Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O to jest do kogo jechać na wakacje .u mnie w okolicy różnicy wielkiej w cenie nie ma. I opadów jest bardzo mało tak że jak widzisz nie wszędzie wychodzi tak samo

I nie nie złość się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie czytam ile koledzy sypiecie nawozu azotowego na ha .Jestem tym zaskoczony [takie duze dawki] .Gdybym ja tyle posial to musialbym na koniec maja kosic zboze rotacyjna na zielonke. Oczywiscie w sprzyjajacym roku bo u mnie susza praktycznie co rok wystepuje. Dodam ze u mnie idzie duzo obornika gnojuwki i gnojowicy. Tak wienc potwierdza sie to ze naturalne nawozy to skarb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale III dawke daje, mieszkam 20km od morza

No to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać.

 

U mnie pszenica paszowa po 920 netto, wiec nie będę rwał włosów z głowy i sypał czegokolwiek na III dawkę jak nic z nieba nie pada.

Utrzymanie źdźbeł po redukcji i byle do żniw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygladała moja najsłabsza pszenica(ozima) jaka do tej pory miałem

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/271684-pszenica-ozima/page__total__15__st__10

Plon 5,3t/ha, A specjalisci mówili zeby ja zaorać na wiosne, a ja dalem jej szanse. Nie ma co porównywac moich warunków klimatycznych do waszych. U mnie sprawdza sie co inego niż u was.

Ja na pszenice daje do 180kgN/ha.

 

 

@rooolnik, pozatym mam jeszcze domek letniskowy w Pobierowie 100m od morza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na jakiej stronie można znaleźć wykaz srodków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu wiem że wybierało sie tam pierwszą literke nazwy i wyskakiwała cała etykieta do przeczytania.

po formacie dysku gdzieś to sie podziało i nie moge teraz tego nigdzie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie do wiosny jeszcze czas ale chciałbym dowiedzieć się co sądzicie o pszenicy jarej tybalt i monsun oraz jakie nawożenie stosujecie pod pszenice jarą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tybalt jest odmiana pozna.U mnie sie nie sprawdzila i zrezygnowalem z niej.pod korzen polifoska 300 kg i saletrzak 250. poglownie w fazie drugiego kolanka saletra 150 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra odmiana u nas siana od 4 lat na stanowiskach po rzepaku i buraku 250 moczniku przed siewnie +pełna ochrona i plon na poziomie 6 t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką dawke azotu dalibyście na takie stanowisko: Gleba klasy III-IV, stanowisko po koniczynie czerwonej zbieranej na nasiona (złoma sieczkowana), nawożone przed siewem gnojowicą w dawce ok. 20t/ha i do tego 250kg polifoski 5 (NPK(MgS) 5-15-30-(2-7) ). Spodizewany plon 6-8t/ha. Tak sie zastanawiam czy 150kg N (450kg saletry podzielonych na dwie dawki) wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaką dawke azotu dalibyście na takie stanowisko: Gleba klasy III-IV, stanowisko po koniczynie czerwonej zbieranej na nasiona (złoma sieczkowana), nawożone przed siewem gnojowicą w dawce ok. 20t/ha i do tego 250kg polifoski 5 (NPK(MgS) 5-15-30-(2-7) ). Spodizewany plon 6-8t/ha. Tak sie zastanawiam czy 150kg N (450kg saletry podzielonych na dwie dawki) wystarczy?

 

 

Kolego według mnie będzie to wsytarczające nawożenie możesz dać tylko mniej azotu bo dostraczysz go dośc dużo w gnojówce mysle że ok. 200 kg slaetry styknie dorzuć jeszcze cos na chwasty,grzybka i będzie plon przy sprzyjającej pogodzie.A i sprawdz jakie masz pH bo jeżeli niskie to nawożenie nie będzie efektywne Jeżeli jakies pytania zapraszam na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem spytac czy macie problem z fusarium w pszenicy jarej od TYBALT bo u mnie już 2 rok ten problem w prubach wychodzi nawet 5 % niewiem czy takie nasiona wysiewac czy wymienic dodam ze pszenica nie jest u mnie siana po pszenicy i stosuje 2 zabiegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam pytanie co posiac na wiosne i jakie dawki nawozowe zastosowac na 4 klase gleby jaki bedzie koszt zasiewu kupionego w centrali , czy bedzie sie oplacalo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na podkarpaciu na 7-mio centymetrowej warstwie śniegu wytworzyła się warstwa 4cm lodu. Chodząc po niej ulega załamaniu, ale w niektórych miejscach się nie załamuje. Czy to zaszkodzi oziminom? walczyć z tym jakoś czy zostawić matce naturze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie chyba dwa lata temu. ci co walczyli mieli w rezultacie na wiosnę gorsze zboża niż ci co nie walczyli. jak są niskie temperatury zboża nie potrzebują dużo tlenu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas na podkarpaciu na 7-mio centymetrowej warstwie śniegu wytworzyła się warstwa 4cm lodu. Chodząc po niej ulega załamaniu, ale w niektórych miejscach się nie załamuje. Czy to zaszkodzi oziminom? walczyć z tym jakoś czy zostawić matce naturze?

Nic z tym nie rób. Jeśli wjechałbyś na to ciągnikiem to za kołami na 90 pare % zboża by nie było, robiłem próbe w ubiegłym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu się kłania teraz jakość zaprawy,miejmy nadzieję że szybko przyjdzie ocieplenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto testował na kłosa sam Metkonazol (carambe) ? czy sama wystarczała do ochrony kłosa? np w porównaniu do produktu Prosaro(protiokonazol + tebukonazol)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odr Boguchwała stosował na swoich poletkach w doświadczeniach ,wiem że plony były bardzo dobre. Jeżeli chodzi o fuzarium to jedno z najlepszych rozwiązań ale przy septorii nie jest rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...