Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z pola plon ok 6 t/ha .Ciesze sie ponieważ była dość rzadka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajno Macie u nas koo Plocka caly czas pada a pszeniczka lezy w takim tepie schniecia to mnie zima zastanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem szczęście deszcz wisiał w powietrzu, ale zboże nie jest takie suche jak w tamtym roku Nie jest źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sano za przenice w Sekowie płaci 560 + vat + dodatek za parametry do tony 6 zł wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosilem u kumpla 3ha pszenicy ,masakra tak czarnego kombajnu jeszcze nie miałem ,jak po spaleniu ,smierdziało jajami a dym byl jak ze spalonej opony ukosił koło 5ton ,chyba jakaś sniec czy co ,ziarno czarne po prostu syf.Pierwszy raz coś takiego widzialem a skosiłem juz grubo ponad 2000ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosilem u kumpla 3ha pszenicy ,masakra tak czarnego kombajnu jeszcze nie miałem ,jak po spaleniu ,smierdziało jajami a dym byl jak ze spalonej opony ukosił koło 5ton ,chyba jakaś sniec czy co ,ziarno czarne po prostu syf.Pierwszy raz coś takiego widzialem a skosiłem juz grubo ponad 2000ha

 

No to fajno u mnie pewnie będzie to samo jak utrzyma się ta pogoda zacząłem kosić w zeszłym tygodniu i to jeszcze na początku tygodnia.Pszenica leży a tu wciąż pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy sie martwicie ze u was leje a u mnie (slaskie) wrescie deszcz spadl i to cale 5L/m2. A ostatnio padalo pod koniec czerwca...

 

Pszenica zaczyna mi wlasnie zolknac ale kukurydza sie dopiero rozpedza (ma nieco ponad 2,5m a na niektorych to nawet 5kolb jest )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po jakich cenach jest skup na dolnym śląsku? Znacie może portal albo strone gzie ceny skupu zboża są podowane. Próbowałem MRiRW ale tam ceny są z marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wykosiłem kawałek 3 ha no i wyszło 6t/ha-tonacja. Cieszę się, bo była późno siana i nic nie stosowałem od grzyba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiscie mi ile u was kosztuje produkcja pszenicy ozimej

jak byscie mogli to nawozenie czym ile kiedy

no i pryskanie czym ile kiedy

no i ile wam wychodzi z ha

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto moj plan ale zeszłoroczny tamten rok był suchy ale plon 5,5t/ha klasa yiemi 4a

? 31-08-2005 Wapnowanie

? 6-09-2005 Podorywka

? 6-09-2005 Bronowanie

? 01-10-2005 Nawóz (250 kg/ha Suprofoska)

? 01-10-2005 Orka

? 01-10-2005 Nawóz (250 kg/ha Suprofoska)

? 01-10-2005 Agregat (2x)

? 01-10-2005 Siew (230hg/ha)

? 7-04-2006 Nawóz (saletra amonowa 200kg/ha)

? 4-05-2006 Oprysk (atlantis, granstar 15g/ha)

? 06-05-2006 Oprysk (10kg mocznik, 8kg siarczan magnezu, 1l insol, 4l basfolier)

? 11-05-2006 Oprysk (10kg,ha mocznik, 5kg siarczan magnezu, 1l insol, 1l alert, stabilan 1l)

? 12-05-2006 Nawóz (saletra amonowa 200kg/ha)

? 31-05-2006 Oprysk 8kg mocznik, siarczan 5kg, 1l insol, 2ha 0,5kg butisan

? 19-06-2006 Oprysk falcon 460

? 17-08-2006 Koszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile robicie wapnowanie ,ja zamierzam teraz pod pszenice , bo ostatnio to chyba z 10 lat temu Powiem wam że nigdy jeszcze od grzyba nie pryskałem pszenicy tylko od chwastów i jak do tej pory plony nie spadają poniżej 5 t/ha, Osa sporo tych zabiegów agrotechnicznych stosujesz Musze pomyśleć może coś wykorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wapnowanie co roku 1 ha ale pokolei wszystkie pola

polifoska 250kg/ha - 300zł

zaprawa raxil gel - 45zl/300kg ziarna

siew 200kg ziarna /ha

oprysk lenipur flo 80 -100zł/ha

karate zeon 20zł/ha

wiosna:

saletra 300kg/ha 240zl

mustang 48zl/ha

unix + tilt 160zl/ha

antywylegacz 30zl/ha

atriubut 120zl/ha

salertra 200kg/ha 160zl

tomigan- 45zl/ha

cerone 45zl/ha

mocznik i dolistnie inne mikroelementy 250zl/ha

saletra 200kg/ha =160zl

amistar+artea +karate 20zl=190zl/ha

plus ON bo wszystkie graty swoje

wynik=około 2000zl bez ON, amortyzacji sprzetu, własnej roboty,opłaty podatki ubezpieczenia itd

plon w tym roku około 8,7t/ha sprzedana jedna partia z 1ha po 540zl/tone

ale ten rok jest wyjatkowo udany, nie wkazdym tyle wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po skorzeniu tegorocznej przenicy napiszę jaki koszt był każdego zabiegu, ale zeszłoroczny to było na + około 500 z ha i oczywiście dopłata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotor kurde szok

ja musze jakos tak zrobic by uzyskac 6ton z ha

osa czyli na ha poszlo ci 500zl to mi odpowiada i plon tez niezly

ale zatkalo mnie po tym co napisal rotor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wapnowanie co roku 1 ha ale pokolei wszystkie pola

polifoska 250kg/ha - 300zł

zaprawa raxil gel - 45zl/300kg ziarna

siew 200kg ziarna /ha

oprysk lenipur flo 80 -100zł/ha

karate zeon 20zł/ha

wiosna:

saletra 300kg/ha 240zl

mustang 48zl/ha

unix + tilt 160zl/ha

antywylegacz 30zl/ha

atriubut 120zl/ha

salertra 200kg/ha 160zl

tomigan- 45zl/ha

cerone 45zl/ha

mocznik i dolistnie inne mikroelementy 250zl/ha

saletra 200kg/ha =160zl

amistar+artea +karate 20zl=190zl/ha

plus ON bo wszystkie graty swoje

wynik=około 2000zl bez ON, amortyzacji sprzetu, własnej roboty,opłaty podatki ubezpieczenia itd

plon w tym roku około 8,7t/ha sprzedana jedna partia z 1ha po 540zl/tone

ale ten rok jest wyjatkowo udany, nie wkazdym tyle wyjdzie

a tak na dobra sprawe z czego mozna by bylo troche zrezygnowac by obnizyc koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie koszt uprawy napewno przekroczył 2 tys. możesz zrezygnować z jakiegoś oprysku bo nawozy musisz dac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na jesień pod korzeń nie daję nawozu wieloskładnikowego bo nie ma takiej potrzeby (analiza gleby), wysiew 180kg pszenicy i ani grama więcej, wiosną oprysk na chwasty, 3xazot 200+200+150 saletra, 2xzabiegi na choroby, dokarmianie dolistne tylko mikroelementy, skracanie jednorazowe na pierwsze kolanko (nie ma potrzeby 2x). Opryski na choroby nie przekraczają 2x120zł. Jednym słowem zbytnio nie kombinuję tylko trzymam się podstawowych zasad (w terminie, odpowiednie dawki, odpowiednie środki) plon średnio 8t/ha. I jeszcze jedno, nie ma co się łudzić przy intensywnej uprawie za każde zaniedbanie możemy stracić bardzo dużo ziarna, a więc jeszcze raz staranność, terminowość, oraz niezbędna wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na jesień też nie daje nawozu, zresztą nigdy nie dawałem. Musze tylko wprowadzić oprysk od chorób i zwiększyć dawkę nawozową i bedzie i gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam napiszę żw w zeszłym roku na 2 ha dałem koło 60 t kurzaka razem zasiałem 4,5 ha pszenicy Krisa na tym polu. Reszta zabiegów taka sama. Róznica w plonie 1 t. Tam gdzie jesienią nie dałem nawozu namóciłem słabe 6 t z ha a tam gdzie dałem kurzaka było napewno po 7 t z ha. Nie ważyłem dokładnie ale wiem ile wchodzi na przyczepy więć dane są przybliżone ale efekt zastosowania kurzaka był. Tylko że to było na IIIa a zastosowałem też ten sam obornik na słabszej ziemi tak IV to już nie było efektu. Tam dała 5,5- 6 t z ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na jesień pod korzeń nie daję nawozu wieloskładnikowego bo nie ma takiej potrzeby (analiza gleby), wysiew 180kg pszenicy i ani grama więcej, wiosną oprysk na chwasty, 3xazot 200+200+150 saletra, 2xzabiegi na choroby, dokarmianie dolistne tylko mikroelementy, skracanie jednorazowe na pierwsze kolanko (nie ma potrzeby 2x). Opryski na choroby nie przekraczają 2x120zł. Jednym słowem zbytnio nie kombinuję tylko trzymam się podstawowych zasad (w terminie, odpowiednie dawki, odpowiednie środki) plon średnio 8t/ha. I jeszcze jedno, nie ma co się łudzić przy intensywnej uprawie za każde zaniedbanie możemy stracić bardzo dużo ziarna, a więc jeszcze raz staranność, terminowość, oraz niezbędna wiedza

 

to jak nie dajesz fosforu i potasu to powiedz z kad masz te składnik w glebie siejesz go duzo pod inne rośliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślisz o stosowaniu herbicydów jesienią. Ja już kiedyś jechałem potem przeszedłem na wiosenne zabiegi, ale wracam do jesiennych. Wiosną za mokro i zbyt późno niszczy się chwasty które swoje zjedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie myślisz o stosowaniu herbicydów jesienią. Ja już kiedyś jechałem potem przeszedłem na wiosenne zabiegi, ale wracam do jesiennych. Wiosną za mokro i zbyt późno niszczy się chwasty które swoje zjedzą.

 

 

Jakie stosujesz herbicydy na wiosne?? Ja tez myslałem zeby przejśc na jesienne pryskanie ale zupełnie nie orientuje sie jakie herbicydy zastosowac. U mnie głównie do zwalczania jest przytulia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...