Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedż.Hmm , chyba sie zdecyduje na Raxil. Jeszcze jedno pytanie czy zaprawia się na mokro,jeśli tak to ile wody dajesz do zaprawy,czy może sama zaprawa wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez zaprawiam Raxil Gel ale kupuje w wiaderkach i odmierzam ilość miarka a zaprawiam w betoniarce polecam tą zapreaw zaprawiam od 3 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przed orka pryskam jeszce randapem i nie ma różnicy czy było wczesniej zboże czy coś innego.

Osa nie rozumię pryskasz randapem gorczyce bo piszesz że ją siejesz jako przedplon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze gorczyce na jesień pryskam randupem nie ma wtedy chwastów i lepiej sie ora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam polski Oxafun działa na te same choroby co Raxil a jest o połowe tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam również raxil gel,w tym roku po pokładance w polu było różowo od zaprawionych w poprzednim roku ziaren, dobrze pokrywa ziarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię o odmianie TULSA kupiłem takie coś, ale ciekawym czy to coś warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dorwałem jakąś pszenice co jeszce nie ma jej w sprzedaży w tym roku na poletkach doswiadczalnych (kuzyn tam pracuje) dała plon 10t/ha mam jej 100kg powinno starczyć na 70 arów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś uprawiał juz Tuarega, dalgety biora całość od hodowcy tzn inaczej jak z dalget nie można kupić jak by ktoś miał to chętnie bym kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie to wiele zależy od warunków pogodowych, ph gleby, nawożenia i ochrony, co do potencjalnej plennosci odmian to patrzcie na link: http://www.coboru.pl/Polska/PDO/WWWPDOPSZZYZPZZ2007.pdf patrzcie na dole na rejony bo każdy to inny wzorzec. tzn. finezja,bogatka,turkis,tonacja. a więc nie słabe odmiany u mnie wzorzec był w ty roku a1 8t/ha,a2 było 9t/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dorwałem jakąś pszenice co jeszce nie ma jej w sprzedaży w tym roku na poletkach doswiadczalnych (kuzyn tam pracuje) dała plon 10t/ha mam jej 100kg powinno starczyć na 70 arów.

 

Jest wiele przenic które daja na poletkach doświadczałnych plon około 10 ton wystarczy wziąsc katalog z odmianami ale tam stosuje sie owiele leprzą ochrone leprze nawożenie bo tam prowadzi sie badania i wszystko jest pod sała kontroła i takie poletko to ma 10 arów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie rolnicy straszą nas ze pszenica potanieje i by ją wyprzedawać, czy myślicie ze jest coś na rzeczy? czy nie grozi nam jakaś zapaść na rynku z powodu tak wsokich cen ,ponoć do niemiec transporty z ameryki docierają. WYPOWIECćIE SIE TRZYMAć CZY MOżE POMALUTKU BRAć TE 800ZA TONE I MIEć Z GłOWY...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu było o tym w Agrobiznesie i ... cena importowanej w porcie - na obecną chwilę - to 920 złotych jeśli to prawda to nie ma strachu do żniw na południowej półkuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką odmianę pszenicy posiać po kukurydzy na ziarno czyli 15-30 października

Mam Tonację, Kobrę plus i Bogatkę a może jakąś inną odmianę????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tygodniu było o tym w Agrobiznesie i ... cena importowanej w porcie - na obecną chwilę - to 920 złotych jeśli to prawda to nie ma strachu do żniw na południowej półkuli.

 

te 920 to tylko podpucha i propaganda, w rzeczywistosci za ta cene nie ma skad sprowadzic zboza bo skad z argentyny? przeciez tam zniwa przebiegaja jak u nas jest kwiecien, ja wam mowie zboze dojdzie do 120 zł.

spójrzcie na gielde matif

http://charts3.barchart.com/chart.asp?sym=MLU7&data=A&jav=adv&vol=Y&evnt=adv&grid=Y&code=BSTK&org=stk&fix=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pryskać pszenice Bi jak wzejdzie tylko czy po siewie na glebe ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy pryskać pszenice Bi jak wzejdzie tylko czy po siewie na glebe ????

A na co ty chcesz pryskac BI58 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką odmianę pszenicy posiać po kukurydzy na ziarno czyli 15-30 października

Mam Tonację, Kobrę plus i Bogatkę a może jakąś inną odmianę????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...