Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

rechu jakie środki dawałeś wczesniej.ja jade osirisem 2l ale pszenica na półmetku kłoszenia.moze koło środy prysne na kłos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capalo,bell z operą i aviator z fandangiem na próbę oraz osiris do porównania parametrów z tebukonazolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Was skłoniło do stosowania tej mieszanki ? Tanie to nie jest a według tabeli hgca w działaniu też niezbyt optymistyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewien przedstawiciel z szacownej firmy tak mi mówił i twierdzę że miał rację,nawet w rzepaku daję tego specyfiku 0,8 po doświadczeniach z większą dawką gdzie na uwrociach ładnie go przyjarało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reveler sprawdzil sie u mnie a że w tym sezonie nie mogłem go dostać propikonazol dodatkowo zawarty w menarze nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, widze tu wiele technologii zwalczania chorób, wiec mam pytanie, mam do wyboru kilka miesznin roznie cenowo od 80 do 130 zl brutto na ha. I tak w pszenicy glownie mączniak i septoriozy co juz widac na niej wiec tez interwencyjnie. tebukonazol+prosaro, tebukonazol+toledo, Olympus+tebukonazol, Amistar+tebukonazol, Artea+tebukonazol. Co byscie wybrali na moim miejscu, mam do zabiregu 47ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na septoriozy epoksykonazol chociaż 100g a mączniak 250-300 morfoliny na choroby kłosa tebukonazol. Dla mnie rozsądnie cenowo wychodziły paki z bayera. Protiokonazol w badaniach załatwia wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załatwia wszystko tylko krótko bo ok.10 dni zabezpiecza. trzeba by dowalić troszkę stobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Fandango 1l, gotowa mieszanina protiokonazolu ze strobi.Drogo, ale skutecznie. Moża też zrobić mieszaninę,np: Fandango 0,6 + Topsim 0,7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni zabieg na pszenicy dzis wykonalem . poszlo prosaro maximus siarczan magnezu tytanit i cyperkiler. pszeniczka prezentuje sie kapitalnie , jesli nie przyjda nawalnice z gradem spodziewam sie co najmniej 9 ton zebrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziś ostatni zabieg Osiresem 2l zobaczymy co się uda zebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jak pszenica kwitnie to można pryskać na grzyba czy lepiej poczekać aż przekwitnie? A mam zamiar pryskać mieszanką Rekord 125 SC z Tarcza Łan 250 EW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry mix, kwitnieniem się nie przejmuj tylko wieczorem pryskaj bo spalisz końcówki liści 0,5 plus 0,5-04 tebu bedzie ok. temat wielokrotnie przerabiany na forum ,polecam też większą ilość cieczy roboczej i mniejszą prędkość jazdy w czasie zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobry mix, kwitnieniem się nie przejmuj tylko wieczorem pryskaj bo spalisz końcówki liści 0,5 plus 0,5-04 tebu bedzie ok. temat wielokrotnie przerabiany na forum ,polecam też większą ilość cieczy roboczej i mniejszą prędkość jazdy w czasie zabiegu.

 

Ja myślałem żeby tak dać po 1l tego i tego tak na 1,5h 400l wody, a pryskam ciapkiem na 4 wiec wiec jest to raczej mała prędkość. I oczywiście że wieczorem bo przy takim słońcu jak dzisiaj to można zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy mieszanka 0,6L Artea + 0,7L Amistaru poradzi sobie z septoriozą paskowatą na spóźnione T2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...