Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie każdy rolnik pozwoli sobie na zabieg za 250 zl na ha.jesli pszenica przezimuje ladnie to kto wie moze sie go wyprobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 250 zł to ja zamierzam 3 opryski zrobić i to pewnie nie dużo gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sławek2209

Nie wyczułeś w tym co napisałem ironii? Myślisz że 250 zł/ha to jest mało dla mnie? Ciekawe po ile będzie Seguris (może 300 zł/ha ?). Adexar (pewnie dopiero w 2014) i coś od DuPont (nie wcześniej niż 2014). Także jest szansa że choć jeden z tej 4 będzie tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm2 tzn co proponujesz za tą kasę?:D

 

Aviator mnie zdołował ale stawka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na T1 planuję alert solo + prochloraz+ leander jeśli jakiegoś mączniaka znajdę, na 3 zabieg falcon pewnie, został jeszcze do obmyślenia drugi, ale to jeszcze trochę czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na T1 planuję alert solo + prochloraz+ leander jeśli jakiegoś mączniaka znajdę, na 3 zabieg falcon pewnie, został jeszcze do obmyślenia drugi, ale to jeszcze trochę czasu

 

Bez sensu ten T1. Alert świetnie robi podstawę, oraz nieźle mączniaka po co prochloraz ? prędzej coś na septoriozę itp zobacz ile to wyjdzie w PLN T1 masz do bani.

 

Ktoś ma lepszą korzystniejszą propozycję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominik13 capalo jest bardzo dobry. My dawaliśmy 1,2-1,4l, z tym, że to co ja zauważyłem to capalo nie można spóźnić bo znacznie gorzej działa. Jak jest czas to trzeba jechac i się na nic nie oglądać. No i uważam, że stosunkowo długo działa. Cenowo wychodzi to drogo, no ale jak spojrzeć na aviatora to... jak za darmo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie o to chodzi że w t1 nie można się spoznic i tyczy się to każdego środka głównie chodzi tu o choroby podsuszkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seguris ma kosztować wg. nieoficjalnych danych ok.210zł dawkowanie trzy ćwiartki do jednego litra.Czy tebukonazol w pierwszym zabiegu ma jakieś uzasadnienie chodzi mi o program z duponta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo pouczające i ciekawe to jest tylko jak wytłumaczyć fakt że Tiofan-metylu czyli czysty Topsin M ma zaznaczone jedno spektrum zwalczania chorób a na etykiecie jest o wiele więcej?

 

To samo tyczy się preparatu Talius 200ec i jego substancji aktywnej.

 

Jest na forum jakiś kozak chemik ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tu jakiś cwaniak ? pytam !

kiedyś był tryczek szukarek ale obraził się na nas chyba

na początku wątku jest też pewien ekspert.

Tiofonat wg.mi dostępnej wiedzy działa tylko na fuzariozę kłosa i to nie powstrzymuje patogenu tylko zmiejsza zawartość mykotoksyn.

proqinazyd działa tylko na mączniaka i tylko zapobiegawczo bardzo długo.

dlaczego piszą że działają na septoriozy czy tam co innego to chyba tylko po to żeby oszukać potencjalnego nabywcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak jest cwaniak ale to mi się podoba;)

 

no to w takim razie robią nas na etykietach w konia;/ to z tego wgląda że powinniśmy polewać ciagle tebukonazolem, protiokonazolem, metkonazolem i epoksykonazolem czy jakoś tak i kupować co najdroższe najlepsze i tym samy pochodzące od 2 czołowych producentów;)

 

Ponawiam pytanie ktoś ma lepsze rozwiązania tańsze ?:) kryterium cena/jakość dla cwaniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że etykiety robią w konia i to nie dotyczy tylko chorób ale i chwastów. Warto dlatego przeglądać reklamy, ulotki itp., wtedy można w pewien sposób to zweryfikować. Tiofanat nie działa tylko na fuzariozę, powinien w niewielkim stopniu działać na mączniaka i podsuszki. Metabolitem tiofanatu jest karbendazym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowal ktos z was wirtuoz? przy dawce 1l dziala nie gorzej jak capalo 1.4.cena okolo 120 za zabieg.z tego co pamietam to tiofanat ma krotki czas dzialania.yamato zawiera tiofanat.nie bylem zadowolony z tego srodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yamato dawałem na chwościka tylko jakaś duża dawka chyba 1,5l/h i powiem że byłem zadowolony.

 

U nas sklepy chemiczne na T1 polecają Topsin M 500 1,4l/h mówią że najlepsza ochrona i najtańsza. Ale patrząc po tych wynikach badań lipa.

 

a co myślicie o duecie star na T1 nie mamy cennika ale to czysty epoxikonazol z jakimś nośnikiem do wchłaniania ciekawe czy to zadziała jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epoksykonazol można i teraz kupić solo, i pewnie taniej niż duet więc nie wiem czym się zachwycać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania Sławka, stosował ktoś z Was Wirtuoz? W tym roku ma powrócić w dawnej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...