Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest herbicyd który niszczy razem chwasty jedno i dwuliścienne razem z ostrożniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skoszeniu pszenicy jarej odczekałem 2 tygnodnie aż urosną chwasty, opryskałem ściernisko roundupem 450 SL w dawce 5l/ha - umarło wszystko totalnie. Po 10 dniach od oprysku talerzowałem pole i zaorałem, odczekałem tydzień, uprawiłem i posiałem pszenicę ozimą i pszenżyto ozime 25 września, a więc optymalnie jak na mazowieckie.

 

Doradzcie mi teraz czym prysnąć na chwasty i kiedy ?

Myślałem o samym Gleanie 75WG 25g/ha lub Maraton 375SC 4l/ha + Glean 75WG 8g/ha

 

Dodam że pole mocno zachwaszczone trawami i perzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sam Maraton (4l) z gleanem(7-10g) na jednolicienne nie bardzo. Dodaj IPU to choć zniszczysz miotłę i owsik a na perz itrawy polecisz wiosną attributem lub apyrosem ( zależy co będzie później w płodozmianie)

Zobacz sobie

http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/40.php?PRODUKT%5Bnazwa%5D=242

lub

http://www.monsanto.pl/ochrona_roslin/apyros_75_wg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pryskam maraton(ew panida+ipu) i jest ok do żniw.nie widzę sensu dodawania ipu do maratonu który i tak już go zawiera w swoim składzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pryskam maraton(ew panida+ipu) i jest ok do żniw.nie widzę sensu dodawania ipu do maratonu który i tak już go zawiera w swoim składzie.

Tylko ja jestem na Żuławach Wiślanych, tu są inne warunki a ilość IPU w Maratonie to nie za wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt.ty jeśli tylko nie zapomnisz zasiac pięć ton zbierzesz ipu na Twoich ziemiach to zdecydowanie malo.alister grande + granstar mogłoby być dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no fakt.ty jeśli tylko nie zapomnisz zasiac pięć ton zbierzesz ipu na Twoich ziemiach to zdecydowanie malo.alister grande + granstar mogłoby być dobrym rozwiązaniem.

Jak trafisz dodobrze jesienią to z wiosny często 10-15 g grandstaru starczy ( a to tylko koło 20 zł wiosną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pryskam maraton(ew panida+ipu) i jest ok do żniw.nie widzę sensu dodawania ipu do maratonu który i tak już go zawiera w swoim składzie.

Tylko ja jestem na Żuławach Wiślanych, tu są inne warunki a ilość IPU w Maratonie to nie za wiele

Mało czy dużo ale jak masz wypróbowaną dawkę to ok ale jak przedobrzysz to pszenica zrobi się żółta i kaput.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy: Glean to przedewszystkim na ostrożeń ale również wspomaga dzialanie maratonu na dwuliscienne, a jesli chcesz jesienią wspomóc jednoliscienne to opryskaj odrazu po siewie np treflanem, tolurexem, etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy: Glean to przedewszystkim na ostrożeń ale również wspomaga dzialanie maratonu na dwuliscienne, a jesli chcesz jesienią wspomóc jednoliscienne to opryskaj odrazu po siewie np treflanem, tolurexem, etc...

Nie ma sensu (takie jest moje zdanie) pryskać posiewnie pszenicy, zawsze są potem poprawki droższe niż po stoswaniu powschodowych jesiennych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha maraton w dawce 3,5l/ha i opakowaniu 52ltr wyszedl mi po 98zl/ha, a zamiast gleanu uzywam generyka-maczuga 11,4 zl/ha w dawce 7g/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was stosuje Huzara,bo u mnie w okolicy to chyba najbardziej popularny środek na chwasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w opakowaniu 52 l i dawce 4 l/ha wychodzi 100,58 zł brutto. Chlorosulfuron zastosuję raczej w oryginale, czyli Glean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pryskam maraton(ew panida+ipu) i jest ok do żniw.nie widzę sensu dodawania ipu do maratonu który i tak już go zawiera w swoim składzie.

 

Ja jestem z mazowieckiego a nie z żuław więc lepiej dać maraton i w jakiej dawce czy czekać do wiosny i dawać attribut 70 WG.

 

Przypomnę że pryskałem po żniwach na perz roundupem 450 SL w dawce 5l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie podpowiedzcie coś odnośnie pszenic Retro , i Zobel bo w mojej okolicy tylko takie mogę dostać podobno to niemieckie pszenice ale jakie wy o nich zdanie macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z woj. Mazowieckiego pryskam samym maratonem i jest wszystko ok. tylko trzeba pilnowac aby chwasciory za bardzo nie wyrosły patrz terminy zabiegow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie podpowiedzcie coś odnośnie pszenic Retro , i Zobel bo w mojej okolicy tylko takie mogę dostać podobno to niemieckie pszenice ale jakie wy o nich zdanie macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie podpowiedzcie coś odnośnie pszenic Retro , i Zobel bo w mojej okolicy tylko takie mogę dostać podobno to niemieckie pszenice ale jakie wy o nich zdanie macie?

 

 

Witam ja jestem z lubelskiego i odmian nie przesadzając ze 20 w okolicy a ty tylko te znalazłeś nic Ci ciekawego na te odmiany nie powiem tylko co pisze w internecie lub z ulotek z praktyki niestety nieznam nikogo kto je ma.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zamiar pryskać maratonem pszenice Tonacje po rzepaku, jednak są bardzo nie równomierne wschody (jedna kiełkuje a druga jest dawno na wierzchu). I tu moje pytanie co proponowalibyście pryskać teraz czy jeszcze czekać aż reszta wyskoczy na wierzch, tylko samosiewy rzepaku zaczynają szaleć. Co możecie mi poradzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam zamiar pryskać maratonem pszenice Tonacje po rzepaku, jednak są bardzo nie równomierne wschody (jedna kiełkuje a druga jest dawno na wierzchu). I tu moje pytanie co proponowalibyście pryskać teraz czy jeszcze czekać aż reszta wyskoczy na wierzch, tylko samosiewy rzepaku zaczynają szaleć. Co możecie mi poradzić ??

 

 

Pryskaj , możesz dodać 5g. Gleanu lum Helm Sulfi na samosiewy aby je dobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie podpowiedzcie coś odnośnie pszenic Retro , i Zobel bo w mojej okolicy tylko takie mogę dostać podobno to niemieckie pszenice ale jakie wy o nich zdanie macie?

Proponuję Zobel bardzo dobrej hodowli SW Seed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...