Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy u was też sypnęło bo u mnie jest nieźle ale nie wiem czy to taki rok czy fakt że dużo pszenic miałem po rzepaku więc pod względem plonowania jest lepiej niż średnio u mnie z ostatnich lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plonowanie wyjątkowo niskie a ziarno to poślad. Zastanawiajcie się co piszecie na forum,bo później te cytaty w agrobiznesie się pojawiają a nie tylko rolnicy śledzą forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w moich stronach najlepsza pszenica to po 5t sypała. Poślad i kupa słomy pomimo solidnej ochrony. Niestety deszcze swoje zrobiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pszenice sypały świetnie ,

rekordowy skagen po warzywach dał około 7 ton, około 150 kg N ochrona z górnej półki, niestety mino 2 krotnego skracania położyło go.

backrisa z taką samą ochroną o grzyba wykończyło około tydzień wcześniej, plon coś pod 6 ton

Askalon miło mnie zaskoczył, przy sianiu źle siewnik ustawiłem i wysiałem niecałe 170 kg na ha, rzadziucha była okrutna mimo to dał na pewno ponad 6 ton, tyle że dostał ponad 180 kg N i ochrona uniwo xpro, ale na marnym stanowisku

to tyle dobrych wieści.

jęczmień jary dał coś około 2,5 tony z ha, jeszcze takich plonów nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeczmien eunova 5t,pszenica rywalka i batuta 6t.ziarno na wielkosc srednie.nawozenie 150 kg azotu.plony jak narazie nizsze niz w ubiegłym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie u was ceny ??? U mnie okolice Opola sprzedałem 20 ton po 640 zł brutto paszówka. Wszyscy mówią, że poleci cena w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maspex/Lubella Trawniki. Gluten powyżej 30 -650netto, poniżej -610netto. Realnie wychodzi 540-640netto. Rypią za zanieczyszczenia, opadanie i czasem wilgotność. Opadanie wychodzi przeważnie około 200s

Sprzedałem trochę po 630.

gluten-31%, białko-13,5%, opadanie-200s, wyrównanie-90%, gęstość-78KHL, sedymentacja-59, wwilgotność-14,2%, zanieczyszczenia-5,4%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystkie odmiany natula.tonacja,muszelka 6t zwazone , ziarno srednie duzo jest drobnego , myslalem ze muszelka sypnie mniej bo strasznie ja fuzarioza zjadla , dalem ok 170kg N w 3 dawkach , 3x z wyzszej pulki ochrona a 1 dawke 80kg N dalem po 6 chyba marca takze nawozu nie zmylo wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skosiłem pszenicę. 450 kg polifoski 6 pod korzeń, 180N w rsm, system ochrony na grzyba soligor + falcon. Oczywiście mikro skracanie moddusem insekcyd na skrzypionkę i mszyce. Przewidywany plon 7 ton z ha. Po wczorajszym skoszeniu i zwarzeniu wyszło 4,3t z ha!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica to tragedia... Smuga i odmiana nn wyglądała na 6t bez problemu a tu lipa, tylko 3,5t/ha Nawożenie N-150 P-50 K-75. Chroniona 2-zabiegowo. Podejrzewam,że dużo składników pokarmowych zostało wymytych w głąb profilu. Ja się za głowe łapałem że słabo a kombajnista mówił, że w okolicy max 1,5t/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wożę wszystko do kapki parametry max. plon 6,5-7 cena 650 jeżeli jest tak jak mówicie to za 2-3 miesiące pszenica powróci do przedziału 800-900 zł/t coś czuję że dałem się ogolić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak parametry? u mnie najsłabsze ma ostroga opadanie 245 i białko 12,9

plony 6,6-8t, średnia wyjdzie 6,8-6,9 chociaż może dzięki wysokiej gęstości dociągnę do 7t (jeszcze nie przeważyłem zbiorów), ja wywiozę po żniwach połowę nadwyżki ponad kontrakty, a resztą sobie zaspekuluję do końca zimy

 

ile siejecie zbóż? zmieniacie strukturę zasiewów i nawożenie? ja schodzę z pszenicy, zostaje tylko rzepak i kukurydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie susza, pola wykoszone, nic na razie się nie robi o agregacie ścierniskowym mogę tylko pomarzyć ewentualnie jakieś wapnowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak po rzepaku jest niczego sobie, jedyny problem to samosiewy, kiedyś w 5 letnim okresie miałem na jednym stanowisku rzepak x 2 + pszenica x1 + rzepak x 2 i nie zauważyłem spadku plonu (średnio 3,5t), stanowisko odpoczywało 2 lata i w tym sezonie znowu rzepak (4,5t)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nietypowe pytania. do tej pory nie siałem pszenicy ozimej , woglę nie siałem pszenicy, ale teraz zamierzam i pasuje mi posiać po mieszance zbożowej. Doszły mnie słuchy ze nie powinienem siać bo to bardzo nie dobry przedplon. Co Wy na to dodam ze ziemia jest klasy 3-4 w większości 4. Siać czy nie siać, a jak tak to jaką odmianę polecacie na podlasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takie stanowiska to wyłącznie hybryda, chyba że plon nie ma znaczenia, to wtedy można wysiać dowolną pszenicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek napisz mi jak możesz jak Ty uprawiasz pszenice.. nawożenie,oprysk itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę siał pszenicę na pszenicy, robiłem analize ziemi po żniwach i wyszło pH8 ,azot15 fosfor 32 , potas119 , magnez64 chlor37 wszystko w mg/l jakie proponujecie nawożenie??? będę wdzięczny za odpowiedż bo te mg-ramy niewiele mi mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...