Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tym roku sięję Tacitusa ponoć to dobra odmiana na słabsze stanowiska z możliwością dużych niedoborów wody zobaczymy jak się zbierze z pola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co sadzicie o orginalnie nielegalnym Maratonie czyli Panida + Protugan ? Dziala to jak Maraton? Jest to nielegalne w zbozach ale taniej niz maratonem i to sporo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki oryginalny nie legalny? Raczej niezarejestrowana mieszanina. Większość to miesza bo tak samo działa a 20 zł taniej na ha.

Pirgreg: adequat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie środki do jesiennego odchwaszczania pszenicy nie ograniczają wzrostu siewek pszenicy ?,wiem z doświadczenia że CTU i IPU łagodne nie są ,mam ochotę zastosować ten nowy Boxer ze syngenty +jakiś DFF ,słyszałem że Expert też daje po łbie ,nie wiem jak Alister ale to troszku drogawo wychodzi .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jeszcze sieją mimo krótkiego okresu wegetacji w moim regionie. Ja też zamierzam jeszcze pół hektara posiać jak uda mi się zaorać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jutro może skończe siać, ale u mnie są tacy co dopiero zaczynają.

A mam pytanie nie siałem może 7-lat pszenicy jarej a w tym roku miałem i zaskoczyła mnie waga tej pszenicy na 4.5-tonówce było 53q, ozimej nigdy tyle nie było

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja będę siał jeszcze pod koniec następnego tygodnia jeśli uda mi się zebrać marchew, myślę że jeszcze uda jej się wzejść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj skończyłem siać pszenice odmiany Tacitus i Bogatka teraz czekam na szpilke i polece Kompletem 560sc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam stosowaliście może ten środek Tolurex 500SC i czy on jest skuteczny bo cena jest niezła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie cena do 50 zł ale trzeba coś do niego dołożyć jakiś dff albo maczugę albo coś tam jeszcze no i wtedy cena dochodzi tak i tak do 100. Niewątpliwą zaletą jest jego zakres stosowania praktycznie do opadów śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po zastosowaniu w tamtym roku samego tolurexu na wiosne nie trzeba bylo poprawki a po gleanie wszystko do drugiego oprysku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurde u mnie w okolicy nie ma nigdzie kompletu~!

Koleś proponował mi legato! Dobre to bedzie? ok 100 zł na ha!!

A ten tolurex to chyba sie stosuje do 3 dni po siewie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

komplet to to samo co expert jest jeszcze expert met ale to juz co innego

legato- jak sam sobie zmieszasz diflanil z protuganem to zamknie sie w 85 zl generalnie slabizna...........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurde u mnie w okolicy nie ma nigdzie kompletu~!

Koleś proponował mi legato! Dobre to bedzie? ok 100 zł na ha!!

A ten tolurex to chyba sie stosuje do 3 dni po siewie czy nie? ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI Tolurex 500 SC

pszenica ozima.

Środek można stosować:

a) bezpośrednio po siewie pszenicy

-Zalecana dawka: 2 l/ha.

b) jesienią od fazy 3 liści pszenicy do wystąpienia nocnych przymrozków (faza 3 liści jest wówczas gdy trzeci liść jest dłuższy od drugiego i przestaje rosnąć).

-Zalecana dawka: 2 l/ha.

W przypadku dużych wahań temperatury między dniem i nocą środek może spowodować okresowe żółknięcie pszenicy.

c) w okresie spoczynku wegetacyjnego roślin, późną jesienią, zimą lub w okresie przedwiośnia, w warunkach umożliwiających wjazd opryskiwacza w pole.

-Zalecana dawka: 1,5 l/ha.

Zabieg może być również wykonany na glebę zamarzniętą, ale bez okrywy śnieżnej. Temperatura powietrza podczas zabiegu nie powinna być niższa niż minus 3ºC z uwagi na możliwość zamarzania cieczy użytkowej w rozpylaczach (dyszach) opryskiwacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz dodać ale nie zadziała. Chlorosulfuron stosuje się albo doglebowo albo od początku fazy 3 liści. Jak Expert Met coś przepuści możesz dać Glean na wiosnę, ale ja tak nigdy nie robiłem. Lepszy byłby Mustang, Lintur, Granstar a jak zostanie przytulia to drożej Sterane lub Sekator (tych dwóch ostatnich osobiście nie testowałem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy do expert met mogę dodać 8g glenu? dodam że pszenica jest w fazie jednego liścia.

Możesz ale dopiero na 2-gi liść. Rozumiem, że chodzi o dobicie samosiewów rzepaku bo 8 g Gleanu na nic innego nie podziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Możesz dodać ale nie zadziała. Chlorosulfuron stosuje się albo doglebowo albo od początku fazy 3 liści. Jak Expert Met coś przepuści możesz dać Glean na wiosnę, ale ja tak nigdy nie robiłem. Lepszy byłby Mustang, Lintur, Granstar a jak zostanie przytulia to drożej Sterane lub Sekator (tych dwóch ostatnich osobiście nie testowałem)[/quote

mało jeszcze wiesz

ja polecam expert +alister ew.komplet+tolurex.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje mix-y na ten sezon

1. Expert Met 0,35 kg + 8-10 g Glean

2. Boxer 2,0 l + DFF 0,1 l + 10 -15 g Granstar.

Wszystko na 2-gi liść czyli koniec tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie twierdzę, że jestem ekspertem. Opieram się tylko na własnych doświadczeniachi. Co do tolurexu to jego działanie u mnie przynajmniej jest poniżej oczekiwań. Chabru to chyba wcale nie rusza, rumian też zostawił. Z kompletem nie stosowałem - tylko sam komplet w tym roku pierwszy raz. Jedno pole tylko opryskałem profilaktycznie przedwschodowo chlorosulfuronem (Gleanopodobny Helm Sulfi) bo nie wiem czy doczekam się szpilki (pszenica siana 8.10) albo czy w ogóle wjadę jak popada deszcz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moje mix-y na ten sezon

1. Expert Met 0,35 kg + 8-10 g Glean

2. Boxer 2,0 l + DFF 0,1 l + 10 -15 g Granstar.

Wszystko na 2-gi liść czyli koniec tygodnia.

A ten expert Met + Glean to sie miesza w jeden oprysk??

Czy expert wczesniej a glean pózniej???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz zmieszać tylko stosowanie tak jak Kolega napisał. Na drugi liść - faza drugiego liścia jest wtedy gdy dwa liście są całkowicie rozwinięte a trzeci widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja mam zamiar zastosowac 233g expertmeta i 333ml alistera grande, podobno dobrze to działa ale czekam na drogi liść, ktoś stosował to wcześniej, podobno nie wolno na szpilkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

malkolm u mnie ta mieszanina przepuscila przytulie, ale ogolnie to czysciutko... nie wiem czy sam alister nie byl by lepszy... np w dawce 0,6- 0,8 l

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi