Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja też pierwszy raz słysze żeby tak stosować moim zdaniem daremny zabieg musisz to rozdzielić na dwa zabiegi bo nic ci to nieda a tylko zaszkodzi.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo przeczytałem przedchwilą wypowiedzi na innym forum że pszenica bardzo zaatakowana pleśnią śniegową i woda stoi na polach u mnie raczej nic nie widzć a woda na bierząco wsiąka.A jak tam u was??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem na obchodzie i nic. Wody nie ma pleśni też. Gorzej z myszami w rzepaku;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na myszy i nornice to dokładne wymłócenie ,rozdrobnienie i gruber,

resztki pożniwne {kupy słomy} to pożywienie i schronienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle stosuję mieszankę herbicydową do tego 20% roztwór mocznika i 3% roztwór siarczanu magnezu, i jeszcze mikroelementy. Efekt murowany przy minimalnych dawkach herbicydów. Kolejność: mocznik, magnez mikro i na końcu herbicydy. Najlepsza jet do tego woda z rzeki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie miejscami woda stoi na polu ale pleśni nie widać, pszenica była rzadka i późno siana pewnie dlatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można najwcześniej stosować HUZAR PAK i czy można go stosować na zamarzniętą ziemię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy można najwcześniej stosować HUZAR PAK i czy można go stosować na zamarzniętą ziemię .

Sulfonylomoczniki w tym jodosulfuron (Huzar) działają w zakresie temperatur 5-8 stopni C. Optymalna powyżej 10 stopniC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecacie zastosować mieszankę Huzar Pak + Isol3+ siarczan magnezowy ? Chcę tak opryskać za jednym przejazdem pszenice wiosną. W jakiej kolejności wlewać do opryskiwacza wyżej wymienione substancje? Siarczan- Insol- Huzar, czy może Huzar-Siarczan- Insol

dziś byłem na szkoleniu z firmy Bayer i Można mieszać Huzar 05WG z mocznikiem15%, lub siarczanem amonu 5%, RSM 28 40litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecacie zastosować mieszankę Huzar Pak + Isol3+ siarczan magnezowy ? Chcę tak opryskać za jednym przejazdem pszenice wiosną. W jakiej kolejności wlewać do opryskiwacza wyżej wymienione substancje? Siarczan- Insol- Huzar, czy może Huzar-Siarczan- Insol

dziś byłem na szkoleniu z firmy Bayer i Można mieszać Huzar 05WG z mocznikiem15%, lub siarczanem amonu 5%, RSM 28 40litrów

 

 

Ogolnie to sulfonylomocznikow nie mozna mieszac z siarczanem magnezu gdzyz obnizaja ich dzialanie.... nie pamietam ale chodzi cos o promieniowanie i temperature.... rsm mozna dodawac? 40 litrow do 200 litrow wody czy 400 bo to robi roznice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody 200-300l/ha do tego 0,2kg Huzaru + RSM28 40 Litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5% siarczan to tylko siedmiowodny!! Jak jest jednowodny to max 3% a najlepiej 2.5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szopen

od razu sypiesz pełną dawkę? Kurcze zapowiadają przymrozki i opady śniegu, a ja mam większość trochę w dół i boję się czy za dużo nie spłynie. Myślę walnąć jutro ze 100kg saletry, a resztę za dwwa tygodnie. Widze, ze przerabiasz wczesne dawki od dawna - jak reagował rzepak jak potem przyszły przymrozki a już ruszył???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! kolegów i koleżanki.

Jak ja zauważyłem w swoim regionie to kto wcześnie siał pszenicę i gęsto to już można ją orać.(śniedz śniegowa zaatakowała nawet 80% upraw)

Ja to wysiew pszenicy max(nawet przy późnym siewie) to 220kg/ha.

Dlaczego rolnicy sieją tak wcześnie i tak gęsto (max-220;min-180kg/ha lub dla odważnych z praktyka to może być 150kg/ha)

Wiadomo że trzeba szybko(nie za szybko wiem z własnego doświadczenia) z azotem - amonowym [/b]nie amidowym.

Teraz jeszcze jest za szybko(szkoda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! kolegów i koleżanki.

Jak ja zauważyłem w swoim regionie to kto wcześnie siał pszenicę i gęsto to już można ją orać.(śniedz śniegowa zaatakowała nawet 80% upraw)

Ja to wysiew pszenicy max(nawet przy późnym siewie) to 220kg/ha.

Dlaczego rolnicy sieją tak wcześnie i tak gęsto (max-220;min-180kg/ha lub dla odważnych z praktyka to może być 150kg/ha)

Wiadomo że trzeba szybko(nie za szybko wiem z własnego doświadczenia) z azotem - amonowym [/b]nie amidowym.

Teraz jeszcze jest za szybko(szkoda)

A jeszcze nie dodałem ,że saletra działa od 5 stopni celcjusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwa gęstość siewu zależy od odmiany i tysiąca innych rzeczy. W jednym przypadku 150kg/ha może być za gęsto w innym 250 może być mało. Azot daje się na wiosnę najwcześniej jak pozwalają na to warunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u was z ceną za pszenice ?? u mnie tylko gluten 28 reszta jak ta lala i mi dają 46 brutto. piszcie jak to wygląda u was ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie tylko gluten powyżej 30% i wyrównanie kosi prawie wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nocy -10 ziemia zamarznieta bez sniegu,saletra na skladzie jeszcze nie kupiona i zastanawiam sie czy kupowac przy obecnych i prognozowanych cenach zboz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nic nie sypie na pszenice ,ma sypnąć do 15cm śniegu .Patrząc na prognozy pogody to się można załamać.Z tygodnia na tydzień czas ucieka a wiosny niema.Może koło 19 marca ,mają być ostatnie większe przymrozki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez planowałem 19 siać,ale 20cm starego sniegu w tydzien nie roztopi i dzisiaj jeszcze 10 dosypało.

Jak przejdą przymrozki to nie wiem kiedy w pole wjadę a pszenicę trzeba pobudzić po tej wyjątkowej zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica potrzebuje azotu,a tu nie można wjechać bo sk******* śnieg pada. Normalnie ta pogoda działa mi już na nerwy. Na święta wielkanocne będziemy mieli śnieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica potrzebuje azotu bo koledzy tak mowia, czy powiedziała Ci to?

Mierzył ktoś dobowe temp? jesli przekroczyły 5 stopni to przez ile dni sie utrzymały?

U mnie na polach po pierwszych rozstopach byly jeziora na polach, teraz nie ma śladu po nich, wszystko ładnie wsiaka - jesli wysiałbym saletre to NO razem z wodą, a drugiej czesci pszenica jeszcze nie pobiera.

Panikę to siejecie niezle. Zobaczymy jak z nawozami.

Pomyślności!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś Ci siać każe?

Każdy wyraża swoje zdanie na forum bo ma swój pomysł na plon

Pszenica powiedziała?

Nigdy jeszcze na to nie czekałem a plonuje na poziomie 8-10 ton w zależności od roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...