Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W moim regionie nie ma szans na zdobycie Pumy !!!

 

 

W Zaprol'u w Ulesiu jest Foxtrot - a to to samo co Puma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jarej pszenicy są takie jasne brązowe plamki i końcówki liści czy to choroba czy niedobory niestety nie mam jak wstawić fotek
robiles zabieg fungicydowy?moze to byc rdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rdze raczej to nie wygląda, tydzień temu pryskałem chwastox turbo z fantomem może to spowodowało przebarwienia jest sucho może jakieś niedobory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy możecie mi pomóc, mam na polu dwie odmiany pszenicy, tonację i buteo, tonacja wygląda nieźle ale na buteo pojawiły różne zmiany na liściach, wydaje mi się że są to choroby grzybowe. Na załączonych zdjęciach powinno być wszystko dobrze widoczne. Bardzo, bardzo dużo jest liści nr 1. Sporo jest też liści nr 4, które są od połowy suche, niewiele jest liści nr5- są one poskręcane, na prawym liściu nr 5 pojawiły się jasne przebarwienia wzdłuż nerwów, najprawdopodobniej świadczy to o braku jakiegoś pierwiastka, tylko jakiego? Załączyłem też kłos żyta (jest ich kilka w pszenicy), czy przyczyną tego że jest on od połowy suchy może być to, że odżywiałem pszenicę mocznikiem gdy żyto się kłosiło i kłos został przypalony czy to też jest jakaś choroba? Pszenica ta była pryskana miesiąc temu Propico 250 EC (s.a.propikonazol), czy na te porażone liście nr 1-3 ekonomicznie uzasadnione będzie jeszcze zastosowanie jakiejś ochrony fungicydowej (np.tebukonazol) gdy pszenica jest już w fazie kłoszenia?

 

FOTO1

 

FOTO2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim regionie nie ma szans na zdobycie Pumy !!!

Szalony wystarczy 0,3 i 0,9 i głuchego nie będzie. Ale kto bogatemu zabroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krejzol_3000 mi to na liściu 1 wygląda na poparzenie i do tego septorioza, ale mogę się mylić, może ktoś bardziej doświadczony się wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy możecie mi pomóc, mam na polu dwie odmiany pszenicy, tonację i buteo, tonacja wygląda nieźle ale na buteo pojawiły różne zmiany na liściach, wydaje mi się że są to choroby grzybowe. Na załączonych zdjęciach powinno być wszystko dobrze widoczne. Bardzo, bardzo dużo jest liści nr 1. Sporo jest też liści nr 4, które są od połowy suche, niewiele jest liści nr5- są one poskręcane, na prawym liściu nr 5 pojawiły się jasne przebarwienia wzdłuż nerwów, najprawdopodobniej świadczy to o braku jakiegoś pierwiastka, tylko jakiego? Załączyłem też kłos żyta (jest ich kilka w pszenicy), czy przyczyną tego że jest on od połowy suchy może być to, że odżywiałem pszenicę mocznikiem gdy żyto się kłosiło i kłos został przypalony czy to też jest jakaś choroba? Pszenica ta była pryskana miesiąc temu Propico 250 EC (s.a.propikonazol), czy na te porażone liście nr 1-3 ekonomicznie uzasadnione będzie jeszcze zastosowanie jakiejś ochrony fungicydowej (np.tebukonazol) gdy pszenica jest już w fazie kłoszenia?

 

FOTO1

 

FOTO2

Ja mam podobną sytuację u siebie w Tonacji.

Jak dla mnie to na pierwszych zdjęciach choroba (fungicyd wyniszczający) i to szybko + dolistny potas.

Zdjęcie 4 czymś przypalone jakimś zabiegiem naście dni temu lub przymrozek

Zdjęcie 5 chyba niedobór Cu

Zdjęcie 6 kłosek. To jest efekt zabiegu jak kłos żyta się tworzył. Nie wiem co tam pryskałeś może jakiś CCC ? Lub cherbicyd nie zarejestrowany w życie.

Tak ja to widzę. Teraz niech ktoś to potwierdzi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślę z wyjątkiem tego kłosa myślę że to efekt żerowania jakiegoś szkodnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką ochrone stosujecie na przenice jara ? mam na t1tilt turbo na t2 to jeszcze nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moja miotla po attribucie odbila w pszernicy ozimej pszenica juz sie klosi moge to jeszcze puma opryskac albo czyms? bo strasznie duzo tej miotly a szczegolnie gdzie rzadka pszenica;/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegoś za mało dolali w produkcji attributu, u mnie też jest dużo miotły po mieszance attributu i mustanga forte. Wczoraj robiłem poprawkę pumą, ale u mnie pszenica w fazie 2 kolanka - bardzo późno siana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po huzarze została przytulja przenica zaczyna sie kłosic niewiem czy grodylem to jeszce mozna opryskac jak myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starane czy tomiganem mozesz pryskać mam ten sam problem na 5 ha muszę poprawić na przytulie...dwa lata temu też tak jechałem jak pszenica się wykłosiła...abyś nie jechał jak kwitnie ...ja daje 0.4 l na ha i przytulia załatwiona...nic pszenicy nie jest po oprysku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze jak starane można pryskac bo jest przytuli sporo dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mogę mikroelementami i fastac-iem 0,1l/h na skrzypionki prysnąć z samego rana na rosę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy możecie mi pomóc, mam na polu dwie odmiany pszenicy, tonację i buteo, tonacja wygląda nieźle ale na buteo pojawiły różne zmiany na liściach, wydaje mi się że są to choroby grzybowe. Na załączonych zdjęciach powinno być wszystko dobrze widoczne. Bardzo, bardzo dużo jest liści nr 1. Sporo jest też liści nr 4, które są od połowy suche, niewiele jest liści nr5- są one poskręcane, na prawym liściu nr 5 pojawiły się jasne przebarwienia wzdłuż nerwów, najprawdopodobniej świadczy to o braku jakiegoś pierwiastka, tylko jakiego? Załączyłem też kłos żyta (jest ich kilka w pszenicy), czy przyczyną tego że jest on od połowy suchy może być to, że odżywiałem pszenicę mocznikiem gdy żyto się kłosiło i kłos został przypalony czy to też jest jakaś choroba? Pszenica ta była pryskana miesiąc temu Propico 250 EC (s.a.propikonazol), czy na te porażone liście nr 1-3 ekonomicznie uzasadnione będzie jeszcze zastosowanie jakiejś ochrony fungicydowej (np.tebukonazol) gdy pszenica jest już w fazie kłoszenia?

 

FOTO1

 

FOTO2

Ja mam podobną sytuację u siebie w Tonacji.

Jak dla mnie to na pierwszych zdjęciach choroba (fungicyd wyniszczający) i to szybko + dolistny potas.

Zdjęcie 4 czymś przypalone jakimś zabiegiem naście dni temu lub przymrozek

Zdjęcie 5 chyba niedobór Cu

Zdjęcie 6 kłosek. To jest efekt zabiegu jak kłos żyta się tworzył. Nie wiem co tam pryskałeś może jakiś CCC ? Lub cherbicyd nie zarejestrowany w życie.

Tak ja to widzę. Teraz niech ktoś to potwierdzi !!!

 

Tak, pryskałem CCC. Wiele razy wjeżdżałem z opryskami w tą pszenicę- na początku

pryskałem Tolurexem ale gdy pojawił się fiołek i przytulia (wcześniej

przytulii nie spotykałem na tym polu, musiała być w nasionach) musiał

to zwalczyć Chisel (zarejestrowany również w życie) ale te niektóre

przypalone kłoski żyta, które pojawiły się w pszenicy trafiają się

również na polu żyta, na którym tylko jesienią herbicydem pryskałem,

więc te przypalenia muszą mieć inną przyczynę niż CCC lub herbicyd.

Odżywiałem florowitem z dodatkiem mocznika tą pszenicę i dlatego moglo

ją przyparzyć. Pszenica się kłosi, czekam na żniwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na foto 1 to chyba jest Brunatna plamistość liści zbóż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak pszenica sie klosi to moge czyms pojechac na fiolka? bo masowo mi odbil;/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaper z fiołkiem to juz daj sobie spokój pewnie kwitnie i nie wiele mu juz mozna zrobić ...mozesz spróbowac jeszcze tomiganem czy starane ...ale...

 

Krejzol_3000

 

foto 4 to brak miedzi...druga sprawa robiłeś próby gleby i jaki masz magnez ...przy braku magnezu pszenica czy jęczmień mają rózne kolory i plamy ...po wykłoszeniu daj siarczan magnezu ...kiedyś kupiłem 10 ha w kawałku i posiałem pszenice dałem wszystko a ona jak zwariowana jedna miejsza druga większa ,kolory tęczy, poszły środki na grzyba i odżywki i nic ...ale znajomy mówi zrób analizę gleby i się okazało ze brak magnezu...poszedł siarczan magnezu dwa razy i zaczeła się poprawieć ...po zniwach wapno z magnezem ...i juz bez problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak pszenica sie klosi to moge czyms pojechac na fiolka? bo masowo mi odbil;/?

 

Tak ! glifosatem przed żniwami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ! glifosatem przed żniwami

 

Ziom nie badz taki do przodu bo ci tylu zabraknie to chyba proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...