Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką mieszaniną środków skutecznie zwalczyć chwasty (są wszystkie groźne) w pszenicy -mewa 4listki. Nie dało się wcześniej wjechać w pole,bo wiało i lało.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowoczesnej uprawie jest zestawienie dostępnych środków wraz z krótką charakterystyką każdego z nich do wyboru do koloru,

 

a co w końcu z tymi odżywkami na jesień? dajecie coś, czy powierzacie wszystko mocy księżyca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

top farms nasiona premium poleca zastosowanie maximus pk .U mnie pszenica posiana 27.09 ma fazę 3 liści .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie w późnym sianiu pszenicy jarej jesienią raczej się to sprawdza czy nie za bardzo, odmiana to tybalt. Najlepiej jak by się wypowiedział ktoś z lubelskiego ale nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej posiać przewódkę??

zresztą teraz możesz jeszcze próbować ozimą, ja rok temu siałem 23 i 5 ton zebrałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem ciekawy co by z tego wyszło ale nie żeby siać na siłe i na wiosne przesiewać dlatego szukam podpowiedzi.

Wiadomo że ozimą można jeszcze siać ale to już późno i plon raczej będzie gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem u siebie na jednym kawałku ploniarkę ,nie wiem czym zwalczyć chociaż pewnie już nie ma sensu bo pojutrze ma padać śnieg a ona żeruje do 8 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką mieszaniną środków skutecznie zwalczyć chwasty (są wszystkie groźne) w pszenicy -mewa 4listki. Nie dało się wcześniej wjechać w pole,bo wiało i lało.

Z góry dziękuję.

 

Ja już od dwóch lat stosuje 1l legato plus 600 razem z 10g glean 75 i na wiosnę raczej nie ma czego poprawiać chyba że duża gruda jest to aminopielik na przytulie i problem z głowy. Na wiosnę nie ma pośpiechu i można czekać aż będzie ciepło i zobaczyć czy jest sens poprawiać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak gleba, ogólnie u mnie susze robia swoje więc bym się nie zastanawiał tylko siał,

jare- przewódki muszą wejść w mróz w fazie szpilki wtedy przezimują - u mnie pszenzyto zimowe zasiałem na paru metrach 15 grudnia przezimowało a te zasiane w terminie 80% padło, ale nie rozkrzewiło się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz napisac po jakim stanowisku masz posiana pszenice?na pierwszy rzut oka wyglada na siew po zbozu.niskie ph tez moze miec wplyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po rzepaku siane wapno dawalem teraz rzepak oddal pod 4 tony na tym kawalku wiec pszenica powinna byc a jednak trafia sie troche takich roslin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z pszenicą Tybalt jako przewódka czy lepiej plonują ozime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po rzepaku siane wapno dawalem teraz rzepak oddal pod 4 tony na tym kawalku wiec pszenica powinna byc a jednak trafia sie troche takich roslin
zolte liscie kojaza mi sie z oznakami braku magnezu i manganu.moze koledzy lepiej pomoga.czym zaprawiales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po rzepaku siane wapno dawalem teraz rzepak oddal pod 4 tony na tym kawalku wiec pszenica powinna byc a jednak trafia sie troche takich roslin
zolte liscie kojaza mi sie z oznakami braku magnezu i manganu.moze koledzy lepiej pomoga.czym zaprawiales?

 

zaprawione raxil tez nad tym myslalem bo dawka wapna byla 5 ton na ha niby to weglan ale moze to byc przyczyna?/ tylko cze jeszcze pryskac troche zimno czy odzywka cos pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rośliny z żółknącymi liśćmi od góry do dołu pojedynczo pośród zielonych ,jeżeli to pasuje to przyczyna "siedzi" w glebie a jest nią prawdopodobnie ploniarka malutka do 5mm biała gąsieniczka wygryza źdźbło.Natomiast pasy na polu z różnymi odcieniami zieloności ,zielone w śladach kół ,jest spowodowane utlenieniem manganu w miejscu gdzie gleba nie osiadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpusc sobie juz zabiegi w pszenicy.u mnie maczniak wystepuje mimo zaprawiania baytanem.zima wszystko zweryfikuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście polecili na fiołka jako poprawka w pszenicy. Wiosną oczywiście. Będzie poprawiane wiosną jakimś smrodem typu chwastoks aminopiellik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mustang forte w 2/3 dawki .lub granstar może doładujesz osty jak powychodzą ale to będzie już późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym proponował lintur, na fiołka najpewniejszy,

2/3 dawki mustanga może się okazać za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też planuję jeszcze pojechać dff + chlorotoluron ale ciągle mokro a nia chcę kolei naryć.

Na twoim miejscu na fiołka też bym jeszcze jesienią pojechał dff. Na wiosnę możesz nie wjechać na czas a później substancja nie doleci do fiołka i tak ci przeskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ czy DFF jest bezpieczny w razie przymrozków, chlorotoluron (1000g) + 100 g DFF wystarczy na wyrośniętą miotłę i fiołka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest teraz mokro, i wątpię że da się wjechać w tym roku w pole. Sam dff nie jest drogi ale trzeba pamiętać żeby go dodać do swoich mieszanin. Ja zawsze tworzyłem takie kompozycje gdzie fiołki były w wrażliwych. A w tym roku sobie go odpuściłem, i już żałuje tego kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś sprzedałem pszeniczke i wyszła po 99 pln i jeszcze tak drogo nie sprzedawałem - wyszła konsumpcja w ellewatorach w krasnymstawie, sprzedam jeszcze z 1 transport i wszystko wskazuje na to że powinno być jeszcze drożej. a wy jak myślicie bo pułap cenowy jest wysoki . czy w związku z informacjami że gaz ma potanieć jak muślicie azot może również potanieć czy może lepiej teraz zakupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...