Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy w jakiej fazie dokarmiać pszenicę jarą miedzią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sucho, pszenica ozima zaczyna się kłosić w maju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakie fazie sa wasze pszenice? dzis patrzylem u sasiada zaczyna sie klosic troche szybko w tamtym roku jak dobrze pamietam bylo dobre 2 tygodnie pozniej nie wiem jak u mnie nie bylem w polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sucho, pszenica ozima zaczyna się kłosić w maju.

ja byłem w sobotę i taka padaka która wzeszła pod śniegiem miała 1-2 kolanka, strasznie nierówna, ciekawe co z tego będzie, już dostała około 170 kg N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kłosi się jedna odmiana reszta jest jeszcze głęboko. Dziś popadało pierwszy raz od kilku ładnych dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na zabieg T3 planuję fungicyd Artea. I tu jest pytanie. W jakiej fazie pryskać, na kłoszeniu? przed kwitnieniem? po kwitnieiu?

Na T1 Sarfun

Na T2 0,5 Tarcza łan + 0,5 Topsin.

I teraz ten T3 w jakiej fazie proponujecie. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście u Was skrzypionki na pszenicach jarych? Jaki polecacie środek aby je zwalczyć? Pszenica jest w fazie strzelania w źdźbło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce zaczerpnac info na przyszlosc, co powiecie na zabieg T1/T2 poczatek maja w pszenicy ozimej srodkami mirage+bumper ale w pelnych dawkach? A moze sam Duett wystarczy? Najlepsze by bylo Capalo,dlugo i dobrze chroni ale to za drogo... a chodzi mi o cos co bedzie mialo szerokie spektrum dzialania i dlugo trzymalo. Licze tak do 120zl. Jako drugi zabieg czyli na klosa bedzie tebukonazol wiec tebukonazol w 1 zabiegu odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest susza i chorób na pszenicy jarej na razie nie widać chcę ograniczyć ochronę do jednego zabiegu czy epoksy plus tebu to w miarę dobra ochrona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, chce zaczerpnac info na przyszlosc, co powiecie na zabieg T1/T2 poczatek maja w pszenicy ozimej srodkami mirage+bumper ale w pelnych dawkach? A moze sam Duett wystarczy? Najlepsze by bylo Capalo,dlugo i dobrze chroni ale to za drogo... a chodzi mi o cos co bedzie mialo szerokie spektrum dzialania i dlugo trzymalo. Licze tak do 120zl. Jako drugi zabieg czyli na klosa bedzie tebukonazol wiec tebukonazol w 1 zabiegu odpada.
do 120 zl to opryskasz wirtuozem w dawce 1 l i lepiej podziala niz mieszanka ktora podales.duett tylko na klos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ozimej ograniczyłem się do jednego zabiegu - trudno rok nie jest łaskawy a żyć trzeba trzeba znaleźć złoty środek żeby wyjść na swoje. Pszenica się wykłosi i dostanie Falcon i to musi jej wystarczyć. Jak na razie to wygląda bardzo ładnie może dlatego nie spieszyłem się z zabiegiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu pryskałem pszenice jarą mieszanka Axial 0,3 + Adigor 0,9 + Lin tur 150g/ha i niestety owies głuchy dalej rośnie. Czym go dobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej rośnie bo za wczesnie pryskałeś , owies późno wschodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to inny chwast? Pszenica siana 8.04 a pryskana była 09.05. Owies musiał być już na wierzchu, zwłaszcza, że ziarno było minimalnie nim zanieczyszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owies gluchy jest w glebie nie tylko w nasionach.powschodzilo nastepne pokolenie tzw wtorne zachwaszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtórne zachwaszczenie odpada, pole po ziemniakach, nigdy nie miałem u siebie owsa głuchego, ale niestety nasiona pszenicy jarej były zanieczyszczone. Czyli poprawić jeszcze raz Axialem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część pszenicy jarej opryskałem AXIAL 100 EC 0,3l/ha część Atrybut 70 WG 60g/ha zobaczymy czy będzie różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ludziska narzekają w tym roku na axial....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim regionie nie ma szans na zdobycie Pumy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskałem axialem 1l na 3h i w polu czysto od owsa głuchego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jarej pszenicy są takie jasne brązowe plamki i końcówki liści czy to choroba czy niedobory niestety nie mam jak wstawić fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...