Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przy tej(obecnej) cenie pszenicy postanowiłem troche pokombinować,mam pare dobrych zrodeł wiedzy i sam tez w tym troche już siedzę wiec szukam rożnych wariantów dobrych ale trochę tanszych.

na t3 jest kilka opcji.napewno pojdzie tebukonazol z racji dużej presji fusarium z dodatkiem jeszcze nie zdecydowałem czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem CAPALO na pierwszy

ARTEE w sobotę

SWING dam za około cztery tygodnie

pszenica ładna i zdrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

capalo i swing dajesz w pełnej dawce czy może stosujesz jakieś zwilżacze?,ja na twoim miejscu nie czekałbym na koniec czerwca z ostatnim zabiegiem u siebie jadę za 2,3 tygodnie na t2,t1 było na początku maja.U mnie idzie Fandango 1,2 l plus superzwilżacz ,i najważniejsze nie oszczędzać na wodzie na ostatnim zabiegu ja daję 300 ale to tylko dzięki temu wynalazkowi tak normalnie trzeba by dać 350-400,Basf robił doświadczenia z których wynikało że największą skuteczność ochrony uzyskuje się przy maksymalnym pokryciu roślin,a różnica między 200 a 400 l/ha w skuteczność była dosłownie 2 krotna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jarki. ile będziesz dawał swinga? wczoraj dzwoniłem do przedstawiciela BASF , to powiedział że na kłos wystarczy 0,8l. u mnie pszenica pierwszy zabieg robiłem tez capalo, teraz sie zastanawiam czy poczekać jeszcze z tydzień i zrobic duett razem ze swing top. czy teraz samym duettem a za 3 tyg swing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maćku napisz co to za wynalazek ten zwilżacz i kto to rozprowadza.ja dziele pół pszenic t2 80g epoksykonazol a t3 1,2 olympus +o,5 duet.A reszta t2 input o.5 +fandango o.5 ,a na t3 200 g tebukonazol . Pierwotnie miałem robić tylko dwa zabiegi ale przez te opady wyszło trzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superzwilżacz z Helmu produkt chyba nowy.http://www.agropak.com.pl/foto/foto/Superzwilzacz.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy swoje chwali i namawia aby sprzedać , ja sadze że zawsze można pryskać woda ze stawu i dodatkowo dodać trochę ludwika aby zmniejszyć napięcie powierzchniowe i bedzie zadawalajaco .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chwalę swojego bo jestem rolnikiem, i nie mam z tą firmą nic wspólnego ,nasłuchałem się o różnych wynalazkach poprawiających właściwości cieczy roboczej na różnych szkoleniach w zimie a najwięcej tego ma firma na d bo 4 różne preparaty do różnych rodzajów środków, sądząc po twojej wypowiedzi nie daję ci że masz więcej jak 20 ha gosp. oczywiście bez obrazy, sam też podchodzę do różnych rzeczy sceptycznie na początku (szczególnie ta cena zbytu),ale wszystko zależy od tego co mamy i co chcemy osiągnąć,rzeczywistość nie stoi w miejscu i cały czas powoli nieubłaganie postęp technologiczny zmienia nasze życie nie możemy się zatrzymać w miejscu gdyż oznacza to że będziemy musieli po pewnym czasie ustąpić pola lepszym efektywniejszym od nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek ile kosztuje ten surfakant? ja z firmy na d kupowalem preparat li700 do zabiegow herbicydowych i jestem zadowolony.. ale do grzybowki kupilem najtanszy zwilzacz na rynku s...m daje sie go tez 50 ml na 100 l cieczy kosztuje pare grosikow na ha i tez zmniejsza napiecie powierchniowe i zapobiega efektowi soczewki wiec po co przepłacac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

capalo i swinga daję w pełnych dawkach

swinga dam za około 3-4 tygodnie bo ta pszenica to kris{późna}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chwalę swojego bo jestem rolnikiem, i nie mam z tą firmą nic wspólnego ,nasłuchałem się o różnych wynalazkach poprawiających właściwości cieczy roboczej na różnych szkoleniach w zimie a najwięcej tego ma firma na d bo 4 różne preparaty do różnych rodzajów środków, sądząc po twojej wypowiedzi nie daję ci że masz więcej jak 20 ha gosp. oczywiście bez obrazy, sam też podchodzę do różnych rzeczy sceptycznie na początku (szczególnie ta cena zbytu),ale wszystko zależy od tego co mamy i co chcemy osiągnąć,rzeczywistość nie stoi w miejscu i cały czas powoli nieubłaganie postęp technologiczny zmienia nasze życie nie możemy się zatrzymać w miejscu gdyż oznacza to że będziemy musieli po pewnym czasie ustąpić pola lepszym efektywniejszym od nas.

Tylko że ci efektywniejsi jak zaczną masowo osiagać bardzo wysokie plony a do tego będzie ich coraz więcej (cały wschód uzbraja sie w nowoczesne technologie) to tym samym sami sobie wyrządzą krzywdę, bo nie będzie ceny na ich produkt, niestety jest to nie do zatrzymania, a już przy obecnej produkcji jeżeli pogoda dopisuje jest nie za ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi z tymi nowoczesnymi technologiami ?,jakoś nie wydaje mi się że to czy po polu jeździ nowy jd czy fendt po ukrainie na kredyt ze szwajcarii czy kosi nowy kombajn

powoduje zwyżki wydajności plonowania pszenicy w znaczącym stopniu oni też mają koszty produkcji (amortyzacja tego nowego sprzętu pochłania ogromne sumki),mają może tańsze paliwo ziemię i siłę roboczą która jest słabo wykfalfikowana i łatwo może coś uszkodzić w sprzęcie,mało tego niesprzyjający klimat opady 200-300mm nierównomiernie rozłożone ,ogromne straty erozji wietrznej niewskazana orka ,tęgie mrozy w zimie i późne rozpoczęcie wegetacji i szybsze zakończenie.Ukraińców jest też sporo bo 80 mln i wraz z postępującym tam wzrostem poziomu życia będą chcieli napchać sobie brzuszki szynką i kiełbaską a nie smalcem,cały czas rozwijają hodowlę która to jest najlepszym sposobem skarmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mów, że nowoczesny sprzęt, a co za tym idzie utrzymanie ziemi w odpowiedniej kulturze nie ma dużego wpływu na plonowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek czytaj ze zrozumieniem czy ja napisalem ze ty reklamujesz dana firmę ?zastanów się !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam mały problem, otóż mam jara pszenice dostała pod korzeń 100kg moczniku zasiałem ja 120kg\ha

następnie 200kg saletry, ładnie urosła , ostatnio dałem alert 1l\ha + 1l\ha CCC

teraz jej żółkną delikatni końcówki liści

Czyżby brak magnezu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był przedstawiciel z DANKO i mowił,że brak magnezu.

Dolistnie stosowałem we wtorek mikro z siarczanem i cynkiem,ale efektów nie widać.

Jezdziłem troszkę po kraju i widzę,że wszystkie zboża jare są w opłakanym stanie przez te deszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do snopek: przypalone liscie to efekt moim zdaniem stosowania triazolu w sloneczny i cieply dzien... mialem tak kiedys, zresztą pokazywalem nawet na tym forum zdjecia, a brak magnezu objawia sie zolknieciem i zasychaniem dolnych lisci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam mały problem, otóż mam jara pszenice dostała pod korzeń 100kg moczniku zasiałem ja 120kg\ha

następnie 200kg saletry, ładnie urosła , ostatnio dałem alert 1l\ha + 1l\ha CCC

teraz jej żółkną delikatni końcówki liści

Czyżby brak magnezu??

Nie zapóźno z tym ccc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe ze trochę przegapiłem z tym CCC

Pryskałem tak po 17 wiec ani wielkiego słońca ani temperatury nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja dość dobrze odżywiam pszenicę i u mnie też jest żółta i to przeważnie w tych miejscach w których mogła stać woda takie niższe. a Siarczenanem Mg juz2x pryskałem ją i nic nie daje to jednowodnym 2x7,5kg bynajmniej wizualnych;) Zastanawiam się czy to nie robaczki + zalanie korzenia zbóż = efekt zółty co wy na to ?

 

Pytanie nr2 Pszenica ozima finezja zaczyna się kłosić idzie w górę kłos prawie wygląda miejscami już mam oprysk na grzyba falcon to będzie + mocznik i teraz pryskać już czy poczekać aż wyjdą kłosy? Bo kiedy ona konkretnie kwitnie ?:D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie przez nadmiar opadów, siarczan nie wiele da. Co do finezji to po prostu obserwój łan i bedziesz nawet z dalszej odległości widział kiedy będzie kwitła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze to nie ze względu na wodę pole dość suche brak jakichkolwiek zastoisk

Ap ropo co polecacie na zabieg "kłosowy" i kiedy go przeprowadzić by nie spalić pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Center poczekaj niech w tym tygodniu deszcze przejdą.

Nie dawaj lepiej tego mocznika wcale bo możesz więcej stracić niż zyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z chwastami w pszenicy ozimej. zastosowalem na poczatku maja Apyros 15g/ha + chwastox extra 1,5 l/ha ale niestety teraz wiem ze powinienem dac wieksza dawke apyrosu bo najwidoczniej chwasty byly juz za duze;( efekt jest taki ze wiekszosc zginela ale czesc zostala jedynie przytlumiona i odbily;/ nie ma tego duzo ale przytulia zdyskwalifikuje mi ziarno:( mam pytanie czy moge cos jeszcze zastosowac?? najbardziej martwi mnie przytulia ( rumianu i samosiewow rzepaku tez troszke przepsucilo jednak z tym mozna by sie pogodzic ). co myslicie o grodylu w dawce 30g/ha albo bardziej agresywnie mustangiem 0,6l/ha ?? stosowal ktos w tak poznym terminie?? a moze praktycy maja doswiadczenie z czyms innym?? pozdrawiam i z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...