Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to prawda 6 ton słomy to conajmniej 1000l wody

 

 

na nasze to 1 litr na 10m kwadratowych

 

kazda kropla jest na cene złota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By odtworzyć plantację pszenicy nalezy sprzedać ok.

1 tonę na nawóz przedsiewny

1 tonę na nawóz azotowy

1 tonę na ochronę roślin

1 tonę na paliwo

0,5 tony na ziarno siewne , lemiesze , i inne dupersznity

Wobec czego nie sprzedając tej pszenicy mamy pewne 4,5 tony ziarna + 300 zł zaoszczędzone na koszeniu .

 

Jak to się ma do średnich zbiorow w Polsce , ryzyka uprawy i zdrowotnosci umysłu oraz kręgosłupa , odpowiedzcie sobie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam Panowie u Was przygotowania pola do nowego sezonu? u mnie na ciężych ziemiach głębosz ledwo co wchodzi, a w wielu miejscach idzie po wierzchu, szczegolnie w miejscach ścieżek technologicznych, na uwrociach, gdzieś obok drzew itd.. wiec czarno widze orke bez deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie zamierzam ruszać z sianiem przed 15 października, niestety mam te zasrane poplony na zazielenienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za obszary proekologiczne uznawane są międzyplony lub okrywa zielona, rozumiane jako wsiewki trawy w uprawę główną lub mieszanki gatunków uprawnych wysiewane w terminie nie później niż :

-od dnia 1 lipca do dnia 20 sierpnia danego roku , w przypadku międzyplonów ścierniskowych,

-od dnia 1 lipca do dnia 1 października danego roku, w przypadku międzyplonów ozimych.

Ponadto, obowiązywał będzie obowiązek utrzymania na gruncie:

-międzyplonów ścierniskowych: do dnia 1 października danego roku,

-międzyplonów ozimych: do dnia 15 lutego kolejnego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak osa prawi. Też mam sporo pszenicy którą będę siał po 1 października

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale orke trzeba wczesniej zrobić kilka dni chociaż- chyba że ktoś woli na bieżąco - czyli 1 dzien orania 1 dzien siania.. ale ja wole wczesniej zaorać wszystko a potem w kilka dni zasiać wszystko. Poki co naładowałem na głębosza z 500 kg piasku w workach i jakoś wchodzi w ta skałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie zamierzam ruszać z sianiem przed 15 października, niestety mam te zasrane poplony na zazielenienie.

 

kolego dużo wody zmagazynujesz na zimie w glebie i kulturę gleby osiągniesz

 

 

 

nikt tego nie wymyslił rolnicy chcieli pro ekologiczne to maja

 

sam sie nadziwić nie moge ze jeszcze tak mało polurne sa np opielacze do trawy z aplikatorem nawozu to idealne narzędzie w integrowanej produkcji i dawki nawozu sie zmiesza i dzieli

 

 

a ja od kilku lat wszystko przed siewem pszenicy randapuje co ciekawe juz mam nasladowców swojego patentu w okolicy co prawda ja to robilem z innego powodu w tym roku czesc pól chcę inaczej do siewu pszenicy przygotować jak bedzie zycie swoje scenariusze pisze .pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staram się unikać nadużywania ŚOR.

glifosat to straszne cholerstwo.

co do pielników z podsypem nawozów to takowe stosuję w uprawach warzyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie glifosat to środek jak każdy inny, o ile się używa zgodnie z etykietą, ma swoje plusy, nie jest doglebowy itp... O ile się nie popadnie w skrajności jak np "orka chemiczna" ??? A że się pojawiają jakies artykuliki sponsorowane, to bym tak we wszystko nie wierzył... Czas pokaże jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glifosat rozkładany jest w glebie, a w roślinach to nie za bardzo.

Stosuje przed lub bezpośrednio po siewie

Dla Monsanto to problem bo nie można na nim już tyle zarobić koniecznie chcą zastąpić czymś na co mają patent.

 

U nas jakieś szaleństwo prawie wszyscy zasiali pszenicę nawet już powschodziła, a u mnie dopiero uprawione ścierniska zaczynają się zielenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do randupu podzielę się moimi doświadczeniami z tego roku, jako że chciałem opryskać ścierniska + nieużytek w tym roku to wynalazłem roundap max którego daje się 2l/ha, do tego zmniejszyłem dawkę wody z 300 na 200l/ha. Efekt po tygodniu jest oszałamiający 80% roślin jest uschniętych. Plusem jest że można już orać po 5 dniach, a zapłaciłem za 10kg na Allegro taniej jakbym lokalnie kupił 20l jakiegoś zamiennika i napewno by tak nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ANSU ja na prawdę Ciebie lubie nie obrażaj sie ale nie masz racji

glifosat i w roslinach i w glebie sie odkłada i jest rozkładany ale na wet nie znamy czasu połowicznego rozkładu

 

Pisałem jak prof Zimny z UP w Wrocławiu sorgo dla kogoś tam uprawiał w scisłym doświadczeniu

z 10 ha 1 ha było zyto ozime zasiane na polu to je randapem i zrobili uprawę i siali sorgo 3 razy i 3 razy wschodzilo i zamierało

 

monsanto tylko sprawdziło nr patii środka nic wiecej nie pytało odało kasiorę za doświadczenie tz za 1ha

 

ja nawet Was chciałem spytać czy ktos łaczył glifosat z comandem bo tak jak myslałem na samosiewy to byla by nie zła mikstura ale rzepak biednie wyglada i jeszcze wschody po czyms takim sa na poziomie 20% moze 30%

 

Ja co zauwazylem to ze po polach z glifosatem przytulia o wiele łatwiej ma do wschodzenia niż te kawałki gdzie glifosatu nie bylo

 

dzis nie mam czasu ale znajde badania ze dodawanie do wody jak juz wczesniej pisałem np kwasu azotowego cena 60gr za kg a daje sie moze 0,5 kg na 1 tys l wody

 

inna tez nie zła metoda ocet w sklepie GS kupic za 2zł lit i dac do opryskiwacza

a moj znajomy z RSP tak naprawe to jak by takie RSP były to na pewne by nie zbankrutowały jak to mialo miejsce w Polsce daje od 1 do 3 l oleju rzepaczanego

wiem ze prof wykazał ze woda ustabilizowana a z wodociągu to skuteczność glifosatu z 30 % do 80% podniósł

 

ale tez wiem ze nie wszystkie srodki lubia kwaśna wode do pryskania ale dlaczego tej informacji nie ma na etykiecie to pojać nie moge pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem Command 480 EC sam i z glifosatem rewelacja w siewie bezorkowym bezpośrednio po. Uszkodzenia były identyczne z glifosatem obyło się już bez poprawek, a po samym Command'zie poprawki.

Zakwaszanie wody pozbywanie się jonów wapnia magnezu to nie tylko przy glifosacie np dodaję 5kg/ha siarczanu amonu do Cerone gdzie pszenica jest w fazie przed liściem flagowym co pozwala zmniejszyć o połowę dawkę przy takiej samej skuteczności. Nie wszystkie środki lubią kwaśną wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale tez wiem ze nie wszystkie srodki lubia kwaśna wode do pryskania ale dlaczego tej informacji nie ma na etykiecie to pojać nie moge pzdr

 

pH mamy w karcie charakterystyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosowałem Command 480 EC sam i z glifosatem rewelacja w siewie bezorkowym bezpośrednio po. Uszkodzenia były identyczne z glifosatem obyło się już bez poprawek, a po samym Command'zie poprawki.

Zakwaszanie wody pozbywanie się jonów wapnia magnezu to nie tylko przy glifosacie np dodaję 5kg/ha siarczanu amonu do Cerone gdzie pszenica jest w fazie przed liściem flagowym co pozwala zmniejszyć o połowę dawkę przy takiej samej skuteczności. Nie wszystkie środki lubią kwaśną wodę

 

http://www.ppr.pl/artykul-wplyw-jakosci-wody-na-skutecznosc-substancji-189243-dzial-2.php

 

tu jest artykuł z forum naszego temat dotyka tyle ze ja z kwasami bylem juz daleko dalej

 

masz racje ze nie wszystkie srodki lubia niskie ph to napisz jakie nie lubia a karta harakteryski srodka to nie zalecenie w jakim ph srodek rozpuszczać

 

 

jak nie jest to tajemnica to napisz ile daleś commadu ile glifosatu

ja to doswiadczenie 1 m kwadratowy zrobilem z dawka ,,końska'' ale jak bym miał pewnosc ze rzepak przetrwa to bym w polu spróbował .

 

 

Ja tak troche podejrzewam ze w polsce rzepak z gmo juz od dawna jest uprawiany ale wiecie ja nie uprawiam wiec to tylko moje przypuszczenia

 

 

znajde ten lepszy artykuł to podam o stabilizowaniu wody

 

5kg siarczanu amonu to ja osobiscie dodaje do siarcznu mg i mocznik

 

a to obniża ph 200l wody tak o 1 czasem o 1,5 . Ja planuje wszystka wode do oprysku przez fitr z zywica do zmiękczania puszczać =zywice mam juz z 10 lat ale to ma ponoć 30 letni okres zywotnosci w filtrze narazie w pralce mam to zastosowane czy proszku mniej sypie nie wiem ale jakaś satyfakcja jest na pralce kamienia nie widziałem wiec moze i coś działa a może nie bo bęben plastikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

commadu ile glifosatu- tyle co zalecane etykieta + siarczan amonu

 

JAK POPRAWIĆ SKUTECZNOŚĆ ZABIEGÓW HERBICYDOWYCH W SADZIE Prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak

 

Skuteczność działania niektórych herbicydów może zostać znacznie ograniczona przez wiele związków mineralnych rozpuszczonych w wodzie. Najsilniej oddziałują kationy: wapnia (Ca+2), magnezu (Mg+2)............

http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=3115

 

Jak coś piszecie podajcie źródło, a nie gdzieś słyszałem, ktoś mi powiedział!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przyjacielu Ansiu p prof Grzegorza Skrzypczaka znam osobiscie ale to nie jego badania czytałem

 

tu znalem na szybko gosc sprzedaje kondycjonery http://doradztwosadownicze.pl/zwieksz-efektywnosc-zabiegow-chemicznych-zadbaj-o-wlasciwosci-wody/

 

a tu z forum z konkurencji http://www.agrofoto.pl/forum/topic/24247-kondycjoner-wody/

 

ja nic innego nie robie ale do wszystkiego nie dodaje kwasu bo z tego co ja czytałem to nie jest to taka prosta zasada cena kwasu azotowego moze być rózna wiadomo ze jak sie kupuje cała cysterne bedzie taniej ale tak od 65 gr za kg sie zatrzyna cena w ilosciach 200kg to zaledwie 140l bo gestosc jest okolo 1,5 i co ciekawe i dla kwasu 65 i 75 jest podobna

 

ja pytałem ile ktoś dał glifosatu do commandu bo na moim doswiadczeniu rzepak dostał mocno po plecach fakt samosiewów nie ma ale co to za intereres 2 l glifosatu 25 zł a 1 np targi ja cos tanszego dałem 40zł na ha

 

wiec gra nie warta świeczki ale jak by nie bylo skutów ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno czytałem to w ZESZYCIE Naukowym kiedyś każda uczenia takie miała i je publikowała ale teraz czasy sie zmieniły wiedza jest towarem

 

Ale jak znajdę to bo sie droczyłem z naszym ekspertem z BASF mimo ze tez kilku doradzców znam i jeden mi fajny trik zdradził ale zaprzeczy w zywe oczy ze to nie on wsypał jak obniżyć dawki s o r bo jego zadanie jest sprzedać jak najwięcej nie jak najmniej

 

To wleje pamiętam ze był tam glifosat jakiś peripteroid i jeszcze cos na chwasty i i własnie ten od robaków srodek cos gorzej działał po zakwaszeniu

 

ale tak mi sie jeszcze wspomniało z gifosatem ja rózne rzeczy rozpuszczałem z nim i mocznik tez na pewno ph podnosi a skuteczność była jednakowo dobra jak siarczanem azotu wiec to raczej napięcie powierzchniowe działą i przyleganie do roślin pewnie sie zwiększa

 

Bo własnie w tych zeszytach były badania np siarczan Manganu z sor na buraki i tez były dodatnie wyniki juz efekt 0 nie jest zły bo mozesz łaczyć 2 zabiegi jak masz jeszcze dodatni wpływ to jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego to co podaje producent to nalezy przestrzegać ja nie raz pisałem ze np dodatek mocznika tez powoduje zwiększenie skutecznosc jest to tez zabieg dzie ph sie podnosi

 

ale czy wode sie stabilizuje tym czy nie nie wiem . Pewnie sie kiedyś dowiem

 

i akurat w tej grupie srodków kiedys u Was na forum wyczytałem ze ktoś tam dodał mocznik i spowodowało to skurcenie pszenicy

 

ja dodaje kwas azotowy 400ml na 1 tys wody to gdzie to nosnik

 

tylko i wyłącznie stabilizuje wode

 

kondycjoner kosztuje 15 20 zł na ha zastępujesz sobie przy okazi papierek lakmusowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kissmy...

pH w karcie charakterystyki jest podane dla danego ŚOR i nie ma ścisłego związku

z działaniem danego środka w danym zakresie pH cieczy roboczej.

 

szu

Kwas azotowy bardzo szybko i dość silnie obniża pH, do słabszego i bardziej stabilnego obniżenia pH (działanie buforujące) służą słabe kwasy monokarboksylowe, które dodatkowo obniżają napięcie powierzchniowe cieczy (silniej ze wzrostem długości łańcucha węglowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@metrax12 przyjacielu to ja wałkuje od roku ze kwasem azotowym fosforowym sie stabilizuje wodę

 

ale moze znasz działa tej stabilizacji i co to daje bo ja nie ptrafie tego wytłumaczyć

wiem ze ogrodnicy do ferdygacji stabiluzja wode bo podobno np 2kg mocznika w 1 tys wody by sie ,,rozmyło;; i nie bylo by działa Azotu podczas ferdygacji juz nie wspomne o droższych nawozach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pH w karcie charakterystyki jest podane dla danego ŚOR i nie ma ścisłego związku

z działaniem danego środka w danym zakresie pH cieczy roboczej.

 

na to tez zwrócilem uwagę naszemu eksprtowi z BASF i odpisał ze wieksze znaczenie od ph wody na rozpuszczalność środka ma temperatura wody wiec zapytałem w jakiej temperaturze rozpuszczają srodki do rejestracji i zero reakcji do dzis

 

a mamy podobno rolnictwo integrowane tzn ze wykorzystujemy wszystkie naukowe osiagniecia w celu minimalizacji stosowania sor .

 

A z tego co widzę jest dokładnie odwrotnie ciekawe dlaczego

 

Czy frarej nie wie ph ma istotne znaczenie dla ilosci stosowanych srodków

 

 

teraz na jesien jest fajna nowa mieszanina boxer legato i glean szkoda ze bover drogi ale mozna jeszcze zamiast niego dac IPU powinno być nie zle

dawka legato 0,1 2 l ipu i 5 do 7 gr Greanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...