Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no widać na zdjęciach powinny sie wyświetlić ale nie wiem czemu są tylko linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam 2,5 ha pszenicy ozimej , na drugi dzien po siewie jesienia opryskłam ją glinem , teraz chcem opryskac od chwastow mam lintur; oraz dozywic odzywka ekosol (moze troche inna nazawa) do tego 25 kg mocznika oraz 7 kg siarczanu magnezu --> to oczywiscie na hektar, i nie wiem czy moge zmieszac w zbiorniku srodek na chwasty oraz te odzywki zeby wykonac oprysk za jednym razem co o tym myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym o cenne raady dotyczace oprysków pszenicy jarej (na chwasty mam lintur juz kupiony) chodzi mi o odzywki dodam ze posiałem ja 1 maja ze wzgledu na to ze nie mogłem wjachać na pole , z gory dziekuje za cenne rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u Ciebie pszenica jest jeszcze w fazie krzewienia, bo patrząc na długość dnia to wydaje mi się, że łapie drugie kolanko. Jeżeli chcesz zostać po całkowicie bezpiecznej stronie, zostaw sobie lintur na jare zboża a tutaj sięgnij po coś co jest mniej wrażliwe na fazy pod względem fito.

Jeżeli już chcesz jechać Linturem to może odczekaj odrobinę z pozostałymi komponentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na pozór banalne , czy wysiew saletry amonowej po deszczu ,na wilgotną glebę ma takie same działanie jak wysiew przed spodziewanym deszczem , wiem że saletra na wilg. glebie się rozpuści ,ale czy przeniknie wystarczająco głęboko do strefy korzeniowej , jeśli np. przez 2 tyg. po zasianiu saletry nie spadnie deszcz (akurat teraz u mnie pada ,tylko że saletra jeszcze w workach ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to sie nie uwinołeś. Ja zdążyłem przed tymi deszczami i czekam na efekty Moim zdaniem jako tako częściowo sie rozpuści na wilgotnej glebie(bardzo wilgotnej-tylko jak w taką wjedziesz?) A przeniknąć głębiej nie przeniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ warkastrong

Zasada jest prosta:

Napełniamy 2/3 zbiornika

1. Zmiekczacze wody, adiwanty

2. Odżywki, nawozy sypki ( np. siarczan magnezu)

3. Odżywki, nawozy płynne

4. Herbicydy/fungicydy sypkie

5. Herbicydy/fungicydy płynne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czars

 

dzieki za porade , czyli mozna smialo to wszystko pomieszac i nie bedzie to mialo zadnych konsekwencji bo teoretycznie taka mieszanka chwasty na zniszczyc i rownoczesnie sprawic ze zboze bedzie odzywione ( konflikt przeciwienstw pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam 2,5 ha pszenicy ozimej , na drugi dzien po siewie jesienia opryskłam ją glinem , teraz chcem opryskac od chwastow mam lintur; oraz dozywic odzywka ekosol (moze troche inna nazawa) do tego 25 kg mocznika oraz 7 kg siarczanu magnezu --> to oczywiscie na hektar, i nie wiem czy moge zmieszac w zbiorniku srodek na chwasty oraz te odzywki zeby wykonac oprysk za jednym razem co o tym myslicie ?

ja myślę że chwasty osobno i odżywka osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobno chwasty a osobno odżywka wiem ze drozej wyjdzie do 2 razy trzeba jechac ale lepszy efekt będzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj najpierw chwasty a jak one już zaciągną oprysku do liści to tak po trzech dniach daj odżywkę wtedy pszenica ładnie ruszy po oprysku na chwasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem sie dowiedziec jakie odrzywki zastosawac na pszenice ozima i jakie dawki tych odrzywek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a wiec jaki doradzicie mi oprysk na grzyba(na pierwszy zabieg bo pozniej chcialbym prysnac 2 zabieg tj na klos).Chcialem prysnac Alertem ale on chyba nic nie poradzi na łamliwość!!!Co mi doradzicie bo widze w mojej pszenicy łamliwość i chyba septorioze.Czubki lisci sa takie żółtawo-brazowe sam nie wiem czy to septorioza czy moze ja przypalilem siarczanem, nie wiem.Ale doradzcie mi cos skutecznego ale zeby nie wyszlo mnie drogo bo na drugi zabieg chcialbym zastosowac Alert.Prosze o pomoc!!!

 

Doradzcie mi cos na to!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka faza tej pszenicy masz bo jeżlei to już strzelanie w źdźłbo

to Basfoliar z siarką 10 litrów do tego 10% w cieczy roboczej mocznika możesz dać i z 2 kg siarczanu magnezu ale wiecej nie dawaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić ta faze pszenicy?? albo jakie sa fazy??

i jak wyglądała by dawka na jeden ha ile tego mocznika wody itd.

i jaki koszt takiego zabiegu na 1 ha??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u "hospodarów" w mojej okolicy pszeniczka na kurzaku po wczorajszym deszczu już padła.

co do przebarwień na końcówkach to prawdopodobnie poparzenie środkami. ze względu na brak czasu zrobiłem mieszaninę ccc, antygrzyb, atribut +mikro i na wielu górnych liściach brzegi lekko zmieniły kolor, ale już wszystko wraca do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antywylegacz może poparzyć zagrzybioną pszenice?

 

Pryskalismy pola ALERTEM+ MUSTANGIEM+ 1l antywylegaczu

Sąsiadowi na jednym polu od dołu lisci pszenica zrobiła się żółta a na drugim polu (inna odmiana) górne liście zżółkły co ciekawe tym samym zbiornikiem miał pryskane pszenżyto i mimo ze lance sie w jendym miejscu nakłaały na siebie jest wszystko wporządku.

Do tego alert nie wziął mu na tej pszenicy mączniaka i rdzy! I musi jutro czyms powtórzyc zabieg A na pszenżycie choroby znikneły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak rok temy jak ty 2 lata temu:/ i poparzyłem:/ Nie wiem moze asahi teraz deszcz dobry:/ hmm za duzo namieszałes ja nie raz sie na tym przewiozłem!! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do falcona mozna mieszac odzywke i siarczan magnezu ? np jakiś NPK 19 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze można do oprysku na grzyba dodać siarczan i dożywke nie wiedze przeszkód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu trafilem na dobra strone fachowcow witam wszystkich,przejde do zeczy,przenica ma 35/40 cm wysokosci dalem 200kg/h saletry 10-03-2008 jest ciemno zielona mam pryskac falkonem/modusem/ccc/magnus wszystko razem, ma teraz 4 listki co otym sadzicie? chce sypnac jeszcze 100kg/h saletry czy przed opryskiem czy lepiej po? a moze pod lisc flagowy?dzieki z gory pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to daj jej teraz moddus 0,4l +1 litr CCC 750sl, potem daj jej 200kg saletry,na grzyba daj jej jakiegoś alertu a w fazie liscia flagowego daj jej ten falcon i ze 100kg saletry?, ile masz ha tej pszenicy ,co to jest magnus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej panowie dałem pszenicy 2l Stabilanu jak pierwsze kolanko było ok 2cm nad ziemią a pszenica dalej rośnie jak pojeba**? co zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...