Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z drugą dawką azotu pojadę w tym tygodniu jak tylo wyjdzie pierwsze kolanko 150-170kg/saletry a trzecią jak nabrzmieje pochwa i będą się pokazywać czubki kłosa 130-150kg saletry.Ma być susza w lato dlatego zalecam stosować środki fungicydowe zawierające strobilurynę która zpeni roślinie lepszą gospodarkę wodną przezco będzię dłużej zielona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też pod koniec tego tygodnia. około 200kg/ha. tak tak pryskajcie na grzyby ,bo przy takiej nijakiej pogodzie, a być może później suszy będą duże straty w plonie. amistar powinien gładko schodzić ze sklepów. czyli dalej drogie żboże ale ja nie mam nic przeciwko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można opryskać na owsik i inne chwasty pszenicę jarą i przy okazji zasilić mocznikiem(dolistnie)??Jak juz jestem przy jarych zbożach czy jęczmień też już można opryskać(na to samo co pszenicę i zasilić mocznikiem)??Pytam się,bo niektórzy mówią,że jęczmienia jeszcze nie wolno opryskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolistnie najlepiej dokarmiać zboza w czasie krzewienia wcześniej niebardzo ma to sens.A cherbicydami pewnie nie wszystkimi można pryskac od trzeciego liścia ale lepiej troche poczekać tymbardziej że chcesz pryskać od głuchego owsa a on jeśli kiełkuje z dużej głębokości to potrafi dość późno schodzić.Teraz jest sucho i jeśli opryskasz to później jeśli spadnie deszcz bedziesz miał wtórne zachwaszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem wszystko pryskać,ale się opryskiwacz zje...jęczmiona posiałem w połowie marca,więc myslę,że teraz powinna byc dobra pora na zasilenie.Chwast wali jak skur... a owsa głuchego jest w h... a w dodatku jaki duzy już i myślę teraz pryskać bo mi je... owsik jęczmień zadusi-tyle go jest.W pszenicy jest to samo(jarej i ozimej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj miałem wszystko pryskać,ale się opryskiwacz zje...jęczmiona posiałem w połowie marca,więc myslę,że teraz powinna byc dobra pora na zasilenie.Chwast wali jak skur... a owsa głuchego jest w h... a w dodatku jaki duzy już i myślę teraz pryskać bo mi je... owsik jęczmień zadusi-tyle go jest.W pszenicy jest to samo(jarej i ozimej).

 

Marcin .co z Twoim językiem?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pszenicę Attribut,bo w jęczmieniu nie można.A tak to Pumę(cholernie droga),ale mam nadzieję,że będę miał potem spokój.A na zwykłe chwasty to zastosowałem Golda(z Attributem) i Sekatora(w formie płynnej,dzięki czemu bardzo dobrze komponuje się z Pumą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie mikroelementy dajecie na pszenice jakiś plonvit czy co tam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odżywek stosuję na zboża (i nie tylko) Rosasol ( jest go kilka odmian) + mocznik , kiedyś kupowałem mikroelementy w płynie ale jakoś bardziej mi odpowiada dać 4-5 kg/ha rosasolu ( lub czegoś podobnego) a np. 1 litr/ha odżywki w płynie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mma zrobić pokazała sie u mnie w pszenicy biały nalot prz samej ziemi na łodydze chyba jest to grzyb bo biały taki .Pryskałem n agrzyba 2 tygodni etemu Alertyem ale dalej jest !! CO MAM ZROBIĆ ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz duzo kasy to popraw innym srodkiem, ale moim zdaniem nic sie nie stanie jak ci troche dolu przytrzebi chyba ze masz dosyc rzadka pszenice.Najwazniejasza jest ochrona liscia flagowego i klosa, na to szczegolnie uwazac.Pytanko czy znalezli juz cos na wirusowa chorobe pszenoszona przez mszyce.Zapomnialem nazwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy najlepiej jak poprawie jeszcze raz Alertem ?? Pszenice mam w fazie pokazywania sie kłosów Myśle żeby dać teraz odzywke + Alert 0.5 l co Wy na to ??? żeby za dużo kasy nie wydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich prosze napiszcie jakie są u was ceny Środków.

U mnie Zbożo pak (pakiet do pełnej ochrony 5 ha pszenicy)

po 2000 zł

Zainteresowanych Zbożo pakiem proszę o kontakt damian.dra@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy najlepiej jak poprawie jeszcze raz Alertem ?? Pszenice mam w fazie pokazywania sie kłosów Myśle żeby dać teraz odzywke + Alert 0.5 l co Wy na to ??? żeby za dużo kasy nie wydać
Myślę że nie należy powtarzać oprysku tym samym środkiem, a w fazie kloszenia to już znajdź lepszy długodziałający środek, bo już więcej oprysków na grzyba nie będziesz pewnie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co polecacie na ten drógi oprysk na grzyba .TYLKO COŚ TAŃSZEGO PROSZE ???????!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co polecacie na ten drógi oprysk na grzyba .TYLKO COŚ TAŃSZEGO PROSZE ???????!!!

Jak coś naprawde taniego to polecam:

a) kupić ruski fungicyd są po 12 zł/l i dajesz 3l/ha

b)normalny fungicyd zmniejszyć dawke o 25% i dodać Niagare lub trend 0,1l.ha

 

Co z cenami

Moja propozycja za ceny proponuje porade.

Jestem doradcom ws. Roślin i ich uprawy

A ceny są mi potrzebne do doradztwa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecam Huzar 200g/ha + Basfoliar 36E A esteron z paka zastosować na 2 zabieg lub na jęczmień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprubujcie zbożo paka Pierwszych 15 zapytań zostanie nagrodzone próbką zbożo paka na 0.5ha

warunek zapytania podać ceny ok. 10 środków do zastosowania w zbożach rzepaku lub burakach cukrowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem początkującym rolnikiem i mam pytanie. Jak rozpoznać koniec fazy strzelania w źdzbło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy adiuwant można dodac do każdego oprysku z każdym środkiem ???? Myśle tu o TREND lub OLEJAN??? Czy są jakieś przeciw wskazania do dodawania ich do wszystkeigo??? CO MYŚLICIE O TYM ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy adiuwant można dodac do każdego oprysku z każdym środkiem ???? Myśle tu o TREND lub OLEJAN??? Czy są jakieś przeciw wskazania do dodawania ich do wszystkeigo??? CO MYŚLICIE O TYM ???????

Olejan do większości herbicydów a trend najlepiej tylko do środków dupont ale adwiutanty możesz stosować do wszystkich herbicydów.

A jekie masz ceny adwiutantów i innych środków

 

 

 

 

 

jeszcze raz prosze przysyłajcie ceny środków i odżywek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi tu o opryskna grzyba lub na insekty???? Czy z tymi można łączyć TREND OLEJAN itp...

 

Trend kosztuje 1zł u mnie opakowanie czyba 1l albo 0.5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...