Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

panowie co to za gówno mam na pszenicy jarej żeruje na liściach flagowych właśnie teraz koncówki sa biale tak jakby wysysalo soki .. paskudztwo jakies takie larwy czarno fioletowe .. juz ich niewiele bo pewnie sie przepoczwarzył....y pryskać? i czym? pszenica bombona z centrali na innej odmianie zaraz obok niema nic... co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Poradźcie jakim środkiem na chwasty można pryskać pszenice która ma już kłóska.

Wcześniej pryskałem chwastoxem turbo ale on chyba odpada w tej fazie rozwojowej.

Za odpowiedź dzięki.

Nie pryskaj jak pszenica sie klosi i pyli !! bo bedzie po zbiorach, ale widzialem jak gosc pryskal po kwitnieniu, gdy bylo juz ziarko, pewnie sieknąl jakims chwastoksem czy aminopielikiem bo smierdzialo jak cholera, ale nie polecam tego zabiegu bo róznie moze byc... za to randup jak najbardziej gdy zboze zacznie dojrzewac 3l + wspomagacz

ale to tylko sugestia, wybor nalezy do ciebie

 

Tu masz racje ale. Rundup możesz dopiero w fazie dojrzewania.

Na kłosa lapiej nie pryskać, a jeżeli jest to bardzo ważne to daj huzara 100g/ha.

Późnym wieczorek gdzieś koło 21:30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co to za gówno mam na pszenicy jarej żeruje na liściach flagowych właśnie teraz koncówki sa biale tak jakby wysysalo soki .. paskudztwo jakies takie larwy czarno fioletowe .. juz ich niewiele bo pewnie sie przepoczwarzył....y pryskać? i czym? pszenica bombona z centrali na innej odmianie zaraz obok niema nic... co zrobić?

 

to skrzypionka sa rozne srotki na to kosz ok. 20zł na hektar. ale dziwie ci sie ze wczesniej nie pryskałes bo ja juz opryskalem 2 tygodnie temu jeczmien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze niema tego wiele... jest tylko na najladniejszej pszenicy niewiem czy pryskać..i czym.. teraz pewnie to juz sie przepoczwarzyla i pewnie za późno jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jaka ilość pszenicy, owsa, jęczmienia, kukurydzy i ziemniaków mozna oczekiwac z jednego ha ziemi 3 klasy niezbyt ciężkiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jaka ilość pszenicy, owsa, jęczmienia, kukurydzy i ziemniaków mozna oczekiwac z jednego ha ziemi 3 klasy niezbyt ciężkiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwac to mozna duzo a zebrac to roznie, bo rolnictwo to fabryka po golym niebem,Bardzo dziwne pytanie zadales ksiazke piszesz czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczekiwac to mozna duzo a zebrac to roznie, bo rolnictwo to fabryka po golym niebem,Bardzo dziwne pytanie zadales ksiazke piszesz czy co ?

 

Moze pisze a moze nie nie wiem czy starasz sie byc dowcipny ale jak wiesz to mogłbys napisac ze srednio z hektara wychodzi jakies 4 tony zboza np pszenicy i bedzie git no chyba ze nie wiesz to wtedy piszesz komus jakies hasełko ktore smieszy tylko ciebie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie jaka ilość pszenicy, owsa, jęczmienia, kukurydzy i ziemniaków mozna oczekiwac z jednego ha ziemi 3 klasy niezbyt ciężkiej ??

 

wg mnie 80% zależy od rolnika i na 4-5 klasa jak nie ma 4t to jest ŹLE, największy plon pszenicy na 4 klasie (mozaikowa ziemia) wyszedł 6,5t, więc na 3 klasie wypadało by mieć średnią 5t ale to zależy od rolnika. suchej kukurydzy moim zdaniem powinno być 7-8t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie 80% zależy od rolnika i na 4-5 klasa jak nie ma 4t to jest ŹLE, największy plon pszenicy na 4 klasie (mozaikowa ziemia) wyszedł 6,5t, więc na 3 klasie wypadało by mieć średnią 5t ale to zależy od rolnika. suchej kukurydzy moim zdaniem powinno być 7-8t.

 

Dzieki za konkretna odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was siał odmianę Touareg lub jakąś z grupy E

Jaka jest cena takiej pszenicy do siewu.

A może ktoś siał pszenice hybrydową jaka cena i ile na hektar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u was prezentują sie pszenice? U mnie dwa ostatnie pierta (od ziemi) sie nie wykształciły, zapowiadało sie od 10 do 11 pieter a jest 8 do 9. Nie wiem dlaczego tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem pryskalem pszenice Arteą juz na klos gdzie na lisciach byly juz oznaki choroby a teraz septoriozy i rdze maja sie dobrze nic nie pomoglo.

Czy teraz jezeli jeszcze opryskam to czy to cos pomoze czy juz za pozno moze ktos mi cos poradzi .fakt ze lan jest gesty i wysoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem tyle ze trzeba zmieniac grzybobojcze i jak w tamtym roku byla Artea to w tym moze slabiej dzialac.Jak masz naprawde ladna psznice to potraktuj ja Amistarem napewno podzala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was siał odmianę Touareg lub jakąś z grupy E

Jaka jest cena takiej pszenicy do siewu.

A może ktoś siał pszenice hybrydową jaka cena i ile na hektar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku mam Legendę i pszenica jest super. Jedyny ból to że już ja atakują dziki ale cóż one też chcą żyć, a nadleśnictwo wyrówna straty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym roku mam Legendę i pszenica jest super. Jedyny ból to że już ja atakują dziki ale cóż one też chcą żyć, a nadleśnictwo wyrówna straty

Po ile ją kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Legende obok Finezji jest wyzsza niektore klosy maja 11 - 12 pieterek i sa luzniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Legende, Anthusa, Krisa i Kobiere obok siebie i nie wiem jak będa plonowały ale Kris bije wszystkie na głowe i jak bedzie plonował tak jak wyglada to plus 50% wiecej niż inne odmiany nasrępna jest kobiera a Legenda i Anthus wygladaja podobnie tylko ta druga jest o wiele niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na jednym polu Tonacje i SW Maxi ciężko dokonać porówania ponieważ Tonacja zasiana jest gęściej nie SW ale za to SW ma dłuższe kłosy kupiłem ją w tamtym sezonie i zasiałem 170kg/h plonowała super pomimo suszy nie wiem jak bedzie w tym roku wszystko się okaże za jakiś miesiąc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Legende, Anthusa, Krisa i Kobiere obok siebie i nie wiem jak będa plonowały ale Kris bije wszystkie na głowe i jak bedzie plonował tak jak wyglada to plus 50% wiecej niż inne odmiany nasrępna jest kobiera a Legenda i Anthus wygladaja podobnie tylko ta druga jest o wiele niższa.

 

Jak myślisz ile z hektara zbierzesz Krisa?Miałeś tą odmianę wcześniej?Po ile za 100kg czy ile tam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
erdem napisał:

Ja mam Legende, Anthusa, Krisa i Kobiere obok siebie i nie wiem jak będa plonowały ale Kris bije wszystkie na głowe i jak bedzie plonował tak jak wyglada to plus 50% wiecej niż inne odmiany nasrępna jest kobiera a Legenda i Anthus wygladaja podobnie tylko ta druga jest o wiele niższa.

 

 

Jak myślisz ile z hektara zbierzesz Krisa?Miałeś tą odmianę wcześniej?Po ile za 100kg czy ile tam??

Nie wiem nie miałem jeszcze tej odmiany.Kupiłm ja w Agricoli w Lublinie i dałem 150zł/q.Narazie pogoda rozdaje kartywczoraj był grad i dzisiaj poprawka jęczmień w wiekszości lezy i pszenice zaczyna wykładać no i sa poobijane kłoski na ziemi tak że straty będa.jak narazie najbardziej ucierpiał groch i rzepak ,buraki sa poszatkowane ale powinny sie zregenerowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alberto napisał:

Ja w tym roku mam Legendę i pszenica jest super. Jedyny ból to że już ja atakują dziki ale cóż one też chcą żyć, a nadleśnictwo wyrówna straty

 

Po ile ją kupiłeś?

 

 

116zł/100kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...