owady w fazie kloszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plon pszenicy muzy miałem w tamtym roku 6,5 tony z hektara po marchwi. Przedsiewnie dałem 300kg lubofoski 4 12 12 na wiosnę popryskałem linturem na chwasty i dałem 250 kg saletry amonowej i nic więcej nie robiłem. Wogóle nie pryskałem na grzyba ani na owady ani odżywkami. Nasiona były z centrali. Klasa gleby 3b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolor kłosa w czasie żniw jaki masz? ile azotu i jaki plon. Bo ja w tym roku planuje 3 zabiegi na grzyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...