Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

.. i mączniak atakuje.

przyjacielu a po czym wnioskujesz ze tu jest maczniak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekmie jeśli to mszyce to może być problem z barley yellow dwarf virus BYDV (wirus żółtej karłowatości jęczmienia) który atakuje wszystkie gatunki zbóż łącznie z kukurydzą oraz wiele traw. Problemem przy ciepłej pogodzie może być również wheat dwarf virus, WDV (wirus karłowatości pszenicy) występuje na pszenicy, życie i jęczmieniu, tylko wektorem WDV jest skoczek zgłobik smużkowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy Ty zdjecia robiles ?

 

ale teraz mamy maczniak jesienia atakuje

 

ja bym moczniaka szukal na spodniej stronie lisci zboz ale kazdy ma ,, swoje ,, sposoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mączniak

maczniak_prawdziwy.jpg

zyto_03_macz1.jpg

 

Ansiu u Ciebie chyba snieg popadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekmie mączniak na 100%, choć Tobie zapewne chodzi o co innego na tych zdj i dla mnie to na 90% uszkodzenia przez mszycie pod lupą powinno być widać wyraźne miejsce nakłucia i wokół niego chlorozę.

 

Podstaw do podejrzewania chorób wirusowych nie widać.

BYDV mało prawdopodbne a WDV póki co właściwie realnie niemożliwe w u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedys ktos mnie tu objechal od gory do dolu i na opak i na wskros ze brakuje mi wiedzy elementarnej

 

bo byl na AR i nawozili przenice doswiadczalnie roztworem mocznika w przeliczeniu dali tyle samo co na polu a pszenica marna byla

 

Moim zdaniem to bylo doswadczenie ile ta pszenica wytrzyma

 

bo skoro oni regularnie co tydzien dawali to nie badali czy ta roslina ma opymalna ilosc N czy tez nie objawy przenawozenia skrajnego - tu taki przypadek jest bo 180kg pobranych w 90% 162 kg na ha przy nawozeniu doglebowym wykorzystanie jest w 30% co daje 60 kg wiec bylo by to porownywalne do dawki 540kg N na ha roslina raczej podobnie by wygladala

 

Wiadomo madry nie jestem skoro sie z Wami ujadam ale nigdy nikogo nie chcialem obrazi¢ ani ponizyc

 

a z moich obserwacji to wynika ze Polscy rolnicy maja ogramna wiedze ale wlasnie typu poplon to zbawinie na gleb bo ilosc pruchnicy sie podnosi ale jakim kosztem to juz nie kazdy wie

 

Spytajcie co to zyznosc ,urodzajnosc to nawet po 1 l samogony wie co to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ty taki "mądry" to powiedz jakie plony osiągacz i kiedy zlikwidujesz głód na świecie, bo nagrodę "jobla" to już masz zapewnioną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku o czym Ty piszesz

 

Normanie nic dodać nic ująć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osa 21 ja nie madry a głupi

 

 

To ze nie dałeś sie zwariować i nie wierzyłeś ze poplon nie produkuje NPK a pobiera to sie chwali bo sa tacy na forum co do dzis uważają ze poplon produkuje NPK i jeszcze wode

 

Ale skoro pytasz o plony rekordowych Ci nie bede pisał bo i tak górka zboża w PL jest kolo 4mln wiec to ze jest więcej oznacza w sumie 32mlnx600 takie ceny to szukać na zboze ale niech bedzie daje 192mln

 

teraz rok prędzej 28x 700 =196mln wiec w sumie o 4mln ale w plecy jesteśmy

 

jak jeszcze chcesz coś wiedziec to pisz przyjacielu bo takich ludzi potrzeba na tym forum i w polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego szu poplon zatrzymuje składniki łatwo wymywalne( np potas azot ) a niektóre produkują azot (np. łubin) jest jeszcze parę rzeczy na plus ale to już sam wyszukaj w necie .Tak dla Twojej wiadomości bardzo rzadko sieję poplon ze względu na dobry płodozmian

Jeszcze jedno odpowiadaj na zadawane pytania

pisz dialog bo forum to samo się rządzi i dość tu bałaganu (szu odpowiada szu)

może to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roolnik

 

to pisze ze perz jest dobrym poplonem ale nie produkuje Azotu ale prace hodowlane trwają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to niech trwają proponuje trzymać się tematów a i zdradź nam swoje plony ile czego masz przy jakim nawożeniu ziemi lokalizacji uprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekordowe plony dla pszenicy to pewnie kolo 10

nie uprawiam poplonów albo mało bo kosztuje mnie to dożo nerwów i lekko 300kg saletry wiec 400zł musze dopłacić

 

lubię drób i hodowców po Kurzaku plony sa duzo wyższe

 

Plon sam mnie nie cieszy patrze bym miał 15 % rekordy dobijam do 16% białka

nie pamiętam kiedy miałem ponizej 13

Ale kolego przy dzisiejszej cenie muszę do każdej tony plonu z 100 dołożyć

 

 

i lobię duzy MTZ

 

Roolnik napisz jak uprawiać poplon by osiagniać taki plon bez kurzaka jak mi sie udaje nie zawsze ale w sprzyjacym roku sie udaje

 

srednio jestem troche pow 7 taka solidna sśrednia z kilku lat

 

tak gleby srednio wyjdzie 3b do 4a

 

Oborkik kurzy daje takiego kopa roslina ze nie wiadomo skad ona ma taka

siłe do rośniecia

 

pamietam rok powodzi kuzyn walczył chwościkiem buraczanym ja wtedy nawet nie wiedziałem co to jest miałem rok rekordowych plonów buraków

a on chyba z 4 opryski zrobił i miał buraki przy(słowo zostało usunięte)sowate

 

Najlepje to rzepak mi sie podobał na kurzaku i wegierska odmiana

ATTILA 3m wysokosci ludzie w kolo wiedzieli kogo to jest obstawiali plon 3,5

było wiecej

Rzepak bez skracania i bez ochrony grzybowej do zbioru sie nie połozył

kosilem z hederem maksymalnie podniesiony do góry sciern miałem 1,3 m

BEZ Poplonów i bez miedzy plonów panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rekordowe plony dla pszenicy to pewnie kolo 10

nie uprawiam poplonów albo mało bo kosztuje mnie to dożo nerwów i lekko 300kg saletry wiec 400zł musze dopłacić

 

lubię drób i hodowców po Kurzaku plony sa duzo wyższe

 

Plon sam mnie nie cieszy patrze bym miał 15 % rekordy dobijam do 16% białka

nie pamiętam kiedy miałem ponizej 13

Ale kolego przy dzisiejszej cenie muszę do każdej tony plonu z 100 dołożyć

 

 

i lobię duzy MTZ

 

Roolnik napisz jak uprawiać poplon by osiagniać taki plon bez kurzaka jak mi sie udaje nie zawsze ale w sprzyjacym roku sie udaje

 

srednio jestem troche pow 7 taka solidna sśrednia z kilku lat

 

tak gleby srednio wyjdzie 3b do 4a

 

Oborkik kurzy daje takiego kopa roslina ze nie wiadomo skad ona ma taka

siłe do rośniecia

 

pamietam rok powodzi kuzyn walczył chwościkiem buraczanym ja wtedy nawet nie wiedziałem co to jest miałem rok rekordowych plonów buraków

a on chyba z 4 opryski zrobił i miał buraki przy(słowo zostało usunięte)sowate

 

Najlepje to rzepak mi sie podobał na kurzaku i wegierska odmiana

ATTILA 3m wysokosci ludzie w kolo wiedzieli kogo to jest obstawiali plon 3,5

było wiecej

Rzepak bez skracania i bez ochrony grzybowej do zbioru sie nie połozył

kosilem z hederem maksymalnie podniesiony do góry sciern miałem 1,3 m

BEZ Poplonów i bez miedzy plonów panowie

Skończ człowieku pyerdolić głupoty i zażyj lepiej te swoje tic taki które Ci pan doktor na główkę zapisał ((słowo zostało usunięte) takie bzdury że nawet byśmy Tobie w nie uwierzyli jakbyśmy nie mieli własnych gospodarstw i kilkuletniego baaaa kilkudziesięcioletniego doświadczenia praktycznego)

PS: Nie jestem nerwowy... ja tylko w sposób żwawy i asertywny reaguję na pieprzenie głupot!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Analfabeta"(a może tylko leń że nie dba o pisownię) pisze tak jak pisze , ale w jednym przyznam mu rację.Obornik kurzy bardzo dobrze wpływa na plony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ja pierdziele głupoty to opinia tekmie tez jest tyle warta co kurzak

 

@przyjacielu Tomass12345 napisz czego nie rozumiesz co Ci sie nie zgadza

 

Bo Twój wpis wygląda tak jak byś miał zaparcie i szukał spirali do przeczyszczania na tym portalu

 

Nie chciałem pisać o plonach bo to juz większej głupoty nie ma jak ujawniać rekordowe plony ale skoro tyle osób naciskało to zrobiłem to

 

Chciałem tylko Wam pokazać ze działania poplonu nie zawsze przynosi korzyści

 

(Chyba sie udało przekonać największych sceptyków ze dodatkowa uprawa w jednym roku powoduje zwiększone pobranie wody i składników pokarmowych

Ale to jest oczywiste uprawa zyta ozimego na kiszonkę i kukurydzy na kiszone

zawsze powoduje ze suma masy i enegii z zyta i kukurydzy jest mniejsza niz

z uprawy samej kukurydzy na kiszone |)

Nie moge zrozumieć dlaczego rolnicy chcą by program RS był nadal w takim samym kształcie w Niemczech sa inne dopłaty i inaczej ten program wygląda

dlaczego w PL tak nie wyglada

W Holadnii jeszcze inaczej

ale skoro znawca Tomasss12345 poza przeklinaniem nic nie umie to co sie dziwić ze u nas jest coś co nie ma sensu

Po tym najlepiej poznać fachowca

z moich obserwacji ze większość tych co to sieje ponosi straty .Pisze to na przykładzie mojego znajomego co 2 razy wjechał w program RS

zrezygnował z uprawy pszenica oz rzepak oz w kółko

 

teraz sieje jęczmień jary po orce wiosennej ma czasem plony kolo 2 ton z ha

od kilku lat ora poplon jesienią jest dużo lepiej z plonami ale do czasów plonów z pszenicy oz i rzepaku daleko

i jak ma lichy jęczmień jary to rzepak oz po nim tez rekordowych plonów nie osiągnie .Fakt on jeszcze inne rzeczy zmienił i to tez średnio sie bilansuje

mi ręce opadają jak pisze o oczywistych rzeczach i jeszcze jestem obsmarowywany ale pisze poważnie na Angielski przejdźmy wszystkim to wyjdzie na dobre i mogę obiecać ze bedze pisał gramatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro ja pierdziele głupoty to opinia tekmie tez jest tyle warta co kurzak

 

@przyjacielu Tomass12345 napisz czego nie rozumiesz co Ci sie nie zgadza

 

Bo Twój wpis wygląda tak jak byś miał zaparcie i szukał spirali do przeczyszczania na tym portalu

 

Nie chciałem pisać o plonach bo to juz większej głupoty nie ma jak ujawniać rekordowe plony ale skoro tyle osób naciskało to zrobiłem to

 

Chciałem tylko Wam pokazać ze działania poplonu nie zawsze przynosi korzyści

 

(Chyba sie udało przekonać największych sceptyków ze dodatkowa uprawa w jednym roku powoduje zwiększone pobranie wody i składników pokarmowych

Ale to jest oczywiste uprawa zyta ozimego na kiszonkę i kukurydzy na kiszone

zawsze powoduje ze suma masy i enegii z zyta i kukurydzy jest mniejsza niz

z uprawy samej kukurydzy na kiszone |)

Nie moge zrozumieć dlaczego rolnicy chcą by program RS był nadal w takim samym kształcie w Niemczech sa inne dopłaty i inaczej ten program wygląda

dlaczego w PL tak nie wyglada

W Holadnii jeszcze inaczej

ale skoro znawca Tomasss12345 poza przeklinaniem nic nie umie to co sie dziwić ze u nas jest coś co nie ma sensu

Po tym najlepiej poznać fachowca

z moich obserwacji ze większość tych co to sieje ponosi straty .Pisze to na przykładzie mojego znajomego co 2 razy wjechał w program RS

zrezygnował z uprawy pszenica oz rzepak oz w kółko

 

teraz sieje jęczmień jary po orce wiosennej ma czasem plony kolo 2 ton z ha

od kilku lat ora poplon jesienią jest dużo lepiej z plonami ale do czasów plonów z pszenicy oz i rzepaku daleko

i jak ma lichy jęczmień jary to rzepak oz po nim tez rekordowych plonów nie osiągnie .Fakt on jeszcze inne rzeczy zmienił i to tez średnio sie bilansuje

mi ręce opadają jak pisze o oczywistych rzeczach i jeszcze jestem obsmarowywany ale pisze poważnie na Angielski przejdźmy wszystkim to wyjdzie na dobre i mogę obiecać ze bedze pisał gramatycznie

szu..... Że tak powiem kolokwialnie, nie neguję tego jaki wpływ na plonowanie ma goowno kurze, tylko (słowo zostało usunięte) takie niestworzone rzeczy że my forumowicze odnosimy wrażenie a nawet skłaniamy się ku temu i stwierdzamy że masz zdiagnozowaną jakąś przypadłość związaną z psychiką np: echolalia, tachyfrenia lub inne schorzenie....

Człowieku zrozum to wreszcie, że nie każdy ma ochotę czytać nieomalże w każdym poście Twoich wypocin, i odpowiadać na Twoje zaczepki po dodaniu komentarza. Zrozum to wreszcie że nie każdy ma ochoę na polemizowanie z kimś (w tym wypadku z Tobą) kto ma tunel powietrzny między uszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przyjacielu tomass12345

 

skoro stawiasz diagnozę medyczna udowodnij ze masz wykształcenie medyczne

 

Jak Ci przejdzie to sam dopisz coś na forum ale w temacie pszenica pisz o tej roślinie

 

pzdr i życzę Ci dużo zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie @tomas i @szu macie cos sobie do powiedzenia to od tego są prywatne wiadomości, nie róbcie tu wiekszego syfu niż jest.

 

Jedyny pozytyw tego zamieszania, to że jak się @szu wkurzył to zaczął ładniej pisać i można teraz łatwiej dojść o co chodzi w jego wypowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@przyjacielu tomass12345

 

skoro stawiasz diagnozę medyczna udowodnij ze masz wykształcenie medyczne

 

Jak Ci przejdzie to sam dopisz coś na forum ale w temacie pszenica pisz o tej roślinie

 

pzdr i życzę Ci dużo zdrowia

Ja Tobie nic udowadniać nie muszę bo nie widzę potrzeby aby się Tobie z czegokolwiek spowiadać

A to czy jest to temat o pszenicy czy też inny w którym niewątpliwie robisz "gnój" to nie ma znaczenia, chciałem tylko aby do Ciebie dotarło że 99,9% ludzi zaglądających tu na forum nie ma zamiaru czytać wypocin a już tym bardziej komentować bzdur jakiegoś abderyty.

Także życzę sporo zdrowia ... a tak na marginesie uważam że w Twoim wypadku szeroko pojęta eugenika ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@przyjacielu tomass12345

 

skoro stawiasz diagnozę medyczna udowodnij ze masz wykształcenie medyczne

 

Jak Ci przejdzie to sam dopisz coś na forum ale w temacie pszenica pisz o tej roślinie

 

pzdr i życzę Ci dużo zdrowia

Ja Tobie nic udowadniać nie muszę bo nie widzę potrzeby aby się Tobie z czegokolwiek spowiadać

A to czy jest to temat o pszenicy czy też inny w którym niewątpliwie robisz "gnój" to nie ma znaczenia, chciałem tylko aby do Ciebie dotarło że 99,9% ludzi zaglądających tu na forum nie ma zamiaru czytać wypocin a już tym bardziej komentować bzdur jakiegoś abderyty.

Także życzę sporo zdrowia ... a tak na marginesie uważam że w Twoim wypadku szeroko pojęta eugenika ma sens

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@przyjacielu tomass12345

 

skoro stawiasz diagnozę medyczna udowodnij ze masz wykształcenie medyczne

 

Jak Ci przejdzie to sam dopisz coś na forum ale w temacie pszenica pisz o tej roślinie

 

pzdr i życzę Ci dużo zdrowia

Ja Tobie nic udowadniać nie muszę bo nie widzę potrzeby aby się Tobie z czegokolwiek spowiadać

A to czy jest to temat o pszenicy czy też inny w którym niewątpliwie robisz "gnój" to nie ma znaczenia, chciałem tylko aby do Ciebie dotarło że 99,9% ludzi zaglądających tu na forum nie ma zamiaru czytać wypocin a już tym bardziej komentować bzdur jakiegoś abderyty.

Także życzę sporo zdrowia ... a tak na marginesie uważam że w Twoim wypadku szeroko pojęta eugenika ma sens

 

Po Jajkach sie dziś drapałeś ? Zrób sobie masaż paralizatorem

Potem Bańki postaw po 2

 

Tato w Alpy sie wybier ale nie głody zjedz coś w Sowa i przyjaciele

 

jak wrócisz napisz jak było

ps

nikogo nie zabij w drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...