Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam unaz płaca 650 zł za przenicę paszową a znajomy mówił ze Niemcy prz yjerzdzają i płaca po 800zł i nie patrzą na nic

 

u nas, u nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam unaz płaca 650 zł za przenicę paszową a znajomy mówił ze Niemcy prz yjerzdzają i płaca po 800zł i nie patrzą na nic

 

u nas, u nas

tak na mazowszu to lipa z ta cena ,dogadali sie czy co .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile siejecie pszenicy na ha??W zeszłym roku siałmi koleś jeden i nie pamięta on ani ja.

ozima 220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się,bo wczoraj wujek coś mówił o 300kg/ha (tyle bo wrazie suszy itp. więcej wzejdzie) tak samo pszężyto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mo co przesadzać z gęstym siewem, pszenica pszenicy konkurencją

nigdy nie siałem gęściej niż 200-220kg/ha nawet pszenica po pszenicy, wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo wylegnięcia, nawet poprzedniej jesieni chociaż było sucho a wiosną azot i sama zgęstnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześnie podany antywylegacz pobudza krzewienie dzięki temu można zmniejszyć wysiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieję 250kg/ha i mniej zależnie od terminu, zwiększony wysiew ponieważ opuźniamy siewy na jesieni zaczynamy około10października(nie stosuje ochrony na grzyba a puźniejsze siewy zmniejszają ryzyko chorób), w tym roku pszenica wydała prawie 6t/ha bez antywylegacza i fungicydów. ziemia klasy 4a,4b(gliniasta), bywało że pszenica wschodziła pod śniegiem i było ok (o plonie 8t można zapomnieć ale 5t spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to nie bardzo wiem jak można zapomnieć ile pszenicy się sieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje firm nasiennych które będą maiły w sprzedaży odmianę pszenicy ozimej DOROTA jest to odmiana z R.A.G.T ta sama hodowla co KRIS , jestem z polski południowo-wschodniej , za informacje stawiam skrzynkę piwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorotę mieliśmy w zeszłym sezonie (w wysokim stopniu) na tym stanowisku co tonacje a plon był niższy o około 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to teraz gestosc siewu sobie obliczam i sie sprawdza. Wczesniej to tez bylo strzelanie a to za duzo to za malo. A pozatym sprawdzilem ze przy gestrzym siewie to pszenica mniej odpowiada czesc polo posialem zadziej a czesc gesciej i roznica wyniosla 500-600 kg/ha mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam wczesnego siewu u nas koleś zasiał ok 10.09.06 ;wszedł już jesienią grzyb ,biegał z opryskiem i sprzątnął chyba z tone z ha;może ktoś coś wie o FREGACIE; pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie polecam wczesnego siewu u nas koleś zasiał ok 10.09.06 ;wszedł już jesienią grzyb ,biegał z opryskiem i sprzątnął chyba z tone z ha;może ktoś coś wie o FREGACIE; pozdro

 

Ja staram się zawsze siać pwszężyto do 10 września(a pszenice troche pozniej) i zawsze jest OK.Teraz przerzucę się na wczesne sianie jęczmienia-jak większość w mojej okolicy.Wypośrodkowałem to co piszecie i zasiję 250kg/ha pszenicy ozimej i tyle samo pszężyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250kg/ha pszenicy??? jeśli siejesz w terminie to wystarczy spokojnie 180kg/ha no chyba, że pszenica ma małą MTZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba odwrotnie im większa masa tysiąca ziaren tym więcej trzeba wysiać bo tu liczy sie ilość ziaren na metr kwadratowy.oto prosty przykład MTZ 55g a wysiewamy 400ziaren na m/kw to 400/1000 x 55 razy 10000 =220kg na hektar

przykład 2 MTZ 40g to 0,4 x 40 x 10000 = 160 kg na ha proste im wieksza MTZ tym wiecej musimy wysiać kilogramów na hektar żeby uzyskać założoną obsadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba odwrotnie im większa masa tysiąca ziaren tym więcej trzeba wysiać bo tu liczy sie ilość ziaren na metr kwadratowy.oto prosty przykład MTZ 55g a wysiewamy 400ziaren na m/kw to 400/1000 x 55 razy 10000 =220kg na hektar

przykład 2 MTZ 40g to 0,4 x 40 x 10000 = 160 kg na ha proste im wieksza MTZ tym wiecej musimy wysiać kilogramów na hektar żeby uzyskać założoną obsadę.

 

chodziło mi o to, iż przy mniejszej MTZ można spokojnie wysiac mniej pszenicy mój ojciec zasiał ostatnio około 135kg/ha ale to już odbiło się na plonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec zasiał ostatnio około 135kg/ha ale to już odbiło się na plonie

 

powiem Ci że faktycznie przesadził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jęczmienia jarego siałem 120 kg na ha (dalgeta zalecała 100) i tam gdzie nie wymarzło plon był całkiem całkiem... zimówek sieje ok 200 max 220...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie sieję więcej niż 200 kg/ha.

A co myślicie o takiej odmianie jak Anthus.

Warto ją siać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie nawozy dajecie na jesień pod pszenice na stanowisku po pszenicy i po rzepaku no i jakie dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam wydaje pszenica po pszenicy, siejecie ją w monokulturze czy tylko 2razy zimowa po zimowej czy zimowa potem jara czy jak??, i na jakich glebach(można tak na 4 klasie??), i jaki spadek plonu w 2 roku w stosunku do tej zasianej np po rzepaku najlepiej w %,

U mnie pszenica jest siana właściwie tylko po kukurydzy,

a na jesień siejemy sól potasową i fosforan amonu(poldap) jednego i drugiego ponad 130kg/ha (ustawiam kosa tak na 130 ale zawsze mi braknie ) pewnie większość wypowiadających sięw tym temacie stwierdzi żę mało-i mi się tak wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas jeżeli masz pszenicę zimową szybko robisz podorywkę i siejesz gorczyce na poplon i wtedy możesz siać pszenicę zimową bez obaw, sąsiad tak sieje juz kilka lat i plon 6-7ton co roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...