Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też tragicznie pszenica chroniona na dwa zabiegi jest mocno porazona przez grzyby dodatkowo wiele zbóż jest silnie zachwaszczona dużo zboża wyleglo ia czesc wygnije tak że plonów nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pszenice piękne wszystkie liście czyste bez śladu chorób, na pierwsze Capalo na drugi Osiris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze pięknej pszenicy chronionej dwoma zabiegami tym bardziej bez strobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie u mnie pszenica wygląda bardzo ładnie prawie zero robaka bo pryskałem wcześniej jak był nalot chrząszczy chroniona przed grzybem ale zauważyłem rdzawe końcówki liścia w pewnych miejscach i nie wiem czy to nadmiar wody czy czegoś brak bo na grzyba to nie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie o to pytałem na dniach pola.odpowiedz efekt fizjologiczny spotęgowany działanie fungicydów systemicznych uzależniony od odmiany.poprostu tak musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera u mnie muszelka przy ochronie 3x srodki z najlepszej polki i jest masa septoriozy cholerka :/ w tonacji ilosci sladowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszelka to ma do siebie że nawet najlepsze fungicydy nie dają rady. A co najgorsze strasznie podatna na fuzariozę a z tym to dość trudno dać radę. Najlepiej sprawdzić w danych z COBORU dotyczących podatności na różne choroby, bez tego ochrona fungicydowa jest zdecydowanie utrudniona. Żeby jako tako ochronić muszelkę to na T2 trzeba dawać strobilurynę lub karboksyamid i na T3 strobilurynę + tebukonazol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą zimotrwałość mają odmiany Danko,ale za razem są najbardziej podatne na septoriozy. Pierwsze dwa zabiegi z epoksykonazolem i ja nie widzę problemu z septorią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rywalce i batucie wyszla mi septorioza a arktis dobrze się trzyma.ochrona identyczna.chyba czas na aviatora w przyszłym roku.widziałem jego działanie i wygląda ze to dobry srodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie pszenice z Danko i o ile Figura wygląda ok. to na Batucie wyszła septorioza. Co ciekawe według danych hodowcy obydwie odmiany maja taka samą podatność na septorioze. Na T1 Wirtuoz na T2 Acanto + Tebu na T3 idzie teraz Duet Ultra. Przedstawiciel Du Point-a twierdzi że tebukonazol jest w tym roku zdecydowanie za słaby i zamiast niego na T2 powinien trafić epoksykonazol albo cyprokonazol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych plantacjach już kłosy pozasychały... U mnie słaba ochrona 2-zabiegowa i odmiana Smuga i XX trzymają się całkiem nieźle. Nawet sam tebu dał rade zachamować grzybki. Jak długo działa Bi 58?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są różne odcienie piękna-jeden woli córkę a drugi teściową.
Muszelkę kropiłem na trzy razy i jest piękna jak teściowa.javascript:emoticon(':(')

Co do odcieni piękna "Jeden lubi ogórki drugi organisty córki" :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was u mnie też na plewkach widać oznaki chorób. Ale nie wiem czy jest sens pryskania już, jak myślicie ?

 

Widzicie ceny pszenicy na MATIF ? co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powodzi z 2010r maiło nie być ziarna na rynku (jakościowego) a co było pszenicy było pod dostatkiem,tak i teraz mimo całej tej wody na polach ziarna będzie dostatek(czytaj import)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nigdy jeszcze nie miałem takich problemów z grzybami, pomimo iż tak intensywnej ochrony również nigdy nie miałem, julius jest bardzo ładny, ostroga również ujdzie, ale legenda to już tragedia, jest to bardzo wrażliwa odmiana na warunki stresowe, na moich mozaikach ich nie brakuje, w związku z czym na połowie powierzchni traci już dolne liście, jest dużo DTR, teraz jeszcze jakaś rdza i fuzarioza kłosów, po prostu masakra

 

http://zapodaj.net/20d577225d550.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...