Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to kajak podpiąć do opryskiwacza i w pole Ja mojej nie sprawdzałem ale teraz już wiem czego dokładnie szukać. Piotr co planujesz 1l ccc+ 0,2 modus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja patrzę na wysokość o jeszcze do tych pytań można by dodać które pędy brać pod uwagę?

Kolego ten filmik jest z mojej okolicy .Mój teściu zna gościa od pszenic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z moim doradcą i zaproponował 0,8 ccc + 0,2 modusa

Pszenica jest mocno rozkrzewiona i jest duże ryzyko że nie podoła wytworzyć kłosy z wszystkich pędów i każdy większy nie dobór wody może negatywnie wpłynąć na plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem z moim doradcą i zaproponował 0,8 ccc + 0,2 modusa

Pszenica jest mocno rozkrzewiona i jest duże ryzyko że nie podoła wytworzyć kłosy z wszystkich pędów i każdy większy nie dobór wody może negatywnie wpłynąć na plon.

 

Ile dałeś N w 2 dawce????? Na glebach zwięzłych możesz zwiększyć ccc do 1 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już drugą dawkę dajecie??

ja jeszcze na rzepak nie dawałem, woda stoi na polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50kg N(IIdawka) co dało już 142 kg ale jak będzie potrzeba to 20-30 kg N na kłosa mogę dać.(w Polifosce 21).

Jak by nie poranne przymrozki to skracanie już gotowe do wyjazdu w pole ,woda ładnie obeschła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50kg N(IIdawka) co dało już 142 kg ale jak będzie potrzeba to 20-30 kg N na kłosa mogę dać.(w Polifosce 21).

Jak by nie poranne przymrozki to skracanie już gotowe do wyjazdu w pole ,woda ładnie obeschła.

dlaczego w polifisce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku tak zrobiłem i było dobrze a siarka zostaje już pod rzepak.No i szybko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam- mam pytanko- czy już pryskacie od dwuliściennych ? Czy można już pojechać np. aminopielikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za zimne noce, przydało by się aby w nocy z +5 było

ja pewnie pojadę w przyszłym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pryskałem na chwasty dwuliścienne ( minął tydzień) Galaperem Strong i musze zrobić niewielką poprawkę. Jaką dawkę dać Mustanga Forte ? Pełną czy mogę coś zmniejszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pryskacie od dwuliściennych ? Dzisiaj nad ranem temperatura - 4 stopnie ,ja będę pryskał goldem ale chyba jeszcze za wcześnie - jak uważacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie , dopiero drugi rok zajmuje sie uprawa i mam pytanie

pod korzen poszlo 300 npk 8-20-30

pszenica legenda kwalifikat siana, chociaz ziarno bardo drobne, ma to jakis wplyw na plon?

 

Na pierwszy rzut poszla saletra 200 kg, czy na druga dawke oplaca sie zwiekszac do 250 kg? nie planuje dawki na klos. pelna ochrona grzybowa, 2 razy npk dolistnie

zamierzony plon 6-7 ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez 3 dawki 250 na drugą to minimum przy takich założeniach.

zresztą wiele zależy od przebiegu pogody i ziemi którą posiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

popryskałem pszenicę Huzarem, ale w nocy dolinkami był przymrozek ,jak myślicie co wyniknie z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziemia 3a i 3 b, przedplon kiepski bo jeczmien jary

planuje jeszcze dolistnie 2 x npk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szu nie podejmuje tematu, szkoda czasu- znasz sie najlepiej - przepraszam

 

tomek powiem Ci jak ja bym zrobił i jak w zasadzie zrobie i uważam, że jest ok

 

pod koniec krzewienia daje nawozy mikro (do tej pory INsol zbożowy a teraz bedzie MAximus aminomikro Z 0,5kg) + siarczan magnezu 5%, mocznik nie wiecej jak 10-12% ( jednak rezygnuje z mocznika bo gdy plantacja dobrze odżywiona to bez celu jest a poza tym duzo czasu zajmuje mieszanie i sie nie wyrabiam ), potem tak w fazie 1 kolanka ( ja to nazywam poznym 1 kolankiem) znow nawozy mikro + grzyb+ skracanie + mocznik jak trzeba 6-8% jak nie trzeba to tylko dla poprawy właściwości cieczy 2,5% (znow wiecej mocznika to wiecej czasu na mieszanie a tego nie mam) Daje jescze potem przy poznym T2 siarczan magnezu + grzyb.

 

Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie bo nie wiem kiedy Ty chcesz z tym jechać. bo np mikro w fazie 30-31 bym sobie odpuścił dał wcześniej albo troche pozniej, za to na wirtuoza to dobry czas, na modusa tez podobno (tak mowia w syngeencie) jesli medax to raczej 31-32 także trudno odpowiedzieć jednoznacznie

 

Kolego gówno a nie znam sie najlepiej dałem wam link z tym co pisał prof Grzebisz ale wiadomo ze kazdy ma ,,swoje sposoby,, ja spróbowałem ten sposób i dałem Zn Mn Mg oraz PK w fazie 25 raczej do 29 jeszcze nie bylo chodz pszenica bardzo duza po jesieni bo bardzo wczesnie zasiana to był poczatek marca

 

na dziś nie ma zadnych oznak braku Zn Mn czy P

druga dawka Mn bedzie z Topsinem na grzyba i tez bedzie Mg i N

 

Zn moze bedzie jak beda braki na 2 dawce z grzybem ale na pewno nie bedzie N ( a np znałem stare opakowanie po EKOSOL oni łacza Zn z N ale jak to dawałem na kukurydze to efektu nie widziałem dałem Zn z ADOBE bez N i jakos kukurydza z nedznej na paczatku czerwca do 2m wysokosci pod koniec lipca dociagła )

 

Moim skromnym zdaniem bardzo ładnie to działa bo wtedy na rosliach były przebarwienia ze sa braki fosforu .

 

Ja nikomu nic nie zalecam tylko pisze co wiem .

 

i pewnie robie najwiecej błedów na forum

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem poczatkujacy stad moje pytania, jest sens dawac mocznik w drugiej dawce azotu , jakies 200 kg?

planowalem 250 kg saletry, ale mocznik wychodzi taniej

 

nie planuje 3 dawki saletry na klos, na parametrach mi nie zalezy tylko na plonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem poczatkujacy stad moje pytania, jest sens dawac mocznik w drugiej dawce azotu , jakies 200 kg?

planowalem 250 kg saletry, ale mocznik wychodzi taniej

 

nie planuje 3 dawki saletry na klos, na parametrach mi nie zalezy tylko na plonie

 

najgorszy nawóz to ten ktorego nie dasz

koledzy na innym forum mieli pomysł by to w wodzie rozpuszczać i dawać opryskiwaczem jako RSM bez saletry ale koncówkami do RSM bo skoro RSM to roztwór saletry i mocznika to niby dlaczego sam mocznik miałby zaszkodzić ale chyba dawki 200kg czyli 90 kg azotu nie planowali na raz rozejrzyj sie za inhibitorem do mocznika jak bys go miał to w niemczech tylko 2 dawki mocznika daja od wielu lat

 

Ja prywatnie wiem ze mocznik najlepiej siać przed duzym deszczem lub na bardzo wilgotna glebe to działą ładnie ale najlepiej to dziala jak go dodajesz nalistnie ale nie wolno stężeń przekraczac

 

ale ja tu znalem jeszcze coś innego bo ten co pisał o mikro elentach dobrze mysłał ale nie wiem dlaczego chce robić inaczej

 

jak pszenica jest zasiana w optymalnym terminie to 1 zabieg wiosna to powinny być mikro elementy z pk bo i fosfor i potas jest słabo pobierany i to sa zwykle objawy niedoborów

 

http://www.procam.pl/doradztwo/uprawy/zboza/616-wiosenna-agrotechnika-zbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem poczatkujacy stad moje pytania, jest sens dawac mocznik w drugiej dawce azotu , jakies 200 kg?

planowalem 250 kg saletry, ale mocznik wychodzi taniej

 

nie planuje 3 dawki saletry na klos, na parametrach mi nie zalezy tylko na plonie

Proste

pierwsza dawka 200 saletry, 2 dawka 100-200 kg mocznika a jak idzie jeszcze 3 dawka to 50-100 mocznika ale musi iść tak do 10 maja bo za długo działa i żniwa się przeciągają; ale ziarno wtedy odpowiednia. No i w tej sytuacji musisz pomyśleć o skracaniu i usztywnianiu źdźbła oraz ochronie fungicydowej. Inaczej bez sensu tyle N sypać chyba że zależy ci na słomie.

Ja dziś zapodałem 150 kg saletry na 2 dawkę, mocznik pójdzie na 3 i pod qq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nie mam przekonania do mocznika, pisza ze szybko sie ulatnia i zacznie dzialac dopiero w maju jak dam np na 1 kolanko

 

a jest sens dawac wieksze dawki saletry niz 250 kg na druga dawke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocznik tylko tuż przed deszczem, najlepiej długim i drobnym. Straty są spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...