Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ruszyliscie z pierwszymi zabiegami?u mnie poszlo capalo 1.4 moddus 0.25 ccc 1l i mikro.gdyby nie straty po zimie srednio 20 % byloby niezle a tak nierowne zboze i fazy od poczatku krzewienia do drugiego kolanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy zabieg robiłem 17-18 kwietnia razem z ccc.Wczoraj i jutro znów ccc z moddusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro masz słabą pszenicę to może z CCC trzeba zrezygnować ?
slabej pszenicy jest 20% wiec czemu mam rezygnowac z ccc jesli planuje dobre nawozenie.planuje zadbac o to co dobrze sie prezentuje.rechu nie miales strat po zimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas wiekszosc pszenic zime przezylo ale o opryskach to na razie nie ma co nawet myslec, zboze jest bardzo kiepskie, zyto juz opryskalem antywylegaczem. szusza robi sie coraz wieksza i kiepsko widze w tym roku plony,

u nas w malopolsce to wiekszosc rolnikow nie pryska na grzyba a czesc to nawet nie wie ze sa takie srodki , w warunkach suszy to bym bardzo uwazal na stosowanie wieloskladnikowych mikstur-to niestety z wlasnego doswiadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo śniegu przez cały okres z mrozami i obyło się bez strat.

Zobaczymy co maj i czerwiec przyniesie,bo co roku mam deficyt wody w tych miesiącach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pryskałem pszenice na grzyba i ok 20 gdy kończyłem nadeszła rosa, jak myślicie oprysk zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadziała na pewno, przy opryskach na rosę można nawet obniżać dawki fungicydów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek1 - jestes pewny z ta rosą? bo też dzisiaj filozofowalem na ten temat. I stwierdzilem że mozliwosci są dwie: albo lepiej sie wchlonie bo bedzie dłużej wilgotne, albo spłynie i zadziala słabiej. Ja sie dzisiaj zagapilem, zrobilem opryskiwac patrze na zegarek a tu 20 juz i musialem go jechac wypryskac- tak ze wracalem jak juz bylo ciemno i rosy pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jaka jest jeśli oprysk spływa razem z rosa to już wiadomo ze efekt marny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a jak usztywnić i skrócić pszenicę jarą?? Teraz jest w fazie krzewienia. Trochę się obawiam użycia CCC....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam pszenicę jarą skracamy w fazie 5 liścia.Ja mam problem z tymi polami z wsiewką jarej ,czekam z huzarem myślę że jak miną upały wtedy pojadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie dałem sobie spokój ze skracaniem, zarówno jarej i zimowej ze względu na temperatury. Jak nie popada to szkoda się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie - a jak usztywnić i skrócić pszenicę jarą?? Teraz jest w fazie krzewienia. Trochę się obawiam użycia CCC....
jara skraca sie ccc w fazia 1 kolanka ewentualnie cerone przy 2 kolanku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie - a jak usztywnić i skrócić pszenicę jarą?? Teraz jest w fazie krzewienia. Trochę się obawiam użycia CCC....
jara skraca sie ccc w fazia 1 kolanka ewentualnie cerone przy 2 kolanku

 

Stabilan polecam, Cerone absolutnie nie (etefon skraca okres wegetacji roślin) ! Do Stabilanu około 1L dodaj Moddusa 0,2L i rób już teraz jeżeli masz pierwsze kolanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz z cerone ze tak zle dziala.stosowalem pare lat i nie zauwazylem ze przyspiesza wegetacje.jest to dobra alternatywa dla tych co przespia stosowanie ccc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tak troche z innej beczki.Wymarzła mi pszenica na którą jesienią poszlo 1,5l lentipuru, 01l legato i 5g glenu. Przerobiłem to agregatem uprawowym i poszedł na to miejsce owies.Dzis zajechałem na pole a tam biało,prawie wszystkie większe liscie są do połowy białe, ten krótszy jest jeszcze zielony.Da się to jeszcze uratować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lentipurze nie wolno siać owsa ale czym można przesiewać po herbicydach i czy konieczna jest orka to dowiemy się w tym roku. Rolnicy rożnie podchodzą do zaleceń z etykiet efekty też mogą być odwrotne do zaleceń. Ja na przykład po glanie orałem a niektórzy siali tylko po agregacie i zboże bez orki jak narazie jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie - a jak usztywnić i skrócić pszenicę jarą?? Teraz jest w fazie krzewienia. Trochę się obawiam użycia CCC....
jara skraca sie ccc w fazia 1 kolanka ewentualnie cerone przy 2 kolanku

 

Stabilan polecam, Cerone absolutnie nie (etefon skraca okres wegetacji roślin) ! Do Stabilanu około 1L dodaj Moddusa 0,2L i rób już teraz jeżeli masz pierwsze kolanko

 

Nie wiem jak tu dodawać zdjęcia ale mam jedno na zakręcie nie opryskałem i widać jak na dłoni jak działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze sie wypowiedziec czy lancet wezmie jasnoty?? czy trzeba czyms poprawic bo mam troche tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos moze sie wypowiedziec czy lancet wezmie jasnoty?? czy trzeba czyms poprawic bo mam troche tego

 

 

jak będą małe to sobie powinna poradzić, możesz dodać Aurory połowę dawki wzmocni Ci działanie na jasnotę, przetacznik i przytulię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uprawiał ktoś pszenice jarą po chlomazonie?

Bo widać przebarwienia liści, całe pasy stają się białe, niektóre rośliny mają 80-90% powierzchni liści bez chlorofilu, faza 3-5 liści. Stosowane było 0,11l reactora 480 wiec dawka bardzo niewielka i temu miedzy innymi nie zdecydowaliśmy się na orkę tylko talerzówkę. Czy coś z tej pszenicy będzie? czy padnie ma ktoś jakieś doświadczenie???. Gleba klasa 2, 3a. Na etykiecie pisze że nawet po orce mogą pojawiać się przemijjające przebarwienia liści, ale nie wiem czy to faktycznie przeminie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

granstar +grodyl pryskałem pszeniczke 1h po zabiegu zlewa jak myslicie jaka skutecznosć jest zabiegu czy do powtórki ? w tym roku pryskam pierwszy raz atlantisem 0.5 l na ha + grodyk i granstar czy atlantis z owsikiem sobie poradzi wczesna faza owsiku jeden liść 4-5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...