Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie pogoda sprzyja pszenicy, więc dlaczego nie zainwestować w lepsza ochronę, zwłaszcza, że praktycznie cała ozima poszła pod pług:(. Liczę, ze na jarej da się zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy doradzcie czym zwalczyc rumian poszedl mocarz i widze ze tych mocnych rumianow nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie pogoda sprzyja pszenicy, więc dlaczego nie zainwestować w lepsza ochronę, zwłaszcza, że praktycznie cała ozima poszła pod pług:(. Liczę, ze na jarej da się zarobić.
nielicz za wiele .jara to nie ozima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy doradzcie czym zwalczyc rumian poszedl mocarz i widze ze tych mocnych rumianow nie rusza.

wystarczy dość tani chwastox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze trzeba patrzeć na stadium pszenicy bodajże można pryskać do końca fazy krzewienia jeśli się mylę proszę o sprostowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ze trzeba patrzeć na stadium pszenicy bodajże można pryskać do końca fazy krzewienia jeśli się mylę proszę o sprostowanie

masz rację , w fazie 1 kolanka przypuszczam że nic się nie stanie. ojciec kiedyś poprawki robił w pszenicy na chabra w fazie 2 kolanka bo mustang go przepuścił.

tyle że pewnie jakiś spadek plonu będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak koledzy maja racje powinno sie zwalczac chwasty w fazie krzewienia.ale kiedys slyszalem ze granstar nawet w puzniejszych fazach rozwojowych zbozu nie szkodzi.ale czy to prawda tego nie wiem. a w ostatnich dniach waronkow do pryskania nie ma mocno wieje i w piatkowa noc ma byc tylko+1 o kto wie czy nie bendzie przymrozku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno się stać. Ja stosowałem Aurorę niedawno która też jest do końca krzewienia a moja pszenica miała już grubo ponad dwa kolanka i się nic nie stało. Natomiast jak to się odbije na plonie ? - tego nie wie nikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na drugi zabieg od grzyba mozna dawac mocznik?? jezeli tak to w jakim stezeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w fazie koniec strzelania w zdzblo 6-8 % kloszenie 5-6% kwitnienie nie wolno dojrzalosc wodna 4-5%.uwazaj na upalne dni aby nie stosowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w fazie koniec strzelania w zdzblo 6-8 % kloszenie 5-6% kwitnienie nie wolno dojrzalosc wodna 4-5%.uwazaj na upalne dni aby nie stosowac

 

no wlasnie teraz zapowiadaja upaly ale jakby tak wieczorem po zachodzie slonca powinno byc dobrze zeby nie popalic w mieszance z duetem nie bedzie to przeszkadzac? myslalem dodac jeszcze troche NPK i siarczanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej dać na pszenicę jarą

1. karbendazym 0,5l/h a może bumper 0,5l.h? ok 40zł/h

A może wariant droższy

2, epokosykonazol 125g/h ? albo alert stary 1lh ? to tak ok 70-80zł/h

 

co lepiej wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strategia I czy II zabiegowa?

Jeżeli jedno to pokusiłbym się co najmniej o "epoksy" np. Duett Ultra a może nawet coś ze "strobi" np. Juwell a jeżeli na dwa zabiegi to prochloraz lub propikonazol czyli Bumper + na II strzał coś na tebukonazolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moga oznaczać zmiany na tych liściach?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a540c3a7ac49863.html

 

na tym z prawej to na 99% ślad po skrzypionkach bo w zasadzie ją zrzucilem z tego liścia, to z lewej wydaje mi sie że przebarwienie od niedawnego przymrozku, ewentualnie może oznaka niedoboru fosforu? a te 2 w srodku to grzyb? dodam że było pryskane na początku maja Propico+Corbel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze to oznaki stresu po opryskach o dużych stężeniach np triazolu, lub warunków atmosferycznych, ten ostatni to na bank skrzypionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na grzyba tez mi nie wyglada bo nie ma charakterystycznych dla niego plam, tylko po prostu liść jest przypalony. jesli było by to przypalenie od oprysku to nie powinno sie pojawiać wiecej takich liści - pojde za pare dni i wtedy zobaczymy.

 

A na te skrzypionki lepiej pryskac od razu poki jest ich mało czy poczekać jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy to tez norma. I czym bardziej ktos dbał o pszenice tym bardziej poparzona. Czyli susza, wysoka temperatura i intensywna ochrona chemiczna powoduje takie skutki. jak zauważyłem to w zaniżeniach terenu gdzie było więcej wilgoci efektów takich nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strategia I czy II zabiegowa?

Jeżeli jedno to pokusiłbym się co najmniej o "epoksy" np. Duett Ultra a może nawet coś ze "strobi" np. Juwell a jeżeli na dwa zabiegi to prochloraz lub propikonazol czyli Bumper + na II strzał coś na tebukonazolu.

 

 

Technologia dwu zabiegowa na drugi zabieg daję falcon, ale ten bumper utrzyma tą jarkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bumper jest trochę słaby w tamtym roku w ozimej tonacji zasianej po łubinie dał rade i było bardzo dobrze a w tym roku troche nie radzi sobie z mączniakiem. Falkon na kłos już kupiony.

W przyszłym sezonie na T1 myśle dać mieszankę bumper 0.5l + sarfun 0.2l. co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mączniaka bardzo dobrze działa Talius, więc proponuję mieszankę Alert0,8 + Talius 0,15:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bumper jest trochę słaby w tamtym roku w ozimej tonacji zasianej po łubinie dał rade i było bardzo dobrze a w tym roku troche nie radzi sobie z mączniakiem. Falkon na kłos już kupiony.

W przyszłym sezonie na T1 myśle dać mieszankę bumper 0.5l + sarfun 0.2l. co o tym myślicie?

 

Kolego ile zapłaciłeś za Falkon? Jakie opakowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...