Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec zawsze mi mówił że w trakcie kwitnienia nie wolno wykonywać żadnych zabiegów w zbożach no ale niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą. Sławek 2209 dzięki za odpowiedz. Myślę pryskać dopiero około 15 gdyż jestem na wyjeździe i nie miałbym jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należy spytac czym pryskac i co pryskac. ALe akutat pszenice jak najbardziej fungicydem na grzyba wolno i nawet zaleca sie, bo np ważniejszejszy jest termin trafienia na fuzarioze w kwitnienie niz dobor fungi.

Inne rosliny i innymi rzeczami pryskac to juz jest roznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ubieglym roku t3 robilem po przekwitnieciu i nie bylo problemu z fuzarioza.plusem bylo jak pszenica kwitla ze nie bylo opadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie A czy sama artea wystarczy na ochrone klosa? czy zrobic mieszanke 0,5l artea +0,3l amistaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie A czy sama artea wystarczy na ochrone klosa? czy zrobic mieszanke 0,5l artea +0,3l amistaru?

powinna wystarczyć sama artea, triazole bardzo bobrze działają na fuzariozę , ja na t3 jadę samym tebukonazolem, tyle że niedawno robiłem t2, ale u mnie jeszcze nie zaczęła się kłosić.

co do przypalonych końcówek liści to zauważyłem że występują u mnie tylko na przejeździe w poprzek pola gdzie zasiane było 2 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u Was wygląda sytuacja z mszycą i skrzypionką? u mnie w pszenicy jarej jest już drugi ostry nalot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy możecie mi pomóc, mam na polu dwie odmiany pszenicy, tonację i buteo, tonacja wygląda nieźle ale na buteo pojawiły różne zmiany na liściach, wydaje mi się że są to choroby grzybowe. Na załączonych zdjęciach powinno być wszystko dobrze widoczne. Bardzo, bardzo dużo jest liści nr 1. Sporo jest też liści nr 4, które są od połowy suche, niewiele jest liści nr5- są one poskręcane, na prawym liściu nr 5 pojawiły się jasne przebarwienia wzdłuż nerwów, najprawdopodobniej świadczy to o braku jakiegoś pierwiastka, tylko jakiego? Załączyłem też kłos żyta (jest ich kilka w pszenicy), czy przyczyną tego że jest on od połowy suchy może być to, że odżywiałem pszenicę mocznikiem gdy żyto się kłosiło i kłos został przypalony czy to też jest jakaś choroba? Pszenica ta była pryskana miesiąc temu Propico 250 EC (s.a.propikonazol), czy na te porażone liście nr 1-3 ekonomicznie uzasadnione będzie jeszcze zastosowanie jakiejś ochrony fungicydowej (np.tebukonazol) gdy pszenica jest już w fazie kłoszenia?

 

FOTO1

 

FOTO2

 

Trochę się cofnę do tyłu. Otóż rozmawiałem z takim gościem i według niego (fotka kłosa żyta z martwym wierzchołkiem) to efekt żerowania jakiegoś robaka przed samym wykłoszeniem. U mnie to występuje też na pszenżycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak u Was wygląda sytuacja z mszycą i skrzypionką? u mnie w pszenicy jarej jest już drugi ostry nalot

 

Czym najlepiej pryskać na skrzypionkę. Dzisiaj byłem na polu pod lasem a tam już pełno tego świństw,jutro jadę pryskać bo nic nie zostanie ze zboża jarego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak u Was wygląda sytuacja z mszycą i skrzypionką? u mnie w pszenicy jarej jest już drugi ostry nalot

 

Czym najlepiej pryskać na skrzypionkę. Dzisiaj byłem na polu pod lasem a tam już pełno tego świństw,jutro jadę pryskać bo nic nie zostanie ze zboża jarego.

 

u mnie wlasnie jest cos w pszenicy ozimej nie wiem jakby mszyca i cos innego wyglada jak chowacz tylko ze mniejsze i nie wiem czy pryskac nigdy nie pryskalem pszenicy od robakow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak u Was wygląda sytuacja z mszycą i skrzypionką? u mnie w pszenicy jarej jest już drugi ostry nalot

 

u mnie to samo jutro pryskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro pryskam falkon + coś od robaka mszyca i skrzypionka jest a liść flagowy poskręcany ale pszeniczka miejscami już kwitnie więc czy to nie zaszkodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro pryskam falkon + coś od robaka mszyca i skrzypionka jest a liść flagowy poskręcany ale pszeniczka miejscami już kwitnie więc czy to nie zaszkodzi ? i jeszcze jedno pytanie czy deszcz np. 2-3 godziny po takim zabiegu obniża działanie fungicydu bo przelotne nadają opady więc może lepiej poczekać na jakiś wyż- aczkolwiek presja chorób jest duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro pryskam falkon + coś od robaka mszyca i skrzypionka jest a liść flagowy poskręcany ale pszeniczka miejscami już kwitnie więc czy to nie zaszkodzi ?

raczej nie powinno zaszkodzić, ja raz pryskałem mieszaniną bi i bodajrze duety jak kwitła i nic się nie działo złego.

na te wszelakie robaczki mszyce itp najlepszy będzie Bi 48 nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zgodnie z instrukcją wypełniania wniosku:korektę możesz składać do 11 06 (za 1 dzień roboczy 1% potrącenia) i jeżeli byłeś właścicielem na dzień 31 05.Pewnie posiadasz tą instrukcję do możesz resztę doczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro pryskam falkon + coś od robaka mszyca i skrzypionka jest a liść flagowy poskręcany ale pszeniczka miejscami już kwitnie więc czy to nie zaszkodzi ?

raczej nie powinno zaszkodzić, ja raz pryskałem mieszaniną bi i bodajrze duety jak kwitła i nic się nie działo złego.

na te wszelakie robaczki mszyce itp najlepszy będzie Bi 48 nowy

 

Po ilu godzinach BI 58 nowy daje efekt. wczoraj pryskałem a dzisiaj efektu za bardzo nie widać chodzi o skrzypionkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj już powinny być efekty.

czasami jest tak że owad przykleja się do liścia i tak ginie, nie spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspaniała pogoda na kłoszenie pszenicy ,następny rok pod znakiem fuzariozy a i septoria w gęstych łanach pięknie się zaczęła ukazywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie pszenica kwitnie a tu pada czy duet poradzi sobie z fusariozą ? jak myslicie na t1 prysnołem capallo 1,4 pszenica po rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na mszyce pryskalem tydzien temu ,takiej plagi z 5 lat nie bylo i bi58 spoko dal rade, a troche decisem i tez padla,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie czym najkorzystniej poleciec na T3 w ozimej? Na T1 poszedł Wirtuoz Pak a na T2 2 tygodnie temu 0,5l Input + 0,5l Fandango.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...